Nevreste'nin Mutfağı

Canımsın hoşgeldin:KK19:
Beni utandırıyorsun güzel sözlerinle:KK17:
Marifetlidir benim arkadaşım:KK19:Senin kanında var o maharet:nazar:Antepli olman yeterli:KK19:
Ben de salmıştım canım 2 ay oldu tutmak gerektiğine karar verdim yaza zayıf olmam gerekiyordu:KK9:Tatlı hariç herşeyden az az yedim tavsiye ederim tatlı ve hamur işi can düşmanımız:KK1:

hoş buldumm nevoşum:KK19: yok canım yaa marifet yanımdan geçmemiş benim:KK17:
boğazımı ben tutamıyorum nevoş ALLAH ne vediyse homini gırtlak yiyorum :KK53:
57-58 kilo iken şimdi 62-63 kilo geliyorum ben daha ne diyim :KK5:

Ben normal bulguru ve esmer bulguru biliyorum.Adana'da da esmer bulgur çok kullanılıyor.Senin yemeklerin çok lezzetli belli zaten.Senin mutfağın da bana hitap ediyor.:KK1:Aslında bir yemeğin içinde et olmasa da elinin lezzeti varsa o yemek yenir.Kimisi hiç beceremiyor yemek yapmayı:)Bir kere misafirliğe gitmiştik.Kadın kısır yapmış.Bulgurlar dans ediyor içinde:)Ne yağı var,ne tadı,ne tuzu.Birbirine hiç yapışmamış bulgurlar.Bizim mutfak da güzeldir evet.Yemek sayfalarında boşuna dolaşmıyoruz.:KK1:Yemek salçasıyla,yağıyla,tadıyla güzel olacak.Önce görüntü cezbedecek insanı.

Bizim bulgurlar boy boy:KK9:
Sağol canım güzel olduğunu söylüyorlar:KK9:Ama bnimde öğrenmem gereken daha çok şey var:KK31:İmkanım olsa yemek kursuna gidip eğitim almak isterim:KK31:
Yok olmaz öyle salçası,yağı,ekşisi iyi olmalı:KK56:Antepliler kısır ve dolma uzmanı üstlerine tanımıyorum:KK9:
Tabi boşa dolaşmıyoruz yemek topiclerini:KK9:
Eşim dalga geçiyor işin gücün tarif bakıyorsun:KK53:Diyorum sanki 100 kiloyum öyle olsam konuş:KK53:

hoş buldumm nevoşum:KK19: yok canım yaa marifet yanımdan geçmemiş benim:KK17:
boğazımı ben tutamıyorum nevoş ALLAH ne vediyse homini gırtlak yiyorum :KK53:
57-58 kilo iken şimdi 62-63 kilo geliyorum ben daha ne diyim :KK5:

Canım çok almamışsın:KK19:Sen verirsin o 3-4 kiloyu:KK19:
Ben de yapma meraklısıyım yapınca tabiki yeniyor ondan sonra korumak zorlaşıyor:KK19:

Bulgur bedava mı yoksa orada.:KK1:Ben bulguru pek sevmem aslında.Mesela kısıra herkes bayılır ben kırk yıl yemesem aramam.Ama bulgurun içine et girerse bayıla bayıla yerim.:KK60:Bizim mutfağımız çok geniş değil aslında.Mısır çorbası,turşu kavurması,lahana çorbası en bilinenler:)

Aaaa sen karadenizlimisin..hemseriyiz belkide

Canım çok almamışsın:KK19:Sen verirsin o 3-4 kiloyu:KK19:
Ben de yapma meraklısıyım yapınca tabiki yeniyor ondan sonra korumak zorlaşıyor:KK19:

veririm tabii kim tutar beni:18: yapıyorum yapmaya boğazını tutsana be kadın :KK22:
ne diyeyim bende böyleyim işte ehehehe:KK56:

Bizim bulgurlar boy boy:KK9:
Sağol canım güzel olduğunu söylüyorlar:KK9:Ama bnimde öğrenmem gereken daha çok şey var:KK31:İmkanım olsa yemek kursuna gidip eğitim almak isterim:KK31:
Yok olmaz öyle salçası,yağı,ekşisi iyi olmalı:KK56:Antepliler kısır ve dolma uzmanı üstlerine tanımıyorum:KK9:
Tabi boşa dolaşmıyoruz yemek topiclerini:KK9:
Eşim dalga geçiyor işin gücün tarif bakıyorsun:KK53:Diyorum sanki 100 kiloyum öyle olsam konuş:KK53:

Bence kursa hiç ihtiyacın yok.Sen bize öğret derlerdi eminim:)Ben bazı ünlü yemek yapanlara gıcık oluyorum.Bir hamur yoğurmayı bile beceremiyorlar.Bizden öğrenecekleri çok şey var.:KK60:Bana da çok takılıyorlar.Akşam gezi programı seyrediyorum.Ne yerler göstersene diyorum kendi kendime.İşin gücün yemek diyor evdekiler.:KK1:

Aaaa sen karadenizlimisin..hemseriyiz belkide

Evet Karadeniz'liyim:)Siz de galiba.:KK34:

Bence kursa hiç ihtiyacın yok.Sen bize öğret derlerdi eminim:)Ben bazı ünlü yemek yapanlara gıcık oluyorum.Bir hamur yoğurmayı bile beceremiyorlar.Bizden öğrenecekleri çok şey var.:KK60:Bana da çok takılıyorlar.Akşam gezi programı seyrediyorum.Ne yerler göstersene diyorum kendi kendime.İşin gücün yemek diyor evdekiler.:KK1:

Eveeeet..neresindensiniz

veririm tabii kim tutar beni:18: yapıyorum yapmaya boğazını tutsana be kadın :KK22:
ne diyeyim bende böyleyim işte ehehehe:KK56:
Yaptıklarının tadına bak sadece çok yeme:KK9:

Sağol canım:KK19:
Evet bazen onlara ben de deli oluyorum:KK53:Beceremiyorlar el atasım geliyor:KK60:
Geçen tv de bir şehrin patlıcan tava yapan bir yeri varmış çok meşhur onu izliyorum:KK9:Adam anlata anlata bitiremedi sonra yaptı :KK53:böyle kaldım benim kızlar bile yapabilir:KK60:Patlıcanları resmen 4e böldü:KK53:
Evdekiler bizi anlamıyor:63::KK19::KK1:

Eveeeet..neresindensiniz

Samsun`dayim.

Yaptıklarının tadına bak sadece çok yeme:KK9:

Sağol canım:KK19:
Evet bazen onlara ben de deli oluyorum:KK53:Beceremiyorlar el atasım geliyor:KK60:
Geçen tv de bir şehrin patlıcan tava yapan bir yeri varmış çok meşhur onu izliyorum:KK9:Adam anlata anlata bitiremedi sonra yaptı :KK53:böyle kaldım benim kızlar bile yapabilir:KK60:Patlıcanları resmen 4e böldü:KK53:
Evdekiler bizi anlamıyor:63::KK19::KK1:

Ben de dün öyle birsey seyrettim.:KK1:Seher Dilovan`in evine gittiler.Size bizim oranin bir yemeğini yapacagim dedi.Dedim agir bir yemek yapacak herhalde.Bildiğin lavaslari yuvarlayip kesti.Üstüne de yoğurt döküp yağ yakti.Yemek bitti.:KK9:Bunlari da evdeki yardimcisi hazirlamis.O sadece yufkalari kesti.:KK1:

Samsun`dayim.

Ben de dün öyle birsey seyrettim.:KK1:Seher Dilovan`in evine gittiler.Size bizim oranin bir yemeğini yapacagim dedi.Dedim agir bir yemek yapacak herhalde.Bildiğin lavaslari yuvarlayip kesti.Üstüne de yoğurt döküp yağ yakti.Yemek bitti.:KK9:Bunlari da evdeki yardimcisi hazirlamis.O sadece yufkalari kesti.:KK1:

Elazığ yöresine ait sırın:KK56:Sahiden güzel bir yemek ama çok basit:KK1:
Biz yaptıklarımızı boşa hafife alıyoruz galiba:KK53::KK52:

Elazığ yöresine ait sırın:KK56:Sahiden güzel bir yemek ama çok basit:KK1:
Biz yaptıklarımızı boşa hafife alıyoruz galiba:KK53::KK52:

Evet güzel ama bir özelliği yok.Her yerde yapılabilen birşey.Lavaslari da ısıtmasi lazimdi.Biz ayriyeten üstüne kiymali harç yapariz.:KK1:Bence de hafife aliyoruz:)

Son düzenleme:
Evet güzel ama bir özelliği yok.Her yerde yapılabilen birşey.Lavaslari da ısıtmasi lazimdi.Biz ayriyeten üstüne kiymali harç yapariz.:KK1:Bence de hafife aliyoruz:)

Evet haklısın çok basit ve o yufka genelde evlerinde oluyor :KK9:Hazır bir şekilde yapılır:KK53:
İlla et olacak içinde değil mi:KK56:Ben de genelde bu tür içinde et olmayan ve sarımsaklı yoğurt ile bütünleşen yemeklere kıymalı sos yapıyorum:KK56::KK9:

Evet haklısın çok basit ve o yufka genelde evlerinde oluyor :KK9:Hazır bir şekilde yapılır:KK53:
İlla et olacak içinde değil mi:KK56:Ben de genelde bu tür içinde et olmayan ve sarımsaklı yoğurt ile bütünleşen yemeklere kıymalı sos yapıyorum:KK56::KK9:

Evet etsiz olmaz.:KK1:Sarimsakli yoğurda çok yakisiyor et,kiyma:)

Mutfak olayına ben de biraz meraklıyım, biraz göz attım, hepsi çok lezzetli görünüyor ellerinize sağlık, Malatya tariflerini görünce ayrı bi mutlu oldum, var mı Malatyalılık :)

X