🌺Niloya'nın Günlüğü🌺

Günlük yapmanız gereken işlerinizi aksattığınız oluyor mu yoksa her gün belli bir rutinim vardır?

• Evet, arada aksatırım.

OY: 100 86,2%
  • Hayır, rutinlerimi düzenli yaparım.

OY: 16 13,8%

• Ankete Katılan
    116
  • Anket Kapalı .
Niloyatospikk
bebeklinick
clara
Dutt
Minnosprenses
Z Zerre
Catlak-kurabiye
GeyikliGece
Cookiie

Ve etiketlemeyi unuttuğum diger arkadaşlar.
Size bir şey anlatacağım.
Burda farklı bir samimiyetimiz oldu az çok birbirimizi tanıdık bir çok şeyi paylaştık.
Bu konuyu sizler daha iyi bildiğiniz için bdv ye açmak yerine buraya yazıp konuşmak istedim.
Bugün başka bir konuda bdv de konu açmıştım.
Gün icinde 2 defa konu açıp insanlar tarafından yanlış anlaşılmak istemem.

Anlat dinliyoruz şeker

Anlat gülüm

Anlat canım

Söyle bitanem

Şimdi size konuyu anlatayım.
Geçen hafta demiştim ya eşimle aramiz limoni diye.
Eşimin sinirlenince ağzından çıkanı kulağı duymuyor ben de o gün çok kırıldım.
Babamla konuştum baba gelebilir miyim yanına diye.
Ne oldu iyi değilsin dedi.
Anlatmak istemedim ilk.
Sonra baba esimle tartıştım ben üzdü ben seni çok özledim biraz yaninda kalmak istiyorum dedim.
Izin belgesi de alarak gittim.
Eşimle ayrılmak değil hatasını anlamasını saglamakti amacım.
Ama babam benden daha çok kırılmıştı.
Eşim geldi elinde Çiçekler özürler diledi.
Söz yazın öfkem için psikolog görüşmesi yapicam dedi.
Bende affettim.
Evime döndüm.
Babam esimle konuşmuyor.
Eşim bayramlasmak için dün de aradı bugün de aradı açmadı.
Ben aradim sonra baba neden açmıyorsun dedim.
Benim kızımı üzen bir adam beni de üzmüş oldu.
Sen affettin ama ben affedemedim.
O yüzden konuşmak istemiyorum.
Dedi.

Ben ne yapıcam şimdi.
Babamı çok seviyorum eşimi de çok seviyorum.
Yaz tatilinde oraya gidecektik nasil olacak?

Zamana bırak canım üsteledikçe daha kötü oluyor. Zamanla senin iyi olduğunı gördükçe babanda yumuşar

Gideceksiniz yine .
Birilerinin göz dağı vermesi gerekiyor ve sen eşine kiyamadigin için göz dağını vermek babana düşüyor
Ben babanizin doğru yaptığını planlı yaklastigini düşünüyorum ve en iyisi en dogrusu bence babanızın tutumu.
Eşiniz size karşı bı tutum sergilerken babanızdan da tedirgin olarak davranır hiç değilse
Bence sıkıntı yok

Her kelimesine katılıyorum

Anlat canım tabiki

Ah canım en Zor durumda kalmışsın çok kırıldığın için anlatıcak konuşucak birisni aramışsın ama ailelerimiz bizi farklı görüyor tamda babanın dediği gibi biz bir güne unutup düzeliyoruz ama ailelerimiz bize yapılanı unutmuyo keşke gitseydin ama tartıştığın için gittiğini söylemeseydin. Neyse olan olmuş şimdi acaba şu yasaktan sonra eşinde gitseniz babanın yanına eşinde konuşsa yüz yüze yumuşamazmı

Tabi aranızdki tartışma boyutunu ne olduğunu bilmeden bunu diyorum. Sorun çok büyükse kırma şekli nasıl ciddi bir şekilde kırdıysa o farklı

Dinliyorum canım

Canım babalar biraz zor affeder babana anlatmasa mıydın acaba konuyu detaylı bilmiyoruz saygısızlık affedilir şey değil özür dilemesi büyük bir erdemlik ben bunu terapistime sormuştum benim eşim de sinirlenince ağzından çıkanı kulağı duymuyor benim tavrım nettir iletişimi keser hatta boşanmaya dahi taşıyorum terapistim özür dilemek önemli bir adım demişti ama artık şunu farkettim artık her yaşadığımızı aileme anlatmıyorum

Tabi aranızdki tartışma boyutunu ne olduğunu bilmeden bunu diyorum. Sorun çok büyükse kırma şekli nasıl ciddi bir şekilde kırdıysa o farklı
Yok canım ofkelenince kendisi de farketmiyor ne dediğini .
Bir de o gün orucluydu . Oruç ağzına yakışmayacak laflar etti.
Sonra pişman olsa da ortada kırılmış bir kalp vardı.

Dinliyorum canım
Yazdim canım bir önceki sayfada mi kaldı acaba

Kesinlikle katılıyorum. Çok güzel anlatmışın canım
Bir de i p e k şimdi üstelemeyin derim şimdi sıcağı sıcağına iken daha kırıcı olabilir iki tarafta olay daha da büyüyebilir. Sen zamanla ailene eşinin düzelmek için ne kadar çabaladığını artık seni kırmadığını anlatırsın. Ama zoraki değil de normal bahseder gibi. Baban da zamanla affedecektir

Ben de istemezdim. Eşimin de hatasını anlaması lazımdı.
Babam ses tonumdan anliyor ne olduğunu.
Bazen bakışlarımı kacirmamdan bile biliyor.
Evde durup hatasını anlamasını saglamam cok zordu.

Tamam baktım şimdi çok büyük birşey olmadığı sürece aileme artık anlatmıyorum benim eşim de oruçlu iken aşırı sinirli oluyor geçen bir saygısızlık yaptı kızımı aldım parka gittim yasak da var malum 1.5 saat eve gelmedim sonra eve gelince hatasını anladı özür diledi özür dilemek erdemliktir affettim ama hemen yumuşamadım saygısızlığa müsaade etmem
Sizin yaşadığınız durumu bilemem ağızdan çıkan kelimeden kelimeye değişir baban ama hemen affetmez bunu bil

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…