Nevreste'nin Mutfağı

ablacım ne oldu sana geçmiş olsun :2::2:
böyle güzel yemekler yaparsan nazar değer tabii gelen misafirler nazar mı değdirdi yoksa sana :KK9: :KK37:

Sağol canım benim:KK19:Aslında ben kendi kendime nazar değdirdim :KK1:Bu yıl hiç hasta olmadım dedim arkadaşlara ertesi gün hasta oldum :KK1:İyileşemedim çünkü dinlenmiyorum hiç sevmem yatmayı:KK19:

Son düzenleme:
Sağol canım benim:KK19:Aslında ben kendi kendime naza değdirdim :KK1:Bu yıl hiç hasta oladım deim arkadaşlara ertesi gün hasta oldum :KK1:İyileşemedim çünkü dinlenmiyorum hiç sevmem yatmayı:KK19:

dikkat et ablacım kendine :KK16: ikizlerden fırsat buldukça dinlen bol bol :KK1: yoksa üzerine yapışır kalır :26:

Benim annem hep patates koyar ben de bazen koyuyorum güzel oluyor:KK56:Yaparsın becerikli ablam bilirim:KK19:Sıra da nevar bilmiyorum :KK1:Ogün ki ruh halime etrafın isteklerine (ev ahalisinin)göre yapıyorum birşeyler:KK56:

Hiç denemdim bunu,yapmak lazım nevoşşşihemde sıkı tutar köfteyi patates :KK56:artur da çok sever zaten yanınada ayran ohhh mis gibii :KK56::KK56: :KK19::KK19:

Benim yarınki menü:KK42:

Kıymalı börek;

Taze fasülye&pilav

Meggilimmmmm elllerine sağlıkkkk :KK56::KK56: :KK19:

TAVUK SARMA
250gr mantar
3 tane tavuk göğsü
1 tane kuru soğan
2 tane biber(ben kırmızı biber kullandım)
2 tane domates
3 diş sarmısak
2 kaşık yoğurt
Yarım su bardağı zeytin yağı
Kekik(zahter)
Tuz
100 gr kaşar
1 kaşık domates salçası
YAPILIŞI
Öncelile tavuk göğsü uzun ince şekil de kesilir ve dövülür...Sonra yoğurt,kekik,2-3 kaşık zeytin yağı,salça ile soslanarak bekletilir...Tavaya soğan sarmısak doğranıp üzerine yağ eklenerek kavrulur sonra biber ve mantarlar eklenir ve küçük küçük doğranan domatesler ilave edilir..tuz eklenerek pişirilir ..Sebze sulanıyor suyunu çekene kadar..Sonra tavuklara üzerine soğutulmuş harç eklenerek sarılır ve pişme kabına alınır...Bütün tavuklar bitince kalan malzeme üzerine dökülür ve yarım çay bardağı su eklenerek pişirilir..fırından çıkmaya yakın kaşar rendesi eklenrek kaşarla eriyip kızarana kadar pişirilir...AFİYET OLSUN
Eki Görüntüle 642775 Eki Görüntüle 642774 Eki Görüntüle 642776 Eki Görüntüle 642777 Eki Görüntüle 642778 Eki Görüntüle 642779 Eki Görüntüle 642782
Eki Görüntüle 642780 Eki Görüntüle 642781 Eki Görüntüle 642784 Eki Görüntüle 642783 Eki Görüntüle 642785
Eki Görüntüle 642786 Eki Görüntüle 642787

Allahım sana geliyorum :KK56::KK56: tavuk oldumu dayanamıyorum nedense :KK56: nevoşşş ellerine sağlık çok güzel olmuşlar..Buna varya bide üzerine beşamal sos döküp yapılıyor tavsiye ederim..Beşamaeli döküyorsun kızarınca üzerine kaşar rendesi offf kiii offff :KK19::KK19:

Hiç denemdim bunu,yapmak lazım nevoşşşihemde sıkı tutar köfteyi patates :KK56:artur da çok sever zaten yanınada ayran ohhh mis gibii :KK56::KK56: :KK19::KK19:
Evet ablacım güzel oluyor..:KK56:Artur'da seviyorsa yaparsın birgün oh yanına ayran bir de turşu olsa:KK56:
Allahım sana geliyorum :KK56::KK56: tavuk oldumu dayanamıyorum nedense :KK56: nevoşşş ellerine sağlık çok güzel olmuşlar..Buna varya bide üzerine beşamal sos döküp yapılıyor tavsiye ederim..Beşamaeli döküyorsun kızarınca üzerine kaşar rendesi offf kiii offff :KK19::KK19:
Biz de çok seviyoruz ablacım tavuğu:KK56:Sağol ablacım:KK19:

Öyle mi bak onu denemedim birgün de onu deneyeyim:KK56:Sağol ablacım:KK54:

Evet ablacım güzel oluyor..:KK56:Artur'da seviyorsa yaparsın birgün oh yanına ayran bir de turşu olsa:KK56:

Biz de çok seviyoruz ablacım tavuğu:KK56:Sağol ablacım:KK19:

Öyle mi bak onu denemedim birgün de onu deneyeyim:KK56:Sağol ablacım:KK54:

Sever sever yer afiuyetle mercimeği :KK56:

Dene onu bak güzel oluyor,hatta beşamalişn içinede kaşar rendeleyebilrisn,yerken şöleee bir uzuyor kendileri ..

Hatta bunu krepte yapabilirsin,içine tavuğu koyup soslayıp fırında yapıyorsun yemede yanında yat misali :KK56::KK56: :KK19::KK19:

Sever sever yer afiuyetle mercimeği :KK56:

Dene onu bak güzel oluyor,hatta beşamalişn içinede kaşar rendeleyebilrisn,yerken şöleee bir uzuyor kendileri ..

Hatta bunu krepte yapabilirsin,içine tavuğu koyup soslayıp fırında yapıyorsun yemede yanında yat misali :KK56::KK56: :KK19::KK19:

:KK56::KK56:Offf ablacım kafam da canlandırdım da pek iyi olmadı sabah sabah:KK56::KK56::KK1:Teşekkürler:KK54:

:KK56::KK56:Offf ablacım kafam da canlandırdım da pek iyi olmadı sabah sabah:KK56::KK56::KK1:Teşekkürler:KK54:

Olsun sen canlandır yine :KK53::KK53:

Bak şimdi krepi hazırlıyorsun pişiriyorsun,üzerine beşamelden sürüyorsun yumuşasın diye.Üzerine tavukları koyuyorsun sarıyorsun :KK52: tepsiye yerleştiriyorsun krepleri,üzerine yine beşamaelden döküyorsun veriyorsun fırına üzeri kızarıcak,bol kaşar rendesi ilave edip az daha kızarmasını bekleyeceksin sonrada afiyetle mideye indireceksin :KK56::KK56:

herşey çok güzel görünüyor..vaktim olduğunda tüm sayfaları tek tek gezicem..ellerinize sağlık:))

Allahim yarabbim yaaa hep en son ben goruyorum her seyi :KK52: :KK1:
Aplaaaaaaa hayirli olsun mutfaginn cokk marifetliymissin sende beeee :KK56:

herşey çok güzel görünüyor..vaktim olduğunda tüm sayfaları tek tek gezicem..ellerinize sağlık:))
Teşekkür ederim:KK16:Her zaman beklerim:KK34:
Allahim yarabbim yaaa hep en son ben goruyorum her seyi :KK52: :KK1:
Aplaaaaaaa hayirli olsun mutfaginn cokk marifetliymissin sende beeee :KK56:

Sağol canım:KK16:Evet ben de gülüm beni ziyarete niye gelmedi diyorum:KK1:

Son düzenleme:
Teşekkür ederim:KK16:Herzaman beklerim:KK34:

Sağol canım:KK16:Evet ben de gülüm beni ziyarete niye gelmedi diyorum:KK1:

Valla yeni gordum hic takip etmem konulari bi cvp yazanlara cvp verir giderim...
Ama cok guzel paylasimlarin hepside ilerde size rakip olarabilirim :KK14: siz derken elossa ve sen :KK1:
Yok kiz saka ben o kadar degisik seyler yapmam yani tadi olmazsa bosa gider cesaretli deilim :KK9:
Cesaretinize hayranim :KK23:
Coluk cocuk olsa hep beraber cömaatle birlikte yerdim ama ben kendim bitiremem o kadar seyi :KK60:

Valla yeni gordum hic takip etmem konulari bi cvp yazanlara cvp verir giderim...
Ama cok guzel paylasimlarin hepside ilerde size rakip olarabilirim :KK14: siz derken elossa ve sen :KK1:
Yok kiz saka ben o kadar degisik seyler yapmam yani tadi olmazsa bosa gider cesaretli deilim :KK9:
Cesaretinize hayranim :KK23:
Coluk cocuk olsa hep beraber cömaatle birlikte yerdim ama ben kendim bitiremem o kadar seyi :KK60:

Teşekkürler canım:KK16:
Sen de güzel şeyler yapıyorsun biliyorum:KK56:Rakip değil de gel komşu olalım yemek bölümün de:KK56:
İnşaallah canım çoluk çocuk ta olur birgün sen yapmaya yetiştiremezsin:KK16:

Teşekkürler canım:KK16:
Sen de güzel şeyler yapıyorsun biliyorum:KK56:Rakip değil de gel komşu olalım yemek bölümün de:KK56:
İnşaallah canım çoluk çocuk ta olur birgün sen yapmaya yetiştiremezsin:KK16:

Rakip zaten olmam kiz marifetli olsam bile rakipte neymis amann :63:
Komsun olurum ama :KK16:
InsAllah abla ya,klomende olmadi igneye gecicez bu ayda ara verdik :KK31:
Allah herkese versin..
Basarilarinin devamini dilerim :KK16:

Rakip zaten olmam kiz marifetli olsam bile rakipte neymis amann :63:
Komsun olurum ama :KK16:
InsAllah abla ya,klomende olmadi igneye gecicez bu ayda ara verdik :KK31:
Allah herkese versin..
Basarilarinin devamini dilerim :KK16:

Tamam bekliyorum seninle komşu olmayı:KK1: