🌺Niloya'nın Günlüğü🌺

Günlük yapmanız gereken işlerinizi aksattığınız oluyor mu yoksa her gün belli bir rutinim vardır?

• Evet, arada aksatırım.

OY: 100 86,2%
  • Hayır, rutinlerimi düzenli yaparım.

OY: 16 13,8%

• Ankete Katılan
    116
  • Anket Kapalı .
❤️
IMG_20240113_103816_edit_136851315674430.jpg

Yoldayız dönüyoruz dönmek için şu valizi hazırlayıp kenara koyduğumda böyle şehrin karmaşasına geri dönüyoruz şu güzel ortamdan uzaklaşıyoruz diye ağlayasım geldi ama biz alışmışız işte o şehrin o ortamına tek eksik doğa yeşillik

Şehir yaşamı konforu var 2 günlük için de olsa iyi geldi ama dönüş hüzün; duvarlar, beton yığınları, yorgun uyanılan sabahlar köyde az da uyusan yorgun kalkmıyorsun zinde oluyorsun ahh çocukluğum sevdiğim şehir ne de karmaşık bir şehir oldun sen...
IMG_20240114_164026.jpg

Çılgın taç ödevi yapıldı daha çılgın çorap yapılacak püff sabah erken kalkılacak okul kermesine 20 kişilik pilav yapacağım nasipse akşamdan tavuk suyunu hazırlıyorum nohut ıslattım sabah nohutu da pişiririm.
IMG_20240114_213210_edit_197736685043264.jpg

Bugün pertim çıktı desem doğru olur sabah 07.30 kalkış geç yatınca uyanamazsam diye kardeşime mesaj attım beni ara diye aradı kalktım yatakta şöyle bir saf saf oturdum önce oturarak uyudum resmen sonra kalktıktan sonra sabahın köründe okul kermesine 20 kişilik nohutlu pilav yaptım mutfak karmakarışık bırakıp 9'da okula gittim. Kermesde masadaki tüm yiyecekleri sınıfımız adına sattık bitirdik. Ben pilavımı tencere ile götürdüm başka sınıflar plastik kaplara koymuşlardı haliyle pilavlar soğumuş benim de kafamda pilavın hepsini satmak geçtiği için eve geri götürmek istemediğim içimden tam bir tezgahtar mı der insan ne der bilemedim aynen öyle bağırdım ;
- Anne pilavı sıcacık sabah yaptım tereyağlı tavuk sulu nohutlu 😂
Peki sonuç pilav erkenden bitti

Eve geldim valiz boşaltılacak beni bekliyordu mutfak darmadağın yataklar duruyor eşim bir tane bile iş yapmadan gitmiş evi topladım süpürdüm makinaya çamaşır attım kurutmadan 1 makine çamaşır çıkardım dürülecek öyle yorgunum ki az önce keyif kahvemi içtim şöyle uzansam kitap okusam ne iyi olacak hava da çok soğuk

Okul kermesine katıldıktan sonra bir daha etkinliğe katılmayacağım sadece ürünü yapıp yollarım ancak öyle dedim peki sonuç ;
Sabah sınıf süslemesi yapılacak 🙄
IMG_20240117_010728.jpg

Çarşamba günü pazar alışverişi günüm ve pazarlığımı düzdüm buzdolabı silip raflarını yıkadım yerleştirdim peki neler aldım kaça aldım bakalım ;

Peynir 140 tl
2 kg portakal
2 kg mandalina ve muz bu üçlü 110 TL
Ispanak taze soğan marul 60 TL
Elma 20 TL
Yumurta 55 TL
Çeri domates ve salatalık 65 TL

Toplamda 450 tl harcamışım

Bir de markete uğradım 6 lı Kınık soda aldım 26.5 tl

X