Nevreste'nin Mutfağı

Bu benim çorbamın altına oldumu şimdi

Çok güzel görünüyor tarifte isteriz
Ellerine sağlık gülüm

Saol ablacim,tabi veriyim hemen...

FIRINDA MUHALLEBILI TATLI (Flan Patissier-Fransiz Tatlisi)

3 Yumurta( 3 yumurta yerine 1 yumurta ve 2-3 kasik tereyagiyla da yapilabilir)
1 su bardagi misir nisastasi (tepeleme degil birazcik eksik)
1 paket vanilya
1 su bardagi toz seker
1 litre süt
Milfoy hamuru (tepsinin tabanini ve kenarlarini kaplayacak kadar)

YAPILISI

Tencerede once yumurtayi cirpiyoruz ve ardindan sekeri ekleyip cirpmaya devam ediyoruz.. Sonra nisastasini ve vanilyasini ekleyip karistiriyoruz.. Sutunu azar azar ekleyip koyulasana kadar pisiyoruz...
Tabani yaglanmis borcama yada tart kalibina milfoy hamurunu yerlestiriyoruz(ben kare milfoyleri birlestirdim yaptim)
Catallarla delikler aciyoruz hamurun uzerine,sonra muhallebiyi dokuyoruz... 190 derecede uzeri ve kenarlari kizarana kadar pisiriyoruz...

Son düzenleme:
Teşekkürler canım çok farklı, güzel bir tarif

tabi yaaa nasilda bilemedim belkide sevmedigim icin olabilirmi

ellerine saglik ruzgarim gulum pek guzel gorunuyor belki senin sunumdan sonra artik sevebilirim:26:

Sevmiyor musunn :26:
Benim esim cok sever ona yaptim zaten tatlilari ona yaparim hep ben yersem vay halime
Tadi cok guzel normal muhallebiyi firinda pisiriyorsun,ama ekler ve protfiterol tabi ki daha leziz buna gore

Sevmiyor musunn :26:
Benim esim cok sever ona yaptim zaten tatlilari ona yaparim hep ben yersem vay halime
Tadi cok guzel normal muhallebiyi firinda pisiriyorsun,ama ekler ve protfiterol tabi ki daha leziz buna gore
sevmiyorum yaadenemistim ama damak zevki iste benimkine uymadi ama cook bagimlisi vardir bunun biliyorsun sende

ahhh o kocalar zaten bu kilolari basimiza onlar sardi onlara yapip yedireyim derken hem onlari sisirdik hem biz sistik

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…