Nevreste'nin Mutfağı

Ellerine sağlık megim çok güzel görünüyorAma gece gece oldu mu şimdi

Evet olmadı dimi Zaten dumanı üstünde ve 1 tanesini haşlak haşlak yutuverdim ben de peh bana..:26:

Ben yemeğimi geceden yapıyorum napayım ikizim,malum yarın iş var

Yaprak olsaydı,sarma da sarardım.. Ben karışık seviyorum da..

Son düzenleme:
Dayanabilmek mümkün mü

Haklısın canım en iyisi akşamdan yapmak
Evet karışık da güzel oluyorAma bunlar da nefis görünüyor..Afiyet olsun size

Nerde olduğunu sorsam:26:

Evet canım faydası çok ilaç yerine bile olsa içmek lazımAma ben tadını da beğendim
Mardin Urfa arası desem tayinden dolayı buralardayız damla sakızlı menengiç kahvesi çikolatalı kahve hepsi elimin altında sayılır.Favorim damla sakızlı kahve

Megim ellerine sağlıkkkk mis gibi görünüyorlarrr yarın bende yapayım kurularım vardı boş boş duruyorlar..

Yakın sayılırız ozamanBak ben onu denemedim

TAVUK SARMA
250gr mantar
3 tane tavuk göğsü
1 tane kuru soğan
2 tane biber(ben kırmızı biber kullandım)
2 tane domates
3 diş sarmısak
2 kaşık yoğurt
Yarım su bardağı zeytin yağı
Kekik(zahter)
Tuz
100 gr kaşar
1 kaşık domates salçası
YAPILIŞI
Öncelile tavuk göğsü uzun ince şekil de kesilir ve dövülür...Sonra yoğurt,kekik,2-3 kaşık zeytin yağı,salça ile soslanarak bekletilir...Tavaya soğan sarmısak doğranıp üzerine yağ eklenerek kavrulur sonra biber ve mantarlar eklenir ve küçük küçük doğranan domatesler ilave edilir..tuz eklenerek pişirilir ..Sebze sulanıyor suyunu çekene kadar..Sonra tavuklara üzerine soğutulmuş harç eklenerek sarılır ve pişme kabına alınır...Bütün tavuklar bitince kalan malzeme üzerine dökülür ve yarım çay bardağı su eklenerek pişirilir..fırından çıkmaya yakın kaşar rendesi eklenrek kaşarla eriyip kızarana kadar pişirilir...AFİYET OLSUN

kekimin tarifii
3 yumurtaa
1.5su bardagı seker
1 bardaksıvı yag
1 bardak süt
1 paaaket vanilya
1 paket kabartma tozuu
11 kasık un göz kararıda olabilirr
yumurtayla sekeri iyicene cırpıp diger magzemeleri katalımm
istege göre damla çikolata yada yarısına kakao ekleyelimm
çok güsel oluyor herkese tavsiye ederimm

Harika canım görünüyor bende yaprım hatta püfteklede oluyor ozamada başemel sos yapıyorum ellerine sağlık

Son düzenleme:
PİRİNÇ PİLAVI
2 su bardağı pirinç
Yarım su bardağı şehriye
4.5 bardak su
3 kaşık sıvı yağ
2 yemek kaşığı tereyağı
YAPILIŞI
Pişirme kabına sıvı yağ ve şehriye eklenir şehriye kavrulunca pirinç ve tereyağı birlikte konur(tereyağı önce konulunca pilav esmer oluyor).iyi ce kavrulur ve soğuk suyu eklenir.Tuz ilave edilir..Kaynadıktan sonra altı kısık bir şekilde suyu çekene kadar pişirilir...Kapattıktan sonra 10 dakika dinlendirilir..
.

Teşekkürler canım tekrar ellerine sağlık

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…