Nevreste'nin Mutfağı

Ben cheesecake hastasiyim limonlu cheesecake harika oluyorrr
onuda paylasirim yapinca...
Sen bence yumurtadan dolayi sevmedin o zaman yumurtayi hic koymadan margarin yada tereyagi ile dene harika oluyo oda...
Bende yumurtaliyi pek sevmem ama guzel yinede..
Evet ben tabagima cok az alirim ona doldururum

sevmiyorum yaadenemistim ama damak zevki iste benimkine uymadi ama cook bagimlisi vardir bunun biliyorsun sende

ahhh o kocalar zaten bu kilolari basimiza onlar sardi onlara yapip yedireyim derken hem onlari sisirdik hem biz sistik

Benim eşim de öyle hiç durmuyor boğazıŞunu yap bunu yapSonra da kilo alıyoruz

ahhh bana cheesecake deme ne olur bayilirim ben hatta en favori tatlimdir kendileribende yapiyorum cook guzel bende paylasayim birara diyetten sonrabenim cheescake im seninkini dover saka saka sende yapinca paylas bakalim eminim sende guzel yapiyorsundur caniim

Benim eşim de öyle hiç durmuyor boğazıŞunu yap bunu yapSonra da kilo alıyoruz

ayy sorma nevos onu isterler bunu isterler ee bizde kocisleri kiracagimiza kafamizi kiralim diyip allah ne verdiyse yapip yediriyoz ee bide yiyoz iste sonrada ayy hangi diyeti yapsam durumlari basliyor

:)
Cheesecake leri yaristiralim bi ara
Saka bi yanada insanin kocasi yaptigi seyleri begenince daha bi ilham geliyor heves geliyor.. Ben oyleyim esim severek yerken ben doyuyorum o yerken onu izliyorum oyle :)
o zaman sana gecenlerde yaptigim kostebek pastamdan veriyim

Paylaşın paylaşın gözümüz gönlümüz açılsın
Benim ki saat vakitte dinlemez aklına geldiği istediği saatte ister bende kıyamam yaparımSonra da tartıya çıkar ahhh vahhh yaparım
Benim ki evlendiğimiz de 66 kiloydu şimdi 83

Çok güzel görünüyorBende isterim bende

Hiççç güzel gözükmüyor yemem istemem bananee

Bu ne yaaa tam yemelik bu varya ellerine sağlık harika gözüküyor

eee iste yapip yedirme meraklisi bir millet oldugumuzdan fransizlar bile bizim bu halimize hayran hayran bakakaliyorlar hel birde begenilirse degme keyfimizeseverim bende kostebek pastayida ve buda cok guzel ellerine saglik canim madem yakinizda faydalanayim senin bu harika tatlilarindan

bulusmaya cheescake lerimizle gelelim barisekerim sendede ne hunerler marifetli eller varmis bir acildin iyi acildin valla

Oldumu bu akşam akşam bunun üzerine enğin zararlı bilgilerimi paylaşırım ama ben bile aldırış etmiyorum zararlarını yerimmm bunu:111::125::125::125::125::125::125:

paylasalimda hemsom senin yaninda biz tembel avrat kaliyoz (bir paylasim vardi ya tembel avrat reyonu diye o aklima geldi)bugune bugun kac kadin vardir elde yufka acip baklava yapabilen

al bendende o kadar aynnen seninki gibi bizimkide 70 di aldim simdi 90 larda allahtan boy varda cok gostermiyo

Olur mu canım benim yapamadığım sizin çok güzel yaptığınız çok şey vardır eminimAhhh o baklavayı bir de tattırabilsem sana hemşom
Ama yinede aramız da eşimle 20 kilo falan varBen onun kadar almıyorum

caniiim eminim cok ama coook lezzetlidir baklavan asla suphem yok insallah birgun ellerinden baklavalar yemek nasip olur bende sana cheesecake yaparim 0 kalorili sekerle

ayy biz onlar gibi koy vermiyoruz allahtan cunku ondan sonra ah ah nerde benim evlendigim hatun der dururlar oysa biz hic demiyoruz nerde o ilk evlendigim ince filinta gibi delikanli

İnşaallah canım nasip olur
Evet öyle benim eşime kalsa 36 beden olmalıyım 3 yıl önce öyleydim doğum sonrası kaldı kilolarAma hakkını yemeyeyim ben yaşlanıyorum sen hep genç kalıyorsun der

Olur canimm piknik yaparizz yazin :))
hemde tanismis oluruz
kiz ben beceririm herseyi yeterki tarif olsun bana
Tatli ve pastalarda daha cok becerikliyim
Hiççç güzel gözükmüyor yemem istemem bananee

Bu ne yaaa tam yemelik bu varya ellerine sağlık harika gözüküyor

kiyamam sana benn canin mi cekti oyy ablam veriyim hemen tarifini durun

Çok güzel görünüyorBende isterim bende
Tamam ablacim siz isteyin yeter ki :)

KÖSTEBEK PASTA

MALZEMELER
KEKİ İÇİN:
4 adet yumurta
1 su bardağı un
1 su bardağı tozşeker
1 yemek kaşığı sıvı yağ
3 yemek kaşığı kakao
1 paket vanilya
1 paket kabartma tozu
KREMASI İÇİN:
1 litre süt
1 su bardağı tepeleme un
1 su bardağı şeker
1 adet vanilya
1 su bardağı Hindistan cevizi
1 tatlı kaşığı tereyağı veye margarin
YAPILIŞI:
Yumurtayı köpürene değin çırpalım ve şekeri ekleyelim,yoğurt kıvamı alana değin çırpmaya devam edelim. Sıvı yağı,kakaoyu ve vanilyayı ekleyip karıştıralım.En son un ve kabartma tozunu da ekleyip karıştıralım.Orta boy kelepçeli kalıbın tabanına tercihen yağlı kağıt serelim ve yan duvarları yağlayalım, kek harcımızı kalıbımıza dökelim ve 180 derecede pişirelim.Kekimiz soğuduktan sonra ortadan ikiye bölelim.
KREMASI İÇİN; bir tencereye süt,şeker ve unumuzu alalım, muhallebi kıvamına gelene değin topaklanmaması için sürekli karıştıralım,vanilya, Hindistan cevizi ve yağı ekleyip karıştıralım. ocaktan alıp soğumaya bırakalım. Çukur komposto kasesinin büyük boyuna kekimizin bir tabanını yerleştirelim,elimizle kabın şeklini alması çin bastıralım Üzerine soğuyan kremamızı dökelim ve kaşıkla düzeltelim.Diğer kek parçamızıda üzerine kapatalım ve hafifce bastıralım, yine kabın şeklini almasını sağlayalım. Üzerine bir tabak kapatalım ve 1 gece buzdolanında bekletelim. Ertesi gün gün servis tabağına ters çevirerek servis yapalım. Ben üzerine Bitter çikolatalı hazır sos kulandım, üzerinede yine çikltata sosundan dekorlar yapmaya çalıştım.Dilerseniz kremanın içini daha da zenginleştirebiirsiniz.Örneğin,muz dilimleri,damla çikolata vs. kullanabilirsiniz.AFİYET OLSUN
NOT:Keki her türlü yaş pastada da kullanabilirsiniz.

Orjinal tarif bu sekilde ama ben kakaoluyu cok sevmeidigmden kekini sade yaptim ve sosunu fazla yapmadim..

Son düzenleme:
Canım ilk sayfayı güncelliyorum sizin yaptıklarınızı da ekliyorum tarif olursa daha iyi olur belki görüp yapmak isteyen olur yada tarif isteyen

Teşekkürler

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…