🌺Niloya'nın Günlüğü🌺

Günlük yapmanız gereken işlerinizi aksattığınız oluyor mu yoksa her gün belli bir rutinim vardır?

• Evet, arada aksatırım.

OY: 100 86,2%
  • Hayır, rutinlerimi düzenli yaparım.

OY: 16 13,8%

• Ankete Katılan
    116
  • Anket Kapalı .
Şuanki hedeflerim:
1.Hergün İngilizce çalışmayı rutine dönüştürmek
2.Hergün mutlaka az da olsa Kuran-ı Kerim okumak
3.Alışkanlık haline getiremediğim sporu rutine dönüştürmek ve fazla olan 10 kiloyu vermek
2.ve3. hedeflerimi başarmışım darısı İngilizce'ye ara ara okumalar yapsam da bir rutine sokamadım Mayıs ayını buna ağırlık vereceğim yarını beklemeyip bu akşamdan başlıyorum 1 saat okuma ve kelime yazma yapacağım. Gün 24 saat yetmiyor yaaa yetmiyor 😂sabah 9'da kalktım 23 olmuş saat yine yetmedi daha yatsıyı kılacağım spor yapacağım İngilizce okuyacağım kitap okuyacağım ne bu şimdi 😂😂

Bugün dışarıda olduğum için pek evde bir şeyler yapamadım evde değişmesi gereken saksıları değiştirdim çekmecelerde biriken abuk subuk tıkıştırılanları topladım rahatlama geldi valla darısı takı çekmecesine

Dün akşamki sporum

Eklentiler

• IMG-20230430-WA0027.jpg
    IMG-20230430-WA0027.jpg
    51,5 KB · Görüntüleme: 65
  • IMG-20230430-WA0026.jpg
    IMG-20230430-WA0026.jpg
    50,9 KB · Görüntüleme: 68
  • IMG-20230430-WA0025.jpg
    IMG-20230430-WA0025.jpg
    42,5 KB · Görüntüleme: 58
  • IMG_20230430_234604.jpg
    IMG_20230430_234604.jpg
    134,2 KB · Görüntüleme: 64
Bugün spor kaldı gündüz dışarıdaydım akşamdan beri de çamaşır katlama ve ütü yapıyorum şuan hâlâ ütü başındayım sabah 9 da evden çıkıp 3 te eve girersen olacağı bu

Geçtiğimiz haftayı değerlendirecek olursam ;

İki günde bir 5 sayfa veya 10 sayfa Kuran-ı Kerim okumuşum ➕

Haftada 170 dk spor yapmışım ➕

Kitap az okumuşum ➖

Namazlarımda Sabah Namazıma 2 gün kalkmışım 😪➖

Paradan tasarruf yapamamışım ➖

Sokak hayvanlarını düzenli beslemişim ➕

Bu aralar iş yapmak oldukça zor geliyor müziği açtım mutfağa geçtim bu aralar bu şarkıya fena taktım 😃kahvaltı bulaşıkları toplandı yemeği yapacağım sonra kızımla sinemaya gideceğiz inşallah

Bugünümüz verimli geçti çok şükür kızımla etkinlik olarak sinemaya gidip keyif yaptık. Bulmaca Kulesi Eve Dönüş filmini izledik🤩

Eklentiler

• 20230805_171421.jpg
    20230805_171421.jpg
    55,3 KB · Görüntüleme: 52
  • IMG-20230805-WA0012.jpeg
    IMG-20230805-WA0012.jpeg
    48,6 KB · Görüntüleme: 49
Tum gün yattıktan sonra akşam yemeği bulaşığını şuan topluyorum arada bir markete kadar çıktım müziği açtım mutfağı topladıktan sonra bi 25 dk spor yapacağım 2 gündür yapmadım çünkü direnç lastiği aldım onun denemesini yapacağım dumbellarla birlikte

Direnç lastiği ile bacak çalıştım bakalım iç bacağa fayda edecek mi kollarda dumbell etkisini gördüm incecik oldu kollarım darısı bacaklara direnç lastiğini biraz fazla sert almışım 30 sn lik bacak hareketinde inanılmaz terledim

Eklentiler

• 20230806_232412.jpg
    20230806_232412.jpg
    71 KB · Görüntüleme: 53
Akşam yemeği yedikten sonra henüz sofrayı toplamamıştım ki telefonu elime aldım Kadir Ezildi storylerine bakıyordum bittikten sonra kendimi mutfağın camlarını silerken buldum. Öncesinde sofrayı ve bulaşıkları topladım. Ardından mutfak camlarına giriştim hemen ardından ketılın dışını ve kahve makinasının dışını ve fırınımı bir güzel sildim ardından fincan rafımı ve mutfağın yerlerini sildikten sonra çay demledim şimdi çayımı içtikten sonra çöpleri ve geri dönüşümleri indirdikten sonra yarım saatlik sporumun ardından duşa gireceğim henüz çamaşırlar da asılıp toplananlar dürülecek. Geri sayımlı 1 saatlik tempo başlasın... ⏳

21:50 de bir saat berlirlemiş oldugum maratonumu tam 1 saatte tamamladım tüm işlerimi bitirdim 22:46 da sporu da bitirdikten sonra kızımla duşa girdik ardından masal okuyarak uyuttum 10 sayfa da kendi kitabımdan okudum yatsıyı kılıp yatacağım inşallah

Eklentiler

• 20230808_224621.jpg
    20230808_224621.jpg
    67,6 KB · Görüntüleme: 42
Sabah 10 buçukta evden çıktım dışarıdak işlerimi hallettikten sonra az once eve geldim mutfağa geçtim müziği açtım buzdolabını silip aldıklarımı yerleştireceğim.

Akşam yemeği yedikten sonra henüz sofrayı toplamamıştım ki telefonu elime aldım Kadir Ezildi storylerine bakıyordum bittikten sonra kendimi mutfağın camlarını silerken buldum. Öncesinde sofrayı ve bulaşıkları topladım. Ardından mutfak camlarına giriştim hemen ardından ketılın dışını ve kahve makinasının dışını ve fırınımı bir güzel sildim ardından fincan rafımı ve mutfağın yerlerini sildikten sonra çay demledim şimdi çayımı içtikten sonra çöpleri ve geri dönüşümleri indirdikten sonra yarım saatlik sporumun ardından duşa gireceğim henüz çamaşırlar da asılıp toplananlar dürülecek. Geri sayımlı 1 saatlik tempo başlasın... ⏳
🧿

Bugün tam verimli geçmese de sporumu yapmış olmanın sevinci var ama okuma kaldı ne kitap okuyabildim ne Kuran okuyabildim. Yarın bunlara vakit ayırmayı düşünüyorum. Ayrıca beslenme olarak sağlıklı beslendiğim bir gün oldu abur cubursuz bir gün 1 hafta dişimi sıkabilirsem tamam

Eklentiler

• 20230809_221213.jpg
    20230809_221213.jpg
    61,6 KB · Görüntüleme: 39
Merhaba, günlüğünüz çok güzel. Dumbel ile kollarınızı incelttiginizi yazmışsınız. Hangi hareketleri yaptınız?
Çok verimli günler diliyorum 🍒

Merhaba, günlüğünüz çok güzel. Dumbel ile kollarınızı incelttiginizi yazmışsınız. Hangi hareketleri yaptınız?
Çok verimli günler diliyorum 🍒
Merhaba teşekkür ediyorum🌹 Ergin Kırbaç'ın 40 dk lık videosunda ve 28 dk lik yukarıdaki paylaştığım videodaki hareketleri düzenli yaptım 1 kglık dumbelda bile etkisini gördüm şuan 2kg lıktayım hoca daha iyi sıkılaşma için kg artırmayı tavsiye ediyor şuan 2kg ile aynı videolardaki hareketleri yapıyorum bakabilirsiniz😊

Kızımla bir uyumuşuz uyandık saat 12 ye geliyor bugün dışarı çıkmak istiyorum ama kızım 2 gündür gidiyormuşuz evde duralımmış peki yavrucum bugün evdeyiz Kadir Ezildi birazdan başlar story atmaya 🤣kendime temizleyecek bir şeyler bulurum sonra yemeğe girişirim satılacak ürünlerim fotoğraflanacak onlara el atsam iyi olacak ama öyle de zor geliyor yapmam lazım bugün 1 saat kitap okuma ve Kuran‐ı Kerim okuma yapacağım akşam yine spor yapacağım çünkü 61.65 in bir kabasını atmak istiyorum düz 60 yapalım şunu 🤣

Canım hiç iş yapmak istemiyor beyazlar makinaya atılacak mecburrrr odanın tülünü yıkayım yemek ne yapsam diye düşünürken iki gündür kafamda mantı var ama şuan diyetteyim mutlaka yerim evdekiler de şuan birazcık mahrum oluyorlar ne yemek yapsam diye düşünmektense kocam benim canım şunu istiyor şunu yapar mısın dese vallahi daha kolay

⏳️Şimdi 1 saatlik süre başlatıyorum
Tülü makinaya atıyorum
Ardından beyazları makinaya atıyorum
Yatakları topluyorum
Evi süpürüyorum
Mobilyaların tozunu alıyorum

Ama canım hiççç yapmak istemiyor müziği açayım 😏cumartesi eşim izne çıkıyor temizliğe ara vereceğim şimdi yapayım bari

️Şimdi 1 saatlik süre başlatıyorum
Tülü makinaya atıyorum
Ardından beyazları makinaya atıyorum
Yatakları topluyorum
Evi süpürüyorum
Mobilyaların tozunu alıyorum
1 saat doldu

Tül makinaya atıldı çıkmasını bekliyorum beyazları atıcam ✅
Yataklar toplandı ✅
Ev süpürüldü✅
Mobilyaların tozu alındı ✅

Tam 41 geçe bıraktım silmeyi dedim şimdi yarışmada olsaydım salon aynası kaldı kusur bulurlardı😀

Şimdi 1 saatlik dilim daha başlatıyorum
Öğle namazımı kılacağım
10 sayfa Kuran okuyacağım
Tülü asacağım

Başlama 13:50⏳

1 saat doldu

Tül makinaya atıldı çıkmasını bekliyorum beyazları atıcam ✅
Yataklar toplandı ✅
Ev süpürüldü✅
Mobilyaların tozu alındı ✅

Tam 41 geçe bıraktım silmeyi dedim şimdi yarışmada olsaydım salon aynası kaldı kusur bulurlardı😀

Şimdi 1 saatlik dilim daha başlatıyorum
Öğle namazımı kılacağım
10 sayfa Kuran okuyacağım
Tülü asacağım

Başlama 13:50⏳
Kızın kaç yaşındaydi, sen bu işleri yaparken o napiyor ☺️

X