🌺Niloya'nın Günlüğü🌺

Günlük yapmanız gereken işlerinizi aksattığınız oluyor mu yoksa her gün belli bir rutinim vardır?

• Evet, arada aksatırım.

OY: 100 86,2%
  • Hayır, rutinlerimi düzenli yaparım.

OY: 16 13,8%

• Ankete Katılan
    116
  • Anket Kapalı .
Dün sobada kuru fasülye bu sabah da kahvaltıya tarhana çorbası pişirdim. Kızım dün gece biraz rahatsızlandı Allahtan ilaçları yanıma getirmişim boğazları biraz şişmiş akşam ilaçları içirip sabah da tarhana içti narenciye de sıkacağım şimdi kızakla kaymaya gitti dün geceye göre iyi anne eve gitmeyelim lütfen lütfen deyip duruyor 2 gece diye geldim perşembe cuma kar yağışı veriyor kalsak mı kalmasak mı bakalım dün biraz don oldu Allahtan geçen seferki gibi değildi evde tüm sobaları yaktık mis gibi sıcacık oldu güğümlere de su koyunca sıcak su da oldu bugün yemek yapmayacağım yemek eşimden birazdan bir doğa turu yapacağım burada güneş açtı

Eklentiler

• IMG-20240123-WA0000_edit_51884942556145.jpg
    120,8 KB · Görüntüleme: 69
Tam 2.5 saattir eşya ve valiz topluyorum evimizi süpürdüm derledim topladım dönüyoruz şunu farkettim en lüks otelde kaldığım zamanlarda dahi 3 geceden sonra şehrimi, evimi özlüyorum mini bir tatil yaptık geçen sefer geldğimizdeki kadar soğuk olmasa da yine de çok soğuktu bu sabah benimkilere bir güzel fırça çektim "kar sezonunu kapatıyorum bir daha bana köye gidelim diyen olursa evden kovarım ona göre" soğuğu sevmiyorum ben yaz kadınıyım kocacığım

Evimize geldik şükürler olsun kızım biraz rahatsızdı sağlık ocağına götürdüm oradan kasabada kaç tane market gezip bulamadığım rezene çayını bir markete girmem ile bulup aldım şöyle güzel bir duşun ardından bornozumla rezene çayı içerken kitabımı okumayı düşünüyorum. Gurur ve Önyargı adlı kitabı bitirmeme az kaldı Bay Darcy'yi heyecanla ve hayranlıkla okuyorum.

Böyle bazen daralır daralır daralır insan işte tam da öyle bir gün köye git orada iş yap eve dön evde iş yap valiz boşalt çamaşır at makinaya evi dip köşe sil aaaaayyyyyhhh diye bağırasım geldi sözde bugün gezmeye gidecektim sabah da annem kötü bir haber verdi doktor emarına hiç iyi şeyler söylememiş bel fıtığı ameliyatı olalı 3 yıl falan oluyor sanırım doktoru patlayan fıtığı temizlemişti 1 tane fıtığı vardı kilo almadığı sürece sorun yaratmayacak tarzda bir fıtık demişti hatta biraz kilo verirsen iyi olur demişti ee anacım naptı kilo aldı doğru dürüst iş yaptırmadığımız anacımın nurtopu gibi bir sürü fıtığı olmuş üstüne üstelik ayak da uyuşuk şuan haftaya ameliyat doktorumuza randevu aldım bakalım doktorumuz ne diyecek bugün annemi diyete sokuyorum akşam sabah menüsü hazırlayacağım ona kardeşim diyor gizli gizli yer yokkkkk tartıda çıkar sonuç kızım da başımda anne gezmeye gidelim deyip duruyor bugün böyle kum torbası yumruklasam belki rahatlarım eşim de gece balığa gideyim hava yağacak diyor çocuğum okuldan hayvanat bahçesi bileti vermişler ona gitmek istiyorummmm diye darlıyor yahu daha yeni gittik hayvanat bahçesine bu soğukta hayvanat bahçesi mi gezilir şuan böyle hey heyler geliyor

Köyde biraz diyette kaçamak yaptım neyse ki almamışım aksine vermişim bu akşam da diyetime uygun menü belirledim menüm şöyle ;

Mercimek çorbası
Barbunya pilaki
Sebzeli bulgur pilavı
Yoğurt
Turşu

Barbunya ve bulgur ikilisini bir insan bu kadar mı sever

Uzun zamandır spor yapmıyorum bu akşam 15 dk da olsa yapmayı hedefliyorum

Eklentiler

• IMG_20240125_114337_edit_11654375399783.jpg
    145,1 KB · Görüntüleme: 62
Bugün hava yağışlı diye mutfak dolaplarına giriştim dipköşe siliyorum az önce telefonuma mesaj geldi Noterden henüz belli değildi evimizi satışa koymuştuk satışa koymadan evvel de satıp satmamak konusunda kararsızdık erkek kardeşime ve anneme uyduk hayırlı olur inşallah bakalım ama benim için çocukluğum anılarım gidiyor veda etmek öyle zor ki şuan haber geldi ağlıyorum mesela babam kiracılarla uğraşmak istemedi annem de ikna etti babamı ortak kararla satmaya karar verdik ama başından beri hiç istemedim babamın çocukluğu benim çocukluğum farklı yatırım amacıyla veda etsek de anılara veda etmek öylesine zor ki öyle zor hem de

Hani kapıyı son kez kapatırken eve şöyle bir son kez göz gezdirirsin ya hani anıların gözünün önünden film şeridi gibi geçer ya o an zordur ama bazen yeni başlangıçlar için veda etmek gerekir...

Ama bak bu dal kurumasaydı, çiçeklerini dökmeseydi

Böyle güzel tomurcuklar verebilir miydi yeniden?

Eklentiler

• IMG_20240126_144800.jpg
    91,5 KB · Görüntüleme: 53
  • IMG_20240126_144800.jpg
    91,5 KB · Görüntüleme: 52
Neredeyse 1 aydır spor yapmıyordum bu akşam çok zorlandım hamlamışım vücut ölçülerimi de ölçünce kalça 99 a dayanmış salmış yani kendini biraz spor şart deyip hızlıca atıldım. Hedefim okullar açılınca 61 olmak inşallah başarırım yine

Saat olmuş 01.23 daha yatsı namazımı kılıp kitap okuyacağım bugün Kuran-ı Kerim okumam kaldı yarın inşallah telafi etmeliyim hatimimin bitmesine 6 cüz kaldı.

Bugün yoğun tempo geçiyor öğlen hazırlandım çıktım güne geçtim günden şimdi de görümceme gidiyorum yeni yatak odası takımı almış bana gelsene dedi akşam eşim de gelir birlikte döneriz eve spor yapmaya ve kitap okumaya vakit kalmasını diliyorum.

Az önce eve girdim 1buçukta evden çıkmıştım kendime bir keyif kahvesi yaptım kahvemle ve maden suyumla biraz kitap okuyup daha sonra 15 dk da olsa spor yapıp ardından duş ve duş sonrası yeşil çay

Şu videoyu yaptım pertim çıktı normalde bu video benim için çerezdi ama çok zorlandım 1 ay gibi bir süre ara vermemeliydim böylelikle bu sporla 100 kalori yakmış oldum şimdi duşumu alıp yeşil çayımı içtikten sonra yatsı namazımı eda edeceğim ardından da dün okumadığım Kuranımı okuyacağım.

Bugün evde dururum derken yine dışarıdayım annemle kardeşimle dışarı çıktık arabaya binince kedi maması gördüm çok sevindim

Eklentiler

• IMG_20240128_142659.jpg
    114,4 KB · Görüntüleme: 59
Daha şimdi çayımı aldım oturdum desem kim inanır Kadir bile inanmaz bu akşam spor yapmayacağım bacaklarım et bertmiş acıyor kitap okumak istiyorum bu akşam biraz da Kuran okurum biraz da sattığım ürünleri fotoğraflamak istiyorum terasa çıkıp ürünlerimin hepsini toplamam lazım geçen çok dağıttım derli toplu dursunlar

Daha şimdi oturdum bugün evdeyim şükürler olsun ama akşama çıkacağım çünkü arkadaşlarla kafede buluşacağız. Yeni kitaplarım da geldi en güzel kargo kitap kargosu

Eklentiler

• IMG-20240129-WA0041.jpg
    115,1 KB · Görüntüleme: 44
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…