🌺Niloya'nın Günlüğü🌺

Günlük yapmanız gereken işlerinizi aksattığınız oluyor mu yoksa her gün belli bir rutinim vardır?

• Evet, arada aksatırım.

OY: 100 86,2%
  • Hayır, rutinlerimi düzenli yaparım.

OY: 16 13,8%

• Ankete Katılan
    116
  • Anket Kapalı .
Zamana bırak canım üsteledikçe daha kötü oluyor. Zamanla senin iyi olduğunı gördükçe babanda yumuşar

Gideceksiniz yine .
Birilerinin göz dağı vermesi gerekiyor ve sen eşine kiyamadigin için göz dağını vermek babana düşüyor
Ben babanizin doğru yaptığını planlı yaklastigini düşünüyorum ve en iyisi en dogrusu bence babanızın tutumu.
Eşiniz size karşı bı tutum sergilerken babanızdan da tedirgin olarak davranır hiç değilse 🙏
Bence sıkıntı yok

Ah canım en Zor durumda kalmışsın😞 çok kırıldığın için anlatıcak konuşucak birisni aramışsın ama ailelerimiz bizi farklı görüyor tamda babanın dediği gibi biz bir güne unutup düzeliyoruz ama ailelerimiz bize yapılanı unutmuyo😞 keşke gitseydin ama tartıştığın için gittiğini söylemeseydin. Neyse olan olmuş şimdi acaba şu yasaktan sonra eşinde gitseniz babanın yanına eşinde konuşsa yüz yüze yumuşamazmı

Canım babalar biraz zor affeder babana anlatmasa mıydın acaba konuyu detaylı bilmiyoruz saygısızlık affedilir şey değil özür dilemesi büyük bir erdemlik ben bunu terapistime sormuştum benim eşim de sinirlenince ağzından çıkanı kulağı duymuyor benim tavrım nettir iletişimi keser hatta boşanmaya dahi taşıyorum terapistim özür dilemek önemli bir adım demişti ama artık şunu farkettim artık her yaşadığımızı aileme anlatmıyorum

Kesinlikle katılıyorum. Çok güzel anlatmışın canım
Bir de i p e k i p e k şimdi üstelemeyin derim şimdi sıcağı sıcağına iken daha kırıcı olabilir iki tarafta olay daha da büyüyebilir. Sen zamanla ailene eşinin düzelmek için ne kadar çabaladığını artık seni kırmadığını anlatırsın. Ama zoraki değil de normal bahseder gibi. Baban da zamanla affedecektir

O kadar mutlu oldum ki yazdiklariniza.
İnsan böyle durumlarda nasil davranacağını düşünemiyor.
Kalbime agri girmişti.
Sizin yazılarınızı okuyunca sakinlestim.
Simdi eşim çok daha dikkatli davranıyor.
Ben de belki normal insanlara göre biraz daha kırılgan yapıdayim.
Kavgayı tartışma ortamını sevmiyorum.
Herkes iyi olsun birbirbinin iyiliğini istesin kimse kimseyi incitmesin istiyorum.
Bir bakıyorum beni en sevdiklerim incitmis en kıyamadığım kırmış.

Ben de istemezdim. Eşimin de hatasını anlaması lazımdı.
Babam ses tonumdan anliyor ne olduğunu.
Bazen bakışlarımı kacirmamdan bile biliyor.
Evde durup hatasını anlamasını saglamam cok zordu.
Evet evden gidince durup hatasını anlaması zor Allah vermesin de eşten eşe değişir şayet diğer taraf da zıtlaşırsa evi terketmek kanunen suç ben bunu düşünüyorum senin de aklında olsun

Evet evden gidince durup hatasını anlaması zor Allah vermesin de eşten eşe değişir şayet diğer taraf da zıtlaşırsa evi terketmek kanunen suç ben bunu düşünüyorum senin de aklında olsun
Nasil yani ilk defa duyuyorum aydınlatır mısın 🙈

Kalbime agri girmişti.
Herkes iyi olsun birbirbinin iyiliğini istesin kimse kimseyi incitmesin istiyorum.
Tabi ki canım o an insan bilemiyor bide birilerine anlatmak çok önemli gerçekten anlatınca rahatlıyor insan yoksa içinde büyüyor büyüyor içinden çıkılmaz hal alıyor

Yok canım ofkelenince kendisi de farketmiyor ne dediğini .
Bir de o gün orucluydu . Oruç ağzına yakışmayacak laflar etti.
Sonra pişman olsa da ortada kırılmış bir kalp vardı.

Yazdim canım bir önceki sayfada mi kaldı acaba
Oluyo canım bi evin içinde hertürlü oluyo insan bazen kendisine tahammül edemiyor karşısındakine ağzına geleni söyleyebiliyor. Keşke yapmasak ama yapılıyor. Hatasını anlamış bi daha da yapmaz inşallah. Daha dikkat eder. Babanda zamanla yumuşar canım bence eşin konuşsun olmadı hatasının farkında olduğunu vs söylesin

Zamana bıraktım bakalim inşallah eşim yumuşak davranır da babam affeder.
Oluyo canım bi evin içinde hertürlü oluyo insan bazen kendisine tahammül edemiyor karşısındakine ağzına geleni söyleyebiliyor. Keşke yapmasak ama yapılıyor. Hatasını anlamış bi daha da yapmaz inşallah. Daha dikkat eder. Babanda zamanla yumuşar canım bence eşin konuşsun olmasın hatasının farkında olduğunu vs söylesin

Bunu yanlış yazmışım kızım müsaade etmiyordu evde durunca hatasını anlaması zor evden gidince anlıyorlar diyecektim

Nasil yani ilk defa duyuyorum aydınlatır mısın 🙈
Kanunlarda böyle yer alıyor diye biliyorum mesela diyelim sen evden haber vermeden babana gittin yerleştin eşin davayı açtı boşanmak istiyor evi terketti dedi o kanunen haklı diye biliyorum aslında avukat biri olsa daha iyi bilgi verir bu konuda ben bunu öğrenmiştim Allah vermesin öyle şeyler yaşamayalım yuvamız daim olsun inşallah ama bazı erkekler evden gitmeden hatasını anlamıyor ben de yeni evli olduğumuz yıllarda boşanmak istemiştim ve evi terketmiştim 15 gün süre annemlerde kaldım eşim hatasını anladı özür diledi barıştık

Kalbime agri girmişti.
Üzülme canım bir de şöyle bak olaya eşin özür dilemiş ben eşimle bazen tartıştığımız zamanlarımızı dert edinip kendimi çok üzerdim bunu terapistime anlatmıştım terapistim hatasını anlayan insan aynı hatayı sürekli tekrar etmiyorsa şayet özür dileyen insanın değer verilecek hatasının affedilebileceğini söylemişti. Benim saygısızlığa tahammülüm yok Ramazan ayında eşim oruçlu ve sigara içemediği için sinirle bana karşı çok ters davrandı ağzından küfür de çıktı kızımı aldım evden çıktım annemlere gitsem mi dedim bence oraya gitmemeliyim şuan ben de sinirliyim zaten sakin kafayla sessizce düşünmeliyim dedim ve parka gittim kızım oynadı ben de düşündüm ağladım 1. 5 saat eve gelmedim iftara yakın döndüm sofrayı hazırladım benimle konuşmak istedi müsaade etmedim ona iftarı hazırladım kendisine eşlik edemeyeceğimi söyledim 1 hurma 1 bardak su içtim oturdum başka odada kendi başına yedi bu şekilde saygısızlık yapan bir insanla yemek yemek iletişim kurmak istemediğimi söyledim 1 saat kadar sonra özür diledi bir daha yapmayacağını affetmemi istedi ben de affettim ama öyle hemen sukoyvermedim çok konuşmadım

Üzülme canım bir de şöyle bak olaya eşin özür dilemiş ben eşimle bazen tartıştığımız zamanlarımızı dert edinip kendimi çok üzerdim bunu terapistime anlatmıştım terapistim hatasını anlayan insan aynı hatayı sürekli tekrar etmiyorsa şayet özür dileyen insanın değer verilecek hatasının affedilebileceğini söylemişti. Benim saygısızlığa tahammülüm yok Ramazan ayında eşim oruçlu ve sigara içemediği için sinirle bana karşı çok ters davrandı ağzından küfür de çıktı kızımı aldım evden çıktım annemlere gitsem mi dedim bence oraya gitmemeliyim şuan ben de sinirliyim zaten sakin kafayla sessizce düşünmeliyim dedim ve parka gittim kızım oynadı ben de düşündüm ağladım 1. 5 saat eve gelmedim iftara yakın döndüm sofrayı hazırladım benimle konuşmak istedi müsaade etmedim ona iftarı hazırladım kendisine eşlik edemeyeceğimi söyledim 1 hurma 1 bardak su içtim oturdum başka odada kendi başına yedi bu şekilde saygısızlık yapan bir insanla yemek yemek iletişim kurmak istemediğimi söyledim 1 saat kadar sonra özür diledi bir daha yapmayacağını affetmemi istedi ben de affettim ama öyle hemen sukoyvermedim çok konuşmadım
Ne kadar benzer hayatlar.
Allah hepsinin kalbine merhamet versin

Kanunlarda böyle yer alıyor diye biliyorum mesela diyelim sen evden haber vermeden babana gittin yerleştin eşin davayı açtı boşanmak istiyor evi terketti dedi o kanunen haklı diye biliyorum aslında avukat biri olsa daha iyi bilgi verir bu konuda ben bunu öğrenmiştim Allah vermesin öyle şeyler yaşamayalım yuvamız daim olsun inşallah ama bazı erkekler evden gitmeden hatasını anlamıyor ben de yeni evli olduğumuz yıllarda boşanmak istemiştim ve evi terketmiştim 15 gün süre annemlerde kaldım eşim hatasını anladı özür diledi barıştık
Ebet bende böyle biliyorum

Ah canım en Zor durumda kalmışsın😞 çok kırıldığın için anlatıcak konuşucak birisni aramışsın ama ailelerimiz bizi farklı görüyor tamda babanın dediği gibi biz bir güne unutup düzeliyoruz ama ailelerimiz bize yapılanı unutmuyo😞 keşke gitseydin ama tartıştığın için gittiğini söylemeseydin. Neyse olan olmuş şimdi acaba şu yasaktan sonra eşinde gitseniz babanın yanına eşinde konuşsa yüz yüze yumuşamazmı
Aileler hemen affetmiyor maalesef önceden ben herşeyi anlatırdım baktım babam kin tutuyor babam kincidir de biraz çok büyük birşey olmadığı sürece anlatmıyorum ama şöyle de birşey var erkek bir kadının ailesinin yanında olduğunu bilmeli eğer bilirse kadını üzmeye yeltenemiyor bir anne baba da kızının her daim arkasında olduğunu damada göstermeli ki i p e k i p e k un babası da bunu göstermiş ders almıştır damat büyük ihtimalle

Ne kadar benzer hayatlar.
Allah hepsinin kalbine merhamet versin
Amin canım önceden ailemle hep paylaşırdım ama baktım onlar üzülüyor anlatmıyorum terapistimle paylaşıyorum nasıl davranmalıyım diye bilgi alıyorum ondan o gün aileme gidip gitmemekte kararsızdım eski bir ben olsa hemen gider aileme anlatırdım öfkelenirdim ama sessiz sakin etraflıca düşündüm eşime gelince dedim yarın imzala tek celsede bitsin dedim öfkeyle verdiğim bir karardı aslında son pişmanlık fayda etmez birlikte konuşarak çözülebiliyorsa bunlar değerli şeyler ki senin eşin de öyle davranmış

Yok canım ofkelenince kendisi de farketmiyor ne dediğini .
Bir de o gün orucluydu . Oruç ağzına yakışmayacak laflar etti.
Sonra pişman olsa da ortada kırılmış bir kalp vardı.

Yazdim canım bir önceki sayfada mi kaldı acaba
Benim eşimin de oruç ağzına yakışmayacağı laflar ediyor ben ailemde argo nedir görmedim eşim sinirlenince çok kullanıyor kızımızın da bir gün o şekilde öğrenip ağzından konuştuğunu görürsen çok pişman olursun dedim bakalım nasıl davranacak zaman gösterecek

Ay aynı şey bizde de oldu hani demiştim ya tartıştık diye o zaman 😂 bu köye gidip gelince tartıştığımızda bende aynı giyindim çıktım dışarıya. Sonra farkettim ne cüzdan almışım ne bişey yasak bide. Geri döndüm cizdanı aldım markete gittim gezindim. Baktım arıyo tam o anda Bide telefonun şarzı bitmedimi😂😂 meydan var oraya gitcektim sahile gidicektim o günde aksilik gibi kimseler yoktu sadece millet marketlerdeydi. Bende bi marketten başka markete giderken bi baktım karşıma çıktı 😂😂 sonra tin tin döndük eve ben yatak odasına o içeri. O akşam bende yemedim onunla yemek hazırlamadımda. Kendi kendine hazırladı. Gecede baktum sahur yapıyo ertesi gün oruc tuttu yine dayanamadım gittim ne yemek istiyosun diye sordum. Ben sorunca tabi hemen gülmeye başladı bende dayanamadım güldüm 😂😂 sonrasında yavaş yavaş konuştum öyle geöti gitti😂 hep yaşıyoruz valla bir insanla anlaşabilmek zorki illa ki inişler çıkışlar olcak. Evlilik bizim en büyük sınavlarımızdan bide.

bende sevgiliyken tartışalım azcık anneme anlatırdım baktım biz barışıyroyz annem hala kızgın ona karşı bidaha bıraktım anlatmayı 🙄

Ay aynı şey bizde de oldu hani demiştim ya tartıştık diye o zaman 😂 bu köye gidip gelince tartıştığımızda bende aynı giyindim çıktım dışarıya. Sonra farkettim ne cüzdan almışım ne bişey yasak bide. Geri döndüm cizdanı aldım markete gittim gezindim. Baktım arıyo tam o anda Bide telefonun şarzı bitmedimi😂😂 meydan var oraya gitcektim sahile gidicektim o günde aksilik gibi kimseler yoktu sadece millet marketlerdeydi. Bende bi marketten başka markete giderken bi baktım karşıma çıktı 😂😂 sonra tin tin döndük eve ben yatak odasına o içeri. O akşam bende yemedim onunla yemek hazırlamadımda. Kendi kendine hazırladı. Gecede baktum sahur yapıyo ertesi gün oruc tuttu yine dayanamadım gittim ne yemek istiyosun diye sordum. Ben sorunca tabi hemen gülmeye başladı bende dayanamadım güldüm 😂😂 sonrasında yavaş yavaş konuştum öyle geöti gitti😂 hep yaşıyoruz valla bir insanla anlaşabilmek zorki illa ki inişler çıkışlar olcak. Evlilik bizim en büyük sınavlarımızdan bide.

bende sevgiliyken tartışalım azcık anneme anlatırdım baktım biz barışıyroyz annem hala kızgın ona karşı bidaha bıraktım anlatmayı 🙄
Aynen canım bak aynı durumları yaşıyoruz eğer aldatma ve şiddet yoksa affedilebilir diye düşünüyorum şayet karşı taraf hatasını anlıyorsa
Her evlilikte olan şeyler bunlar kardeşimiz kanımızdan olan kişi ile bile fikir ayrılığı oluyor tamamen farklı biriyle hayatlarımızı birleştiriyoruz karşılıklı fedakarlıkla sevgiyle üstesinden gelinebilecek şeyler tartışma olmayan aile yoktur bence
Siz de barışmışsınız🥰maşallah 🧿

Aynen canım bak aynı durumları yaşıyoruz eğer aldatma ve şiddet yoksa affedilebilir diye düşünüyorum şayet karşı taraf hatasını anlıyorsa
Her evlilikte olan şeyler bunlar kardeşimiz kanımızdan olan kişi ile bile fikir ayrılığı oluyor tamamen farklı biriyle hayatlarımızı birleştiriyoruz karşılıklı fedakarlıkla sevgiyle üstesinden gelinebilecek şeyler tartışma olmayan aile yoktur bence
Siz de barışmışsınız🥰maşallah 🧿
Allah beterlerini göstermesin kuzum. Tabiki oluyor en basit örneği anne babalarımız 30 40 senelik evliler onlar hala tartışıyoda bizim gayet doğal diye düşünüyorum 😬

Benim minnoşlarım 🐈
Bu akşam sevdim sevdim sevdim 😍😍😍
IMG_20210514_211701.jpg

X