Nevreste'nin Mutfağı

Merhaba tavuk şinitzel tarifi arıyorum denenmiş verebilir misiniz acaba :KK53:
Merhaba hoşgeldiniz:KK16:

Tavuk Şinitzel
5 parça şinitzel olarak dilimlenmiş tavuk göğsü
1 su bardağı Galeta unu
Yarım su bardağı Un
2 tane yumurta
1 tatlı kaş.köri(isteğe bağlı)
1 tatlı kaş.kekik
Karabiber
Tuz

Kızartmak için:
Sıvı yağ

YAPILIŞI
Tavuk şinitzel için ilk olarak yumurtaları yayvan olan tabağa kırıyoruz
Daha sonra içerisine köri , kekiği, karabiberi ve tuzu ilave ederek güzelce çırpıştırıyoruz.İsteğe bağlı başka baharatlar ekleyebilirsiniz..
Sonrasında tavuk etlerini ilk olarak una, sonra çırpılmış yumurtaya sonra da galeta ununa her iki tarafına buluyoruz
Daha sonra tavaya az miktarda yağ koyarak ısıtıyoruz. Hazırladığımız tavuk etlerimizi önlü arkalı kızarana dek pişiriyoruz..

Merhaba hoşgeldiniz:KK16:

Tavuk Şinitzel
5 parça şinitzel olarak dilimlenmiş tavuk göğsü
1 su bardağı Galeta unu
Yarım su bardağı Un
2 tane yumurta
1 tatlı kaş.köri(isteğe bağlı)
1 tatlı kaş.kekik
Karabiber
Tuz

Kızartmak için:
Sıvı yağ

YAPILIŞI
Tavuk şinitzel için ilk olarak yumurtaları yayvan olan tabağa kırıyoruz
Daha sonra içerisine köri , kekiği, karabiberi ve tuzu ilave ederek güzelce çırpıştırıyoruz.İsteğe bağlı başka baharatlar ekleyebilirsiniz..
Sonrasında tavuk etlerini ilk olarak una, sonra çırpılmış yumurtaya sonra da galeta ununa her iki tarafına buluyoruz
Daha sonra tavaya az miktarda yağ koyarak ısıtıyoruz. Hazırladığımız tavuk etlerimizi önlü arkalı kızarana dek pişiriyoruz..
Teşekkür ederim alakanız için :KK19: hiç denemedim ilk kez yapacağım tarif için sagolun

Merhaba Hanımlar:KK36:
Menemen yapmanın tam zamanı:KK54:

KIŞLIK MENEMEN
10 kilo domates
6 kg biber
3 su bardağı sıvıyağ
Tuz

20 adet 500 gr Kavanoz

YAPILIŞI

Biberleri istediğimiz ebatta doğrayıp istenilen bir tava veya tencereye alarak yağ ilavesi ile kavuruyoruz daha sonra küp küp doğradığımız domatesleri ekleyerek tuz ekliyoruz..Yarı şekilde pişecek olan menemenleri sıcak sıcak kavanoza boşaltıyoruz ,çok doldurmamaya dikkat edin..Kapağını sıkıca hemen kapatıyoruz..Ters çeviriyoruz..Tüm kavanozlar bitince üzerine bir örtü veya sofra bezi kapatarak 1 gün bekletiyoruz.Daha sonra kapağı açılana kadar muhafaza ediyoruz.Afiyet olsun

10.JPG
11.JPG

12.JPG
13.JPG

14.JPG
16.JPG
SAM_0099.JPG

MALZEMELER
1 adet karnıbahar
1 kg lahana
1.5 kg havuç
2 kg acur
2 kg salatalık
1 kg domates
1/2 kg biber
3 baş sarmısak
1 avuç nohut
5 adet 5 kg lık bidon
9 lt su
3 lt sirke
12 yemek kaşığı tuz
YAPILIŞI
Sebzeler yıkanır ve istenilen şekilde doğranır(salatalıkları doğramıyorum çok yumuşak oluyor o zaman)Bidonların altına nohut ve biraz sarmısak ekleyip üzerine sebzelerimizi ekliyoruz..Turşu yaparken sirke ve su karışımını on dakika kadar kaynatıyoruz bu işlem sirkenin kalitesini yükseltiyor, turşular dayanıklı ve kütür kütür oluyor. Bu karışım soğuduktan sonra sebzelerin üzerine döküyoruz.

Eki Görüntüle 828403 Eki Görüntüle 828404 Eki Görüntüle 828405 Eki Görüntüle 828406
Afiyet olsun:KK56:
nevrestecim sirke su karışımını 10 dk da bir kaynatma kısmını anlayamadım ayrıntılı anlatabilir misin o kısmı ?

nevrestecim sirke su karışımını 10 dk da bir kaynatma kısmını anlayamadım ayrıntılı anlatabilir misin o kısmı ?
*Turşu yaparken sirke ,tuz ve su karışımını on dakika kadar kaynatıyoruz bu işlem sirkenin kalitesini yükseltiyor, turşular dayanıklı ve kütür kütür oluyor. Bu karışım soğuduktan sonra sebzelerin üzerine döküyoruz.

Canım kaynadıktan sonra 10 dakika daha kaynatıp sonra soğumaya bırakıyoruz:KK39:

X