Nevreste'nin Mutfağı

Sağol canım
Ellerinize sağlık canımPaylaşım için teşekkürler
hamaratsin tabiki hemsom onu düsürmek kolaymi

ilk yaptim günü hatiraliyomda halime gülerdiniz
Hamarat tabi benim kardeşim sarmaları unutuyorsun galiba
Afiyet olsun kızlarrrrGece gece hep millet yapıyordu şimdidee ben yaptım .Kötüyüm ben kötüyümmmm
Evet gece gece kötü olmuş
İlk sayfada tarifinle beraber adın geçecek,arada bak

ne güzelllll bakarımmm ben megimm teşekkür ederimmmm kuzum sayende bir arkadaşım daha olduuu

Hoşgeldin arkadaşım

ya canım senin fellah köften varmıydı yokmuydu, hatırlayamadım ya varsa nerede acep

aaa ben bunu nasıl görmemişim ya da görüp de unutmuşum..

salata ,meze tarzı birşey arıyodum bu tarif süper oldu..akşamdan yapayım sabah da süslemesini yapar okula götürürüm.

sağ ol var ol nevroşum :))

Yap canım çok güzel oluyor..Üzerini istediğin şekilde süsleyebilirsinHem servisi de kolay

dejavucum annem balık çok yapardı,k.denizli bir aileyiz biz.özellikle hamsi kuşu ve hamsi tava yapardı hep..ama ben o gün mutfağa bile giremezdim.

yarışmada başarılar canım.

teşekkürler canımm

Evet canım haklısın hiç yapmayanlar vardır

vardır tabii yeni evlenip bilmeyen falan yaniii her tarifi paylaşmak lazımmm..

teşekkürler canımm

vardır tabii yeni evlenip bilmeyen falan yaniii her tarifi paylaşmak lazımmm..

Evet canım haklısın kaç gündür bir arkadaş yaprak nasıl sarılır onu sordu ama evde yaprak yok unutuyorum çıkınca yoksa aşamalı göstereceğim herkes herşei bilemeyebilir...Biz de birilerinden yada deneye deneye öğrendik

KISIR

MALZEMELER

-5 çay bardağı (kişi sayısı kadar 1çay bardağı) köftelik yada kısırlık bulgur

-Yeşil soğan doğranmış

-Maydanoz doğranmış

-1 diş sarmısak

-1 adet havuç rendelenmiş

-Kara lahana rendelenmiş

-1 su bardağı sıvıyağ

-1yemek kaşığı sumak

-1yemek kaşığı yedi türlü(köfte baharatı)

-1 yemek kaşığı biber salçası

-1 yemek kaşığı domates salçası

-Tuz

-Kaynatılmış su

-İsteğe bağlı pul biber

YAPILIŞI
-Bulgur kaynayan su ile ıslatılır....Kaba bulgur konur,üzerine az geçecek kadar su eklenip kapağı kapatılır...10-15 dakika da bekledikten sonra baharat,tuz,salça,sumak ,yağ eklenerek yoğrulur...Yeşillikler ve sebzeler doğranıp eklenir üzerine tekrar yağ gezdirilir ve limon sıkılıp yoğrulur...Servis tabağına alınır.....Afiyet olsun..

iste bunu yapmayacaktinkarsi koyamayacagim,yemekten bikmayacagim bir sey bu benim yaaa ben coook seviyorum ama kisiri.nasil guzel duruyor ama bide tursuyla off yaaaa

neyse hemsom ellerine saglikafiyetle yiyiniz insallah.ayran yapmayida unutma

off süper hem de değişik ben karalahana ve havuç koymam kimse de koymaz heralde böyle de denemek lazım. Bayadır da yapmıyorum bir yapayım ama ancak haftasonu yksa işten gelince yesem yatsam mideme oturur Ellerine sağlık nevoşumm..

Sağol hemşomBen de çok seviyorum ailece bayıldığımız için akşam yemeği olarak yaptım yedikAyran da olmaz mıYazın yanına salatalık domates te güzel olurAma kışın pek mevsim dışı sebze almam da
Ben koyuyorum canım hatta marul da koyuyorum unutmuşumTavsiye ederim güzel oluyorAntep te daha neler neler koyuyorlarSağol canım

Beni Canevimden vurdun

Canım

ben de, kırmızı lahana havuç ve sumak koymuyordum bir daha ki sefere deneyeceğim:13:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…