Nevreste'nin Mutfağı

Ellerine sağlık canımHiç yapmadığım bir çorba eminim çok güzeldirYoğurtlu çorbalar çok güzel oluyorPaylaştığın için çok teşekkürler

Ellerine sağlık canımPaylaştığın için çok sağol

Hoşgeldin canım
Ellerine sağlık canım çok güzel görünüyorlarPaylaştığın için çok sağol

Benim ilk sayfayı yakın zamanda güncellemem lazımBu paylaşımlar kaybolmasın

merhaba ablacım
malum kış yaklaşıyor
kuru fasülye ve nohutu düdüklüde pişiremiyorum ben
kendilerinden korkuyorum bekarken evde patlamıştı
gelelim soruna düdüklüde haşlamadıgım için fasülye ve nohutum biraz diri kalıyor
ve tencerede çok uzun süre haşlamam gerekiyor
bana önerebilecegin bişey var mı

Hoşgeldin canım
Ellerine sağlık canım çok güzel görünüyorlarPaylaştığın için çok sağol

Benim ilk sayfayı yakın zamanda güncellemem lazımBu paylaşımlar kaybolmasın

Hoşbuldum canım Ben teşekkür ederim nevoşum

Canım benim, çok çok teşekkür ediyorum oğlum adına

Merhaba canım hoşgeldin
Canım nohut ve fasulyeyi önce sıcak su ile ıslatmanı tavsiye ederimIslatırken içine karbonat veya kabartma tozu koy ve öyle beklesin daha sonra soğuk su ile yıkayıp pişir

Son düzenleme:
Merhaba canım hoşgeldin
Canım nohut ve fasulyeyi önce sıcak su ile ıslatmanı tavsiye ederimIslatırken içine karbonat veya kabartma tozu koy ve öyle beklesin daha sonra soğuk su ile yıkayıp pişir

ben hep soguk suyla ıslatırtım
bide sıcak deneyim
teşekkür ederim ablacım

Milföy pizza yapmayan varsa hala şiddetle tavsiye ederimBu kez susam döktüm üzerine harika oldu

Ben bu keki tuturana kadar deneyeceğim
Bu kez kare kalıpta yaptım üzerine çikolata sos ve damla çikolata hindistan cevizi ile süsledim..Kalıp büyük olduğu için ölçüyü artırdımTadı çok güzel oldu 2.gün akşama kalmadı çocuklar beğendiler

Malzemeler
4 yumurta
1.5 su bardağı şeker
1.5 su bardağı süt
1 Çay bardağı sıvı yağ
1 paket kabartma tozu
2 yemek kaşığı kakao
2.5 su bardağı un(artırılabilir)

YAPILIŞI

Öncelikle şeker ve yumurta çırpılır..Daha sonra süt,yağ eklenir ve üzerine un ve kabartma tozu eklenip karıştırılır...Daha sonra ölçü 2 ye bölünür ve birine kakao eklenerek Yağlanmış kare kalıba istediğiniz şekil dökülür..175derecede pişirilir..20dakika fırın hiç açılmaz daha sonra bir kürdan yardımıyla pişip pişmediği kontrol edilir..
Soğuyan kek kalıptan çıkarılarak üzerine çikolata sos dökülür ve damla çikolata ve hindistan cevizi ile süslenir...

Balık mevsimi açıldı
Biz ilk seçeneğimizi istavrit ile yaptık..Salata ile harika oldu

Malzemeler
1 kg istavrit
1 su bardağı mısır unu
1 çay kaşığı kekik
Tuz
1 ince belli çay bardağı sıvı yağ

YAPILIŞI
Temizlenmiş balıklar yıkanır.Daha sonra tuz ve kekik eklediğimiz una bulanarak balık pişirme tavasına dizilir..Üzerine yağ gezdirilerek pişirilir. Bir tarafı pişen balıklar kapağı ile ters çevrilerek diğer tarafın pişmesi sağlanır..

Balık sonrası helvasız olmaz

MALZEMELER

1/2 paket margarin
1 su bardağı un
2 su bardağı süt
1 su bardağı şeker

YAPILIŞI
Yağ bir tecereye konur ve eritilir üzerine un eklenerek kavrulur..Ayrı bir kaba şeker ve süt eklenerek kaynamaya bırakılır ve biraz soğumaya bırakılır..Daha sonra kavrulan una süt eklenir ve hızlıca karıştırılır..Daha sonra servis tabağına istenilen şekilde konulur..

Bu içli köfte çok güzel oluyor..Mantı havası var tavsiye ederim..Kendim tek başına ilkkez denedim eşim çok beğendi
YOĞURTLU İÇLİ KÖFTE

MALZEMELER
Hamuru için

Hamuru için:

3 su bardağı ince bulgur
6
yemek kaşığı tepeleme un
1.5 çay kaşığı tuz
1 yumurta
İçi için:
Yarım kg kıyma
1baş soğan-maydanoz
Karabiber, tuz
Haşlamak için su
Üzerine:
Sarımsaklı yoğurt
Tereyağında kızdırılmış pul biber,salça
YAPILIŞI:
İnce ince doğradığınız soğan, kıyma, karabiber ,maydanoz ve tuzu iyice karıştırıp iç harcınızı hazırlayın.
İnce bulguru derin bir kaba alıp, üzerine su döküp demlendirin. Biraz şişince, un, yumurta ve tuzu katıp yoğurun. Yoğururken arada bir elinizle soğuk su ilavesi yapın. İyice hamur kıvamını alana kadar yoğurmaya devam edin. Yoğurduğunuz hamurdan ceviz büyüklüğünde parçalar koparın. Elinizi ıslatarak hamuru avuç içinizde açarak daire haline getirin. İçlerini içli köfte gibi açıp çiğ olarak hazırladığınız kıyma harcını koyup kapatın...Sonra tüm hamur bitince kaynamış suya tuz ilave edip köfteleri pişirin...Daha sonra köfteler biraz ılıyınca üzerine sarmısaklı yoğurt ekleyin ve istediğiniz sos ile servis yapın

Bugün etli nohut yaptımBiraz acele oldu yapım aşamalarını çekemedim
Malzemeler

3 su bardağı nohut(akşamdan ıslatılmış)
300 gr kuşbaşı et
2 kuru soğan
2 yemek kaşığı salça
tuz
5 su bardağı su

Yapılışı
Öncelikle kuşbaşı etleri 5-10 dakika kendi suyuyla pişirdim.Üzerine yağ ve soğanları ekleyerek çok yakmadan kavurdum üzerine salçayı ekleyip kavurdum akşamdan ıslattığım nohutları üzerine ekleyerek;tuz ve su koyarak düdüklünün kapağını kapattım .
Kaynayınca altını kıstım 45-50 dakika sonra kapattım..

Bugün bir arkadaşa gittimFotoğrafını çektim yaptıklarının hepsi harikaydıHele dolması mühteşem

Buda maden sodası ile pişirdiğim kahvem tavsiye ederim

Vay anaamm ben bakmayaydim iyiydi
Diyetteyim burayi diyet suresince unutsammi napsam ablam ya :)
Kiz sen kilo almiyor musun bunlari yiye yiye :44:

Vay anaamm ben bakmayaydim iyiydi
Diyetteyim burayi diyet suresince unutsammi napsam ablam ya :)
Kiz sen kilo almiyor musun bunlari yiye yiye :44:

Hoşgeldin gülüm
Allah kolaylık versin canım
Yok fazla almıyorumYazın birkaç kilo aldım oda hareketsizlikten okul açıldı tempo başladım veririm inşaallah

Canım bu koşturmada bide bunlarımı yaptım
Ahh ta diyeti bozmuşken bunlarlamı topluyacam kendimi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…