Nevreste'nin Mutfağı

Eki Görüntüle 659742 Eki Görüntüle 659745 günaydınlarrr:KK16::KK16::KK16:
kahvaltılık omlet6&&6sosis yaptımm
omlet için
1 cay bardagı süt
2 adet yumurta
2 kasık un
2 dilim paynir kasar da olabilir
karabiber tuz kekik

sosili patates için
2 adet patates
2 adet sosis
1 kasık domates veya salca
pul biber tuz karabiber
(biz iki kişi olmudumuz için malzemeler az cogalta bilinir)

Ellerine sağlık canım..çok güzel gözüküyorlar:KK56::KK56:

Bunlarda benim minik köstebek pastam...:KK16::KK16:
$Görüntü137.jpg $Görüntü138.jpg $Görüntü139.jpg :KK56::KK56:

Canim ben sunlardan alcaktim
images

Ama icinde alkol var hepsininde ben o yuzden almadim ama senin icin sakincasi yoksa alabilirsin bunlardan..
Carrefourda vardir tabi,intermarche varsa sizin orda ordada var..
Canim ben su kare olan milfoyler varya turk marketindeki,onlari birlestirdim icine yerlestirdim elimle yuvarlak yapip cok basit yapmasi kenarlarindan tasani kesip icine bi yere ekleye bilirsin...
yuvarlak olarak galiba yukardaki resimdekiler hic denemedim onlarla

tamam o zaman e$ime soyleyim baksin turk marketine .. ben çok severim içine koyyolar belli deil yiyemiyorum o yuzden :KK43:
mutlaka yapicam, foto eklerim yapinca :)

Eki Görüntüle 659909
__EZO GELİN CORBASI__
yarım cay bardagı bulgur
yarım cay bardagı pirinç
yarım cay bardagı mercimek
1 tane sogan
1 yemek kasıgı un
1 yemek kasıgı salca
nane,pul biber,tuz
Ellerine sağlık canım afiyetler olsun:KK56::KK16:
Ellerine sağlık canım:KK56:Çok güzel görünüyor:KK56:Afiyet olsun:KK16:

Ellerine sağlık canım çok güzel olmuşlar afiyet olsun:KK56::KK16:

Ellerine sağlık gülüm çok güzel görünüyor:KK56:
Ama kızlar tarifte ekleyin olmuyor:KK1:Aklımız kalıyor belki biz de yaparız:KK56:

Saol ablacim,eklerim tabi ne demek :)
bi siteden aldim tarifi ama cok uzun suruyor yapimi ben uzun asamalari bekleyemeden 1. asamada yapiverdim :) aynisini kopyaliyorum buraya

Turşuyu söyleme ben görmemezlikten geldim:KK52:Ben geçen yıl diyet yaptım turşu çok yemedik bu yılda yenmez diye 4 bidon yaptım bitti:KK5:Turşu gördüm mü aklım gidiyor:KK56:

Ben lahana tursusu hastasiyim kütür kütür normal otururken alip yerim atistirmalik :KK1:
Bende tursu kurcamda useniyorum ne zamandir ama kelek tursusu varki hele biiiii :KK52::KK56:

BRIOCHE (Briyoş-Fransiz ekmegi)
l5ftx.jpg

Malzemeler:
(12 adet için)

- 80 ml ılık süt
- 1 paket instant maya
- 2 cup + 2 çorba kaşığı un (yaklaşık 300 gr)
- 2,5 çorba kaşığı toz şeker
- 1 tatlı kaşığı tuz
- 2 adet yumurta, oda sıcaklığında
- 125 gr tereyağı, oda sıcaklığında
Üzeri için:
- 1 adet yumurtanın sarısı
- 1 tatlı kaşığı su

Yapılışı:

1. Unu derin bir kabın içerisine alın, üzerine tuzu ve instant mayayı ekleyip harmanlayın. Sütü ilave edip mikserle karıştırmaya başlayın. Yumurtaları birer birer ekleyip karıştırmaya devam edin.

2. Tereyağını ve toz şekeri son olarak ilave edip hamura yedirin. Yapışkan, çok sıvı olmayan ama yoğun kek hamuru kıvamında bir hamur elde edeceksiniz. Üzerini streç filmle güzelce kapatıp ılık bir yerde 1,5 saat mayalanmaya bırakın.

3. İlk mayalanmanın ardından hamuru şöyle bir karıştırın, yağlanmış veya muffin kağıdı koyulmuş kaplara kaşıkla paylaştırın. Tekrar ılık bir yerde 1 saat daha mayalanmaya bırakın.

4. Sürenin sonuna doğru fırını 175 dereceye ayarlayın. Briyoşların üzerine fırçayla yumurta sarısı ve su karışımını sürün. Fırında üzerleri kızarıncaya kadar pişirin. Çok çabuk pişiyorlar, fırından fazla uzaklaşmayın.

Resim bana ait, tarif ALINTIDIR

BRIOCHE (Briyoş-Fransiz ekmegi)
l5ftx.jpg

Malzemeler:
(12 adet için)

- 80 ml ılık süt
- 1 paket instant maya
- 2 cup + 2 çorba kaşığı un (yaklaşık 300 gr)
- 2,5 çorba kaşığı toz şeker
- 1 tatlı kaşığı tuz
- 2 adet yumurta, oda sıcaklığında
- 125 gr tereyağı, oda sıcaklığında
Üzeri için:
- 1 adet yumurtanın sarısı
- 1 tatlı kaşığı su

Yapılışı:

1. Unu derin bir kabın içerisine alın, üzerine tuzu ve instant mayayı ekleyip harmanlayın. Sütü ilave edip mikserle karıştırmaya başlayın. Yumurtaları birer birer ekleyip karıştırmaya devam edin.

2. Tereyağını ve toz şekeri son olarak ilave edip hamura yedirin. Yapışkan, çok sıvı olmayan ama yoğun kek hamuru kıvamında bir hamur elde edeceksiniz. Üzerini streç filmle güzelce kapatıp ılık bir yerde 1,5 saat mayalanmaya bırakın.

3. İlk mayalanmanın ardından hamuru şöyle bir karıştırın, yağlanmış veya muffin kağıdı koyulmuş kaplara kaşıkla paylaştırın. Tekrar ılık bir yerde 1 saat daha mayalanmaya bırakın.

4. Sürenin sonuna doğru fırını 175 dereceye ayarlayın. Briyoşların üzerine fırçayla yumurta sarısı ve su karışımını sürün. Fırında üzerleri kızarıncaya kadar pişirin. Çok çabuk pişiyorlar, fırından fazla uzaklaşmayın.

Resim bana ait, tarif ALINTIDIR

Teşekkürler canım:KK19:

:KK34:
Kelek tursusu yok ama bizde :KK43:
Eksi seylere bayilirim ben :KK56:
içli köfte yaparmisin abla ? guzel bi tarif varsa versene bana hic yapmadim merak ediom nasi biseymis :KK56:

:KK5::KK5:
Ben de severim ama ekşi meyve yiyemem:KK25:
Yapıyorum canım içi dışı etli analı kızlı köftesi var..:KK56:.Bir de dış hamuru etsiz içi etli olanlar var...:KK56:Benim topicte bir de içi ıspanaklı kıymalı dışı etsiz olan var nasıl birşey istiyorsun:KK56:

X