🌺Niloya'nın Günlüğü🌺

Günlük yapmanız gereken işlerinizi aksattığınız oluyor mu yoksa her gün belli bir rutinim vardır?

• Evet, arada aksatırım.

OY: 100 86,2%
  • Hayır, rutinlerimi düzenli yaparım.

OY: 16 13,8%

• Ankete Katılan
    116
  • Anket Kapalı .
Tavuklara marul kestim çıkarırken de içimden dedim ki bugün börek yapacağım üstüne sürmeye hadi bir tanecik yumurta çıksın be dedim vee sonuç valla sevilmeyi hakettiler gagalarını bile sevdim şuan kahvem tavuk manzaralı kafamda bin türlü tilki dönüyor arazi var boş bizim bir sürü tavuğu sal organik yumurta bende de her gün istikrarlı çalışacak toto yok canı isteyince çalışan mod bu arada bugün kayınvalideme börek yapacağım yaşlı kendi yapamaz ama canları da ister bana söylemeye de çekinirler severler böreğimi de dün börek yapayım mı size dedim az önce aradı ıspanakları temizleyim mi bugün yapar mıyız dedi yapmaz mıyız yaaa Allah sağlık versin kaynanacuğum

Eklentiler

• IMG_20240104_122350.jpg
    203,8 KB · Görüntüleme: 77
  • IMG_20240104_122227.jpg
    142 KB · Görüntüleme: 56
5te mutfağa girdim 9da çıktım çok yoruldum bunlara ek bulgur pilavı yaptım birazdan ütüye girişeceğim pertim çıktı desem yeridir.

Eklentiler

• IMG-20240107-WA0010.jpg
    144,6 KB · Görüntüleme: 47
  • IMG-20240107-WA0009.jpg
    175,3 KB · Görüntüleme: 48
  • IMG-20240107-WA0008.jpg
    174,6 KB · Görüntüleme: 68
Şu günlerde bir şey yapasım yok hava çok soğuk belki de ondan bu sabah eşimle kahvaltıya gittik bu sabah diyor "ne bu balık tezgahındaki sardalyeler gibisin" ee napayım modum düşük bu ara regl olacağım belki de ondan

Harıl harıl kitap okuyorum kütüphaneden kitap alınca ki süre 15 gün olunca daha hızlı okuyormuş insan bugün teslim günü ve benim daha 80 sayfam var 320 sayfalık kitaptan fırsat buldukça İngilizce okuma yapıyorum 1 yılda hedefim okuduğumu anlamam ve konuşuyor olmam bakalım başarılı olacak mıyım

Ev işlerini hallettim sayılır kedilerin mamişlerini de hazırladım birazdan pazara gideceğim şu kar kızağı da şurada dursun diye çektim kar yağacakmış gibi kar kızağı alan kocam Uludağda olmuş 35 cm merkezde sulu kar Bursa merkeze nadiren yağar şu kızağı almaya ne gerek vardı ne gerek

Bu arada bu sabah kurutma makinam geldi kurulum için servisi bekliyoruz memnun olmayı diliyorum.

Eklentiler

• IMG_20240110_133630.jpg
    112,6 KB · Görüntüleme: 84
Günlük 1 saat İngilizce okumamı yaptım. 8 bölümlük bu hikayenin 6.bölümündeyim. Bugün 10 sayfa da Kuran-ı Kerim okudum 21.cüze geçtim onu Recep ayında bitirmek istiyorum. Bugün oruç tutmayı düşünüyorum borçlarım var mübarek 3 aylarda azaltmayı hedefliyorum. Allahım nasip etsin inşallah

Bugün Allahım kabul ederse oruçluydum orucu layıkıyla getirebildim mi bunu pek sanmıyorum çünkü birkaç akrabama sövmüş bulundum Allahım umarım affeder onun dışında bugün biraz hayır işlerine koşturdum. Yarın yine oruç tutmayı istiyorum yatmadan evvel yiyorum zaten 1 ile 2 arası yatıyorum kolaylık oluyor. Bugün 10 sayfa Kuran-ı Kerim okudum henüz hiç kitap ve İngilizce okuması yapmadım. Birazdan yatsı namazımın ardından yine Kuran okuyup kitap ve İngilizce okuması yapacağım. Yarın kütüphaneye 2 kitabı götüreceğim süreyi geciktirdiğim için kendime ceza olarak yine kitap bağışlayacağım. Şuan çay ve kahve keyfi nasıl ama nasıl iyi geldi anlatamam çok soğuk bir gündü. Bir Bursalı olarak şu cümleyi söylemeden yapamayacağım.

Kesin Uludağ'a kar yağdı

Aaa evet yağmış hem de dağın eteklerine kadar

Evett evden saat 11 çıktım önce kargolarım sonra kütüphaneye kitapları verip ardından kızımın öğle yemeğine gideceğim. Nurlu nurlu Cumamız olmasını kucaklıyorum.

Ne de çabuk döndüm eve niye peki niye çünkü kurutma makinası servisi aradı Allah'tan tam kütüphane kapısındayken verdim kitapları şükürler olsun.

Kurutma makinesi takılacak diye kaç gündür banyoda çamaşırlar yığıldı bugün vericem coşkuyu

Eklentiler

• IMG_20240112_122100.jpg
    94 KB · Görüntüleme: 59
Çamaşır selesindeki tüm çamaşırlar bitirildi kurutuldu yalnız bu kazak büyümüş kocaman olmuş kocamın çorabı da küçülmüş kullanma kılavuzunu da okudum ama sanırım kazaklar renkliler programındakiler ile birlikte atılmayacak sorun bundan kaynaklı galiba bugün 4 makina çalıştı umarım elektrik faturası kol gibi gelmez daha kızımın okul kıyafetlerini yıkayıp kurutacağım çünkü haftasonu yokuz hazır olsunlar

Eklentiler

• IMG-20240112-WA0032.jpeg
    139,7 KB · Görüntüleme: 50
Haftasonu köydeki evimizde mini bi tatilcik yapacağız kar gelmiyorsa biz de kara gideriz öyleyse küçük valizi ve yiyecekleri hazırladım kek yapacağım birazdan az önce talaş böreği yaptım gidince atıştırmalık olsun diye eşim sabah 8.30'da hazır olun bak diyor akşamdan hazırlamak en iyisi sabah başımda dır dır dır etmemesi için

Kızımın sınıfta kutlayacakları Çılgın Taç ve Çılgın Çorap partisi etkinliği şehitlerimiz dolayısıyla ertelenmişti pazartesi günü yapılacağı için çorap ve taç malzemelerimi köye götüreceğim orada yapacağız yaptığımızın fotoğrafını paylaşacağım ayrıca pazartesi günü okulda kermes düzenlenecekmiş ben de 20 kişilik pilav menüsünü tercih ettim pazar akşamı da pilavı yapmam gerekiyor yine yoğun bir haftasonu bizi bekliyor.

Aralık ayında kütüphaneden aldığım bu 2 kitabı bitirdim bugün teslim ettim kütüphaneden alınca zaman kısıtlılığı dolayısıyla insan hızlı okuyor ama fena daraldım kendim satın alıp okumayı tercih ederim bu ay evdeki yarım kitaplarıma yöneleceğim şuan Gurur ve Önyargı var Ocak ayında bitirmeyi hedefliyorum.

Sabah 8 kalkış akşamdan gıdaları ayarlamıştım umarım eksik yoktur yoksa eşim beni yer 09.15 hareket saati gece burada sulu kar atıştırıyordu şuan güneş var bakalım köyde ne kadar kar var

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…