🌺Niloya'nın Günlüğü🌺

Günlük yapmanız gereken işlerinizi aksattığınız oluyor mu yoksa her gün belli bir rutinim vardır?

• Evet, arada aksatırım.

OY: 100 86,2%
  • Hayır, rutinlerimi düzenli yaparım.

OY: 16 13,8%

• Ankete Katılan
    116
  • Anket Kapalı .
Harikasın ne diyim ilham aldım diyebilirim adetlendim şuan Kurana ara veriyorum kitap okumaya ağırlık vericem kaç gündür hatrı sayılır sayfa okumadım desem yeridir ben de kişisel gelişim okuyorum amacım dediğin gibi nitelikli bir birey olmak
Yemeğe gelince Ramazanda her akşam fiks çorbamız tarhana
Yanına etli nohut ve pilav
Salata cacık
Tatlı yapmıcam kilo fazlalığımız var

İçimden hiçbir şey yapmak gelmiyor yemeği bile zoraki yapıcam markete gittim geldim sırf hava almak için çıktım kızımla oynadık biraz terasta öyle boş boş oturuyorum ciddi anlamda hiçbir iş yapmak istemiyorum

Hayatımda üzüldüğüm bazı sorunlarım vardı üzerine bir yenisi daha eklendi Salı günü terapistimle randevum var anlatırsam belki rahatlarım. Bazen öylesine geleceğe dair umutsuz oluyorum ki belki de gelecekte çok günler bizi bekliyor ama oldukça karamsar olduğum günlerdeyim dün terapistim ile telefon görüşmesi yaptım hüngür hüngür ağladım. Hayat bazen neşe, mutluluk bazen de hüzün bunu kabullenmek gerekiyor hayat sürprizlerle dolu...

Yo yoöyle değil
Afiyet olsun canım tadı belki mükemmeldir ama ben biraz yeni tadlara kapalıyım geçen görümcem kayınvalideme getirmiş adını unuttum öğreneyim yazıcam farklı bir yöreye ait tatmamı istedi çok güzel bak dedi görüntüsünü görünce çok az kaşıkla yedim aa aaaa dedim ne kadar güzel birşeymiş bu ama ben biraz görünüşe bakıyorum bu huyumdan nefret ediyorum

Bende öyleyim ama yemeye çalışıyorum . Öğrenci evinde ki arkadaşlarım hep doğu bölgesinde yaşıyorlardı ve bizim yöreye göre yemek kültürleri biraz daha farklıydı ama ben yine de yaptıkları her yemeği yedim ve çok beğendim . Yapılışı aşamasını görünce daha yenilebilir oluyor

Toyga çorbası,sarma dolma ve cacık, tatlı olaraktan dünden kalan limonlu revani var. Bu kadar
Afiyet olsun canım. Toyga çorbasını soracaktım bende altlarda açıklamışsın çok güzel bir menü olmuş
Canımm sağolasın bende heveslendim başladım umarım herşeyi yarım bıraktığım gibi bunuda bırakmam şimdi çocuk yok ya kendime baya zamanım var olana kadar ne yapabilirsem kâr artık diye düşünüyorum. Çocuktan sonra vakit bulamam gibi geliyor sen yine maşallah çok güzel kendin için bişeyler yapıyorsun o yüzden bende sana harikasın diyorum
Afiyet olsun canımm ahh kilo problemimiz olmasa ahh bende yapmıyorum o yğzden ama geceleride tırım tırım aranıyorum

bende şimdi değişik bi domates çorbası tarifi gördüm internette onu yaptım bilmem nasıl oldu birde poğça hamuru hazırladım iftara yakın atarım pişsin. Biraz kahvaltılık bişeyler falan salata gider
Maleseff hayat sürekli inişli çıkışlı canım. Sorunlar hiç bitmiyor. İnsan bi yerde patlıyor. Benimde uzun süredir ailemde sorunlarım var. Kendimle bile konuşmaktan çekinsemde içimde yaşıyorum eşimin dahi haberi yok 1 ayı geçik babamla konuşmuyorum. Az önce bende annemle telefonda konuşurken artık tutamadım ağladım dediğin gibi bazen hüzün bazen mutluluk kabullenmek gerekiyor. Ne acı ki en sevdiğin insanlarında yokluğuna alıştırman gerekiyor bazen kendini bende bunu anladım gerçekten

Kızımla elimden geldiğince yapmaya çalışıyorum az yaptığımı düşünüyorum gayretsiz olduğumu hatta kitap okumayı alışkanlık haline getirmek en önemli hedeflerim arasında kızım doğduktan sonra uzun bir müddet ara vermiştim

Babamla sorunlarım benim de var artık ona karşı ne hissettiğimi bile bilmiyorum çaba da sarfetmeyi düşünmüyorum artık içimde ona karşı duyduğum şey keşke böyle olmasaydı diyorum belki onun da geçmişinde yaşadığı travmalarından kaynaklıdır bilmiyorum genç yaşta abisi ölmüş onun travması olabilir onunla ilgili mücadelem benim içimde bitti çaba tek taraflı olmuyor bu aralar içimdeki yaralarım kanıyor resmen üzerine başka sorunlar da eklenince insanı umutsuzluğa sürüklüyor

benim arkadaşım yaptığı yemeklerden kavanozlara vakumluyor. konserve gibi düşün. o da güzel bir yöntem.
Bir arkadaşım kurbanlık etleri kuşbaşı haşlayıp kavanoza koyuyor hazır yemek ama kavanozlar oldukça yer kaplıyor salça reçel komposta derken bir de yemekleri yapmayım buzluğa atmayı düşünüyorum deneyeceğim duydum başkalarından

annem kuşbaşı kavurma yapıp dondurucuya da atıyor. ben fazla gelen kuru fasulye gibi yemekleri bi iki kez denemiştim buzlukta. gün içinde çıkarıp çözülmesini bekliyorsun, sonra ısıtıp yiyorsun.

az az dene ama. mesela evdeki herhangi bir yemekten bir tas koy, 3 gün sonra çıkarıp çözdür, ısıt ve ye. bakalım tadını beğenecek misin. beğenmezsen ziyan olmasın.

Evet denicem kayınvalidem aşureyi koyuyor çıkardığında tadında hiçbir değişiklik yok bu akşam nohut yemeği yapıyorum bakalım koycam nasıl olacak denicem

Olsun canım ne kadar yapabilirsen. 1 sayfa bile okumak bişey katar insana
Aynı şeyi bende düşünüyorum. Dediğin gibi diyorum onunda sorunları var mesela 5 6 yıldır tedavi görüyor. Onun psikolojisinin altında da neler yatıyor kimbilir. Ama 5 6 yıldır bizde onunlaydık bizde onun kadar üzüldük. Hatta ona belli etmedik gittik başka odada üzüldük geldik yanında hiçbirşey yok rolü yaptık. Ama artık dediğin gbii bende keşke böyle olmasaydı diyorum. Sanki biz onunla hiç üzülmemişiz bu yolu hiç birlikte yürümemişiz gibi babaya demek biraz ağır olur belki ama nankör davranışları var

canım kendine huzur verecek şeyleri bul ve onlara yönel. Gercekten bu sorunları düşünmekten bile kaçınıyorım ben. Böyle daha mutlu hissediyorum. Bilmiyorum belki yalnış bi davranıştır o yüzden böyle yap diyemiyorum sana ama. Terapistin var anlatabileceğim biri. Anlat içini eahatlat. Zaman geçiyor herşey hafifliyor gelip geçiyor biliyosun. Herşey gecicek

Aynen öyle biz babamın herşeyde yanında olmamıza rağmen senin tabirin cuk diye oturuyor nankör bunca zamandır hiç aklıma gelmemişti evet nankör bazen diyorum o bizim sevgimizi haketmiyor biize evlatlarına olan sorumluluklarının yarısını anca gerçekleştirmiştir 11 yıldır evliyim benim evimde bir sofrada yemek yediğim 1 elin parmaklarını geçmez affetmiyorum bana bunu yaşattığı için affetmiyorum kayınpederim kadar ilgilenmediği için affetmiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…