Nevreste'nin Mutfağı

icinde et olan disi hamur gibi olan varya ondan

icinde et olan disi hamur gibi olan varya ondan
Canım ben dışı etsiz olan hamuru bizim yöresel bulgurumuz var unlu onunla yapıyorum...
Ama sen simit veya köftelik bulgurla yapacaksın
Mesela 2 su bardağı bulgur-2 kaşık un-1 yumurta koyabilirsin onu önce ıslatacaksın sonra yoğuracaksın
Unu fazla olursa sert olur az olursa dağılabilirBen yumurta koymuyorum ama köftelikle yapılınca dağılmasın diye konuyor
İçi için ise:kıyma ve kuru soğan kavrulacak sonra içine karabiber,tuz,pulbiber ve maydonoz eklenip kapatılacakİç harcın mutlaka soğuması lazım yoksa içli köfteler yırtılır...Köfteleri yapınca biz haşlayarak yiyoruz ama kızartma seviyorsanız onu hiç yapmadım ama önce haşlayıp sonra kızartıyorlarÖlçü veremiyorum nekadar yapacağını bilmiyorum:44:

Tmm ablam saol,bilmem hangisi guzelse onu denerim ben severim bulgurlu seyleri

http://www.kadinlarkulubu.com/yemek-tarifleri/605357-mutfagimda-bugun-pisti-resimli-tarifli-11.html
tarifi buraya ekledim canim
reklam yapayim biraz
tur$umun son tabagiydi baksana hepsi kuçuk kuçukk
e$imle bana tur$u dayanmiyor valla

Saol canim,guzel duruyor canim istedi çok açim su an vede diyetteyim

Tmm ablam saol,bilmem hangisi guzelse onu denerim ben severim bulgurlu seyleri

Saol canim,guzel duruyor canim istedi çok açim su an vede diyetteyim

himm diyete uymza pêk
ama bi oglen yeyip 1 saatde yuruyu$ yaparsan kar$ilar birbirini :)
nasil bi diyet yapiyorsun

mayali hamurdan olurmu canim bu ?

ak$ama ne yapcam bilmiyorum
hamur mayaladim o gelene kadar bi$ey bulmem lazim içine koymak ve $ekil vermek için :))
elelrine saglik

Canım yanlış bilmiyorsam bu hazır yufkadan yapılıyor..[video=youtube;HZ80dH8tJFo]http://www.youtube.com/watch?v=HZ80dH8tJFo[/video].

yok canım yufkadan yapılmıyor..normal hamurdan yaptım ben.kabartma tozu kattım..

suan pek musaıt degılım.yarın ınce ayrıntılarıyla anlatıvereyım..

Defne Yapra :: Damak tadnz...

buradan yaptım...umarım yardımcı olur lınk sıze...

nevreste

tebrik ederim et yemekleri yarışmasını kazanmışsın
ellerine sağlık

inanılmaz yaa vallahi ellerine kollarına sağlık bende nişanlıyım yemek yapmayı öğrenicem diye kendimi parçalıyorum bunlara baktım da şimdi ohoo hiç uğraşmasam daha iyi sanırım :)
Eşin varya çok şanslı çok :)

Hoşgeldin canım çok teşekkürlerAma gel lütfen herzaman beklerimÖğrenirsin neden öğrenmeyesin ben de yaptıkça ilerlettim yoksa oooo neler yaptım da ziyan oldu

başarılarınızın devamın diler ve sizi tebrik ederim
sizden bir olacak önümüzdeki ay günüm var şimdiden telaş sardı beceriksiz olunca telaş erken başlıyor
ben hamur işi yapamam yani yaparım ama illa ölçülü olacak
bu konuda bana yardım edermisiniz

Teşekkürler canım

Tabi ki yardımcı olurum Siz yapmak istediklerinizi ,yapabileceklerinizi söyleyin ve sıkıntılarınızı anlatın ben yardımcı olayım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…