Nevreste'nin Mutfağı

Ellerine sağlık canım..çok güzel gözüküyorlar

tamam o zaman e$ime soyleyim baksin turk marketine .. ben çok severim içine koyyolar belli deil yiyemiyorum o yuzden
mutlaka yapicam, foto eklerim yapinca :)

Eki Görüntüle 659909
__EZO GELİN CORBASI__
yarım cay bardagı bulgur
yarım cay bardagı pirinç
yarım cay bardagı mercimek
1 tane sogan
1 yemek kasıgı un
1 yemek kasıgı salca
nane,pul biber,tuz
Ellerine sağlık canım afiyetler olsun
Ellerine sağlık canımÇok güzel görünüyorAfiyet olsun

Ellerine sağlık canım çok güzel olmuşlar afiyet olsun

tamam o zaman e$ime soyleyim baksin turk marketine .. ben çok severim içine koyyolar belli deil yiyemiyorum o yuzden
mutlaka yapicam, foto eklerim yapinca :)

Tamam bekliyorum:)
Sabah brioche yaptim cok guzel tadi vardi pogca gibi
buda resmi

Son düzenleme:
Ellerine sağlık gülüm çok güzel görünüyor
Ama kızlar tarifte ekleyin olmuyorAklımız kalıyor belki biz de yaparız

Saol ablacim,eklerim tabi ne demek :)
bi siteden aldim tarifi ama cok uzun suruyor yapimi ben uzun asamalari bekleyemeden 1. asamada yapiverdim :) aynisini kopyaliyorum buraya

Turşuyu söyleme ben görmemezlikten geldimBen geçen yıl diyet yaptım turşu çok yemedik bu yılda yenmez diye 4 bidon yaptım bittiTurşu gördüm mü aklım gidiyor

Ben lahana tursusu hastasiyim kütür kütür normal otururken alip yerim atistirmalik
Bende tursu kurcamda useniyorum ne zamandir ama kelek tursusu varki hele biiiii

BRIOCHE (Briyoş-Fransiz ekmegi)

Malzemeler:
(12 adet için)

- 80 ml ılık süt
- 1 paket instant maya
- 2 cup + 2 çorba kaşığı un (yaklaşık 300 gr)
- 2,5 çorba kaşığı toz şeker
- 1 tatlı kaşığı tuz
- 2 adet yumurta, oda sıcaklığında
- 125 gr tereyağı, oda sıcaklığında
Üzeri için:
- 1 adet yumurtanın sarısı
- 1 tatlı kaşığı su

Yapılışı:

1. Unu derin bir kabın içerisine alın, üzerine tuzu ve instant mayayı ekleyip harmanlayın. Sütü ilave edip mikserle karıştırmaya başlayın. Yumurtaları birer birer ekleyip karıştırmaya devam edin.

2. Tereyağını ve toz şekeri son olarak ilave edip hamura yedirin. Yapışkan, çok sıvı olmayan ama yoğun kek hamuru kıvamında bir hamur elde edeceksiniz. Üzerini streç filmle güzelce kapatıp ılık bir yerde 1,5 saat mayalanmaya bırakın.

3. İlk mayalanmanın ardından hamuru şöyle bir karıştırın, yağlanmış veya muffin kağıdı koyulmuş kaplara kaşıkla paylaştırın. Tekrar ılık bir yerde 1 saat daha mayalanmaya bırakın.

4. Sürenin sonuna doğru fırını 175 dereceye ayarlayın. Briyoşların üzerine fırçayla yumurta sarısı ve su karışımını sürün. Fırında üzerleri kızarıncaya kadar pişirin. Çok çabuk pişiyorlar, fırından fazla uzaklaşmayın.

Resim bana ait, tarif ALINTIDIR

Teşekkürler canım

Kelek tursusu yok ama bizde
Eksi seylere bayilirim ben
içli köfte yaparmisin abla ? guzel bi tarif varsa versene bana hic yapmadim merak ediom nasi biseymis

Ben de severim ama ekşi meyve yiyemem
Yapıyorum canım içi dışı etli analı kızlı köftesi var...Bir de dış hamuru etsiz içi etli olanlar var...Benim topicte bir de içi ıspanaklı kıymalı dışı etsiz olan var nasıl birşey istiyorsun

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…