Nevreste'nin Mutfağı

sevmiyorum yaa:KK5::KK5:denemistim ama damak zevki iste benimkine uymadi ama cook bagimlisi vardir bunun biliyorsun sende :KK34:

ahhh o kocalar :KK4:zaten bu kilolari basimiza onlar sardi onlara yapip yedireyim derken hem onlari sisirdik hem biz sistik:KK9:

Ben cheesecake hastasiyim limonlu cheesecake harika oluyorrr :KK56:
onuda paylasirim yapinca...
Sen bence yumurtadan dolayi sevmedin o zaman yumurtayi hic koymadan margarin yada tereyagi ile dene harika oluyo oda...
Bende yumurtaliyi pek sevmem ama guzel yinede..
Evet ben tabagima cok az alirim ona doldururum :KK1:

sevmiyorum yaa:KK5::KK5:denemistim ama damak zevki iste benimkine uymadi ama cook bagimlisi vardir bunun biliyorsun sende :KK34:

ahhh o kocalar :KK4:zaten bu kilolari basimiza onlar sardi onlara yapip yedireyim derken hem onlari sisirdik hem biz sistik:KK9:

Benim eşim de öyle hiç durmuyor boğazı:KK4:Şunu yap bunu yap:KK15:Sonra da kilo alıyoruz:KK1:

Ben cheesecake hastasiyim limonlu cheesecake harika oluyorrr :KK56:
onuda paylasirim yapinca...
Sen bence yumurtadan dolayi sevmedin o zaman yumurtayi hic koymadan margarin yada tereyagi ile dene harika oluyo oda...
Bende yumurtaliyi pek sevmem ama guzel yinede..
Evet ben tabagima cok az alirim ona doldururum :KK1:

ahhh bana cheesecake deme ne olur :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:bayilirim ben hatta en favori tatlimdir kendileri:KK16:bende yapiyorum cook guzel bende paylasayim birara diyetten sonra:KK53:benim cheescake im seninkini dover :KK57:saka saka :KK9:sende yapinca paylas bakalim eminim sende guzel yapiyorsundur caniim:KK16:

Benim eşim de öyle hiç durmuyor boğazı:KK4:Şunu yap bunu yap:KK15:Sonra da kilo alıyoruz:KK1:

ayy sorma nevos onu isterler bunu isterler ee bizde kocisleri kiracagimiza kafamizi kiralim diyip allah ne verdiyse yapip yediriyoz :KK53: ee bide yiyoz iste sonrada ayy hangi diyeti yapsam durumlari basliyor:KK50:

ahhh bana cheesecake deme ne olur :KK52::KK52::KK52::KK52::KK52::KK52:bayilirim ben hatta en favori tatlimdir kendileri:KK16:bende yapiyorum cook guzel bende paylasayim birara diyetten sonra:KK53:benim cheescake im seninkini dover :KK57:saka saka :KK9:sende yapinca paylas bakalim eminim sende guzel yapiyorsundur caniim:KK16:

ayy sorma nevos onu isterler bunu isterler ee bizde kocisleri kiracagimiza kafamizi kiralim diyip allah ne verdiyse yapip yediriyoz :KK53: ee bide yiyoz iste sonrada ayy hangi diyeti yapsam durumlari basliyor:KK50:

:)
Cheesecake leri yaristiralim bi ara :KK60:
Saka bi yanada insanin kocasi yaptigi seyleri begenince daha bi ilham geliyor heves geliyor.. Ben oyleyim esim severek yerken ben doyuyorum o yerken onu izliyorum oyle :)
o zaman sana gecenlerde yaptigim kostebek pastamdan veriyim :KK56:
kukz4.jpg

Paylaşın paylaşın gözümüz gönlümüz açılsın:KK52::KK52::KK52:
Benim ki saat vakitte dinlemez aklına geldiği istediği saatte ister bende kıyamam yaparım:KK1:Sonra da tartıya çıkar ahhh vahhh yaparım:KK9::KK9:
Benim ki evlendiğimiz de 66 kiloydu şimdi 83:KK9::KK9::KK9::KK9:

Saka bi yanada insanin kocasi yaptigi seyleri begenince daha bi ilham geliyor heves geliyor.. Ben oyleyim esim severek yerken ben doyuyorum o yerken onu izliyorum oyle :)
kukz4.jpg

:KK52::KK52::KK52:Çok güzel görünüyor:KK56:Bende isterim bende:KK52::KK56:

kukz4.jpg

Hiççç güzel gözükmüyor :KK52::KK52: yemem istemem bananee :KK19::KK19:

Bu ne yaaa tam yemelik bu varya :KK56::KK56: ellerine sağlık harika gözüküyor

kukz4.jpg

eee iste yapip yedirme meraklisi bir millet oldugumuzdan fransizlar bile bizim bu halimize hayran hayran bakakaliyorlar:KK53: hel birde begenilirse degme keyfimize:21::21::21:severim bende kostebek pastayida ve buda cok guzel ellerine saglik canim :KK16: madem yakinizda faydalanayim senin bu harika tatlilarindan :KK17:

bulusmaya cheescake lerimizle gelelim bari:KK9:sekerim sendede ne hunerler marifetli eller varmis bir acildin iyi acildin valla:KK9:

kukz4.jpg

Oldumu bu akşam akşam bunun üzerine enğin zararlı bilgilerimi paylaşırım ama ben bile aldırış etmiyorum zararlarını yerimmm bunu:KK39::KK39::KK39::111::125::125::125::125::125::125::KK56:

Paylaşın paylaşın gözümüz gönlümüz açılsın:KK52::KK52::KK52:
Benim ki saat vakitte dinlemez aklına geldiği istediği saatte ister bende kıyamam yaparım:KK1:Sonra da tartıya çıkar ahhh vahhh yaparım:KK9::KK9:
Benim ki evlendiğimiz de 66 kiloydu şimdi 83:KK9::KK9::KK9::KK9:

paylasalimda hemsom senin yaninda biz tembel avrat kaliyoz :KK9:(bir paylasim vardi ya tembel avrat reyonu diye o aklima geldi:KK9:)bugune bugun kac kadin vardir elde yufka acip baklava yapabilen:nazar:

al bendende o kadar aynnen seninki gibi bizimkide 70 di aldim simdi 90 larda allahtan boy varda cok gostermiyo :KK9:

paylasalimda hemsom senin yaninda biz tembel avrat kaliyoz :KK9:(bir paylasim vardi ya tembel avrat reyonu diye o aklima geldi:KK9:)bugune bugun kac kadin vardir elde yufka acip baklava yapabilen:nazar:

al bendende o kadar aynnen seninki gibi bizimkide 70 di aldim simdi 90 larda allahtan boy varda cok gostermiyo :KK9:

Olur mu canım benim yapamadığım sizin çok güzel yaptığınız çok şey vardır eminim:KK9:Ahhh o baklavayı bir de tattırabilsem sana hemşom:KK19:
Ama yinede aramız da eşimle 20 kilo falan var:KK60:Ben onun kadar almıyorum:KK1::KK1:

Olur mu canım benim yapamadığım sizin çok güzel yaptığınız çok şey vardır eminim:KK9:Ahhh o baklavayı bir de tattırabilsem sana hemşom:KK19:
Ama yinede aramız da eşimle 20 kilo falan var:KK60:Ben onun kadar almıyorum:KK1::KK1:

caniiim:KK16: eminim cok ama coook lezzetlidir baklavan asla suphem yok :KK56:insallah birgun ellerinden baklavalar yemek nasip olur bende sana cheesecake yaparim 0 kalorili sekerle :KK9:

ayy biz onlar gibi koy vermiyoruz allahtan cunku ondan sonra ah ah nerde benim evlendigim hatun der dururlar :KK31:oysa biz hic demiyoruz nerde o ilk evlendigim ince filinta gibi delikanli:KK23:

caniiim:KK16: eminim cok ama coook lezzetlidir baklavan asla suphem yok :KK56:insallah birgun ellerinden baklavalar yemek nasip olur bende sana cheesecake yaparim 0 kalorili sekerle :KK9:

ayy biz onlar gibi koy vermiyoruz allahtan cunku ondan sonra ah ah nerde benim evlendigim hatun der dururlar :KK31:oysa biz hic demiyoruz nerde o ilk evlendigim ince filinta gibi delikanli:KK23:

İnşaallah canım nasip olur:KK19:
Evet öyle benim eşime kalsa 36 beden olmalıyım 3 yıl önce öyleydim doğum sonrası kaldı kilolar:KK1:Ama hakkını yemeyeyim ben yaşlanıyorum sen hep genç kalıyorsun der:KK52:

eee iste yapip yedirme meraklisi bir millet oldugumuzdan fransizlar bile bizim bu halimize hayran hayran bakakaliyorlar:KK53: hel birde begenilirse degme keyfimize:21::21::21:severim bende kostebek pastayida ve buda cok guzel ellerine saglik canim :KK16: madem yakinizda faydalanayim senin bu harika tatlilarindan :KK17:

bulusmaya cheescake lerimizle gelelim bari:KK9:sekerim sendede ne hunerler marifetli eller varmis bir acildin iyi acildin valla:KK9:

Olur canimm piknik yaparizz yazin :))
hemde tanismis oluruz :KK16:
kiz ben beceririm herseyi yeterki tarif olsun bana :KK1:
Tatli ve pastalarda daha cok becerikliyim
Hiççç güzel gözükmüyor :KK52::KK52: yemem istemem bananee :KK19::KK19:

Bu ne yaaa tam yemelik bu varya :KK56::KK56: ellerine sağlık harika gözüküyor
:KK1::KK1:
kiyamam sana benn canin mi cekti oyy ablam veriyim hemen tarifini durun :KK55:

:KK52::KK52::KK52:Çok güzel görünüyor:KK56:Bende isterim bende:KK52::KK56:
Tamam ablacim siz isteyin yeter ki :)

KÖSTEBEK PASTA
$IMG_2129.jpg
MALZEMELER
KEKİ İÇİN:
4 adet yumurta
1 su bardağı un
1 su bardağı tozşeker
1 yemek kaşığı sıvı yağ
3 yemek kaşığı kakao
1 paket vanilya
1 paket kabartma tozu
KREMASI İÇİN:
1 litre süt
1 su bardağı tepeleme un
1 su bardağı şeker
1 adet vanilya
1 su bardağı Hindistan cevizi
1 tatlı kaşığı tereyağı veye margarin
YAPILIŞI:
Yumurtayı köpürene değin çırpalım ve şekeri ekleyelim,yoğurt kıvamı alana değin çırpmaya devam edelim. Sıvı yağı,kakaoyu ve vanilyayı ekleyip karıştıralım.En son un ve kabartma tozunu da ekleyip karıştıralım.Orta boy kelepçeli kalıbın tabanına tercihen yağlı kağıt serelim ve yan duvarları yağlayalım, kek harcımızı kalıbımıza dökelim ve 180 derecede pişirelim.Kekimiz soğuduktan sonra ortadan ikiye bölelim.
KREMASI İÇİN; bir tencereye süt,şeker ve unumuzu alalım, muhallebi kıvamına gelene değin topaklanmaması için sürekli karıştıralım,vanilya, Hindistan cevizi ve yağı ekleyip karıştıralım. ocaktan alıp soğumaya bırakalım. Çukur komposto kasesinin büyük boyuna kekimizin bir tabanını yerleştirelim,elimizle kabın şeklini alması çin bastıralım Üzerine soğuyan kremamızı dökelim ve kaşıkla düzeltelim.Diğer kek parçamızıda üzerine kapatalım ve hafifce bastıralım, yine kabın şeklini almasını sağlayalım. Üzerine bir tabak kapatalım ve 1 gece buzdolanında bekletelim. Ertesi gün gün servis tabağına ters çevirerek servis yapalım. Ben üzerine Bitter çikolatalı hazır sos kulandım, üzerinede yine çikltata sosundan dekorlar yapmaya çalıştım.Dilerseniz kremanın içini daha da zenginleştirebiirsiniz.Örneğin,muz dilimleri,damla çikolata vs. kullanabilirsiniz.AFİYET OLSUN
NOT:Keki her türlü yaş pastada da kullanabilirsiniz.

Orjinal tarif bu sekilde ama ben kakaoluyu cok sevmeidigmden kekini sade yaptim ve sosunu fazla yapmadim..

Son düzenleme:
Olur canimm piknik yaparizz yazin :))
hemde tanismis oluruz :KK16:
kiz ben beceririm herseyi yeterki tarif olsun bana :KK1:
Tatli ve pastalarda daha cok becerikliyim

:KK1::KK1:
kiyamam sana benn canin mi cekti oyy ablam veriyim hemen tarifini durun :KK55:

Tamam ablacim siz isteyin yeter ki :)
Canım ilk sayfayı güncelliyorum sizin yaptıklarınızı da ekliyorum tarif olursa daha iyi olur belki görüp yapmak isteyen olur yada tarif isteyen :KK56:

Teşekkürler:KK16:

X