Nevreste'nin Mutfağı

KİŞNİŞ(AŞOTU) ÇORBASI
2su bardağı aşurelik buğday
10 bardak su
1 büyük kase yoğurt
100 gr kıyma
1 kuru soğan
2 kaşık salamura yapılmış kişniş
1 çay bardağı sıvı yağ
YAPILIŞI
Buğday su ile düdüklüye konup haşlanır .Sonra üzerine yoğurt ve un çırpılarak dökülür...Tava da soğan ve kıyma kavrulur...Yoğurt ve buğdayla pişen çorbanın içine eklenir ve sonra kişniş ilave edilip kaynatılır...Afiyet olsun:))
Eki Görüntüle 650768 Eki Görüntüle 650771 Eki Görüntüle 650769 Eki Görüntüle 650770 Eki Görüntüle 650772 Eki Görüntüle 650773 Eki Görüntüle 650774 Eki Görüntüle 650775 Eki Görüntüle 650777 Eki Görüntüle 650776

Bu benim çorbamın altına oldumu şimdi:63::KK53:

kujrk.jpg

Buyrunnn :KK16:

:KK52::KK52::KK52:Çok güzel görünüyor tarifte isteriz:KK52::KK52:
Ellerine sağlık gülüm:KK16:

Saol ablacim,tabi veriyim hemen...

FIRINDA MUHALLEBILI TATLI (Flan Patissier-Fransiz Tatlisi)
$IMG_2343.jpg
3 Yumurta( 3 yumurta yerine 1 yumurta ve 2-3 kasik tereyagiyla da yapilabilir)
1 su bardagi misir nisastasi (tepeleme degil birazcik eksik)
1 paket vanilya
1 su bardagi toz seker
1 litre süt
Milfoy hamuru (tepsinin tabanini ve kenarlarini kaplayacak kadar)

YAPILISI

Tencerede once yumurtayi cirpiyoruz ve ardindan sekeri ekleyip cirpmaya devam ediyoruz.. Sonra nisastasini ve vanilyasini ekleyip karistiriyoruz.. Sutunu azar azar ekleyip koyulasana kadar pisiyoruz...
Tabani yaglanmis borcama yada tart kalibina milfoy hamurunu yerlestiriyoruz(ben kare milfoyleri birlestirdim yaptim)
Catallarla delikler aciyoruz hamurun uzerine,sonra muhallebiyi dokuyoruz... 190 derecede uzeri ve kenarlari kizarana kadar pisiriyoruz... :KK56:
$IMG_2337.jpg

Son düzenleme:
Saol ablacim,tabi veriyim hemen...

FIRINDA MUHALLEBILI TATLI (Flan Patissier-Fransiz Tatlisi)
Eki Görüntüle 650994
3 Yumurta
1 su bardagi misir nisastasi (tepeleme degil birazcik eksik)
1 paket vanilya
1 su bardagi toz seker
1 litre süt
Milfoy hamuru (tepsinin tabanini ve kenarlarini kaplayacak kadar)

YAPILISI

Tencerede once yumurtayi cirpiyoruz ve ardindan sekeri ekleyip cirpmaya devam ediyoruz.. Sonra nisastasini ve vanilyasini ekleyip karistiriyoruz.. Sutunu azar azar ekleyip koyulasana kadar pisiyoruz...
Tabani yaglanmis borcama yada tart kalibina milfoy hamurunu yerlestiriyoruz(ben kare milfoyleri birlestirdim yaptim)
Catallarla delikler aciyoruz hamurun uzerine,sonra muhallebiyi dokuyoruz... 190 derecede uzeri ve kenarlari kizarana kadar pisiriyoruz... :KK56:
Eki Görüntüle 651006
Teşekkürler canım çok farklı, güzel bir tarif:KK56:

tabi yaaa nasilda bilemedim :KK53:belkide sevmedigim icin olabilirmi:KK17:

ellerine saglik ruzgarim gulum pek guzel gorunuyor :KK16: belki senin sunumdan sonra artik sevebilirim:26:

Sevmiyor musunn :26:
Benim esim cok sever ona yaptim zaten tatlilari ona yaparim hep ben yersem vay halime :KK1:
Tadi cok guzel normal muhallebiyi firinda pisiriyorsun,ama ekler ve protfiterol tabi ki daha leziz buna gore :KK56:

Sevmiyor musunn :26:
Benim esim cok sever ona yaptim zaten tatlilari ona yaparim hep ben yersem vay halime :KK1:
Tadi cok guzel normal muhallebiyi firinda pisiriyorsun,ama ekler ve protfiterol tabi ki daha leziz buna gore :KK56:
sevmiyorum yaa:KK5::KK5:denemistim ama damak zevki iste benimkine uymadi ama cook bagimlisi vardir bunun biliyorsun sende :KK34:

ahhh o kocalar :KK4:zaten bu kilolari basimiza onlar sardi onlara yapip yedireyim derken hem onlari sisirdik hem biz sistik:KK9:

X