Nevreste'nin Mutfağı

Bunu annem de yapmıştı.Bu sene yapmadı ama.Ben zaten küçük acı biber olmadan yemek yiyemem.Bu da nefis olur.Ellerine sağlık canım.

Canım bu çok güzel oluyor
Yok canım bazlama ile hiç yapmadımBen ya böyle yapıyorum yada mayalı hamur ile yapıyorum.
Abla browni kek tarifin var mi
Canım ben browniyi mikrodalgada bu tarifle yapıyorum çok güzel oluyor..Tavsiye ederimEğer mikro dalgan yoksa fırındada yapılabilir diye düşünüyorum
süt,siviyag,seker,kakao,yumurta,kabartmatozu,vanil ya sekeri ,un ve silikon bir kalip veya borcam....

MALZEMELER:1su bardagi süt, 1 su bardagi siviyag,1,5 su b.seker,1,5 su b.un, 4 corba kasigi kakao,3 adet yumurta,1 paket kabartmatozu,1 paket vanilya YAPILISI: öncelikle mixerle süt,yag,seker,kakaoyu iyice cirpalim.bu karisimdan 2 su bardagi ayiralim.sonra yumurtalari kirip ununu,kabartma tozunu, vanilyasini koyup,yaglanmis silikon kalip veya borcaminiz varsa keki ona koyup 600 wda tam 7 dk pisirelim cikinca sicakken ayirmis oldugumuz karisimi üzerine dökelim hepsi bukadar AFIYET OLSUN..

Bunu annem de yapmıştı.Bu sene yapmadı ama.Ben zaten küçük acı biber olmadan yemek yiyemem.Bu da nefis olur.Ellerine sağlık canım.
Sağol canım evet çok güzel oluyorBen de severim acı biberi

Nevroşum Be Bugün Poğaça Yaptım Ama Kuru Oldu Neden ki Bana Tarif Verebilirmisin

Bak Sıvıyağ,Margarin Karıştırdım Yaş Maya Kullandım Sorun Fırına Girince Oldu Yoksa Kabarmıştı Çok Güzel

Nevroşum Be Bugün Poğaça Yaptım Ama Kuru Oldu Neden ki Bana Tarif Verebilirmisin

Bak Sıvıyağ,Margarin Karıştırdım Yaş Maya Kullandım Sorun Fırına Girince Oldu Yoksa Kabarmıştı Çok Güzel
Canım acaba hamurun kuru mu oldu:26:Yani poğaça hamuru ne kadar yumuşak olursa o kadar güzel oluyor
Yukarda eklediğim tarifler güzel oluyor tavsiye ederim canım

Canım Baya Yumuşak Bi Hamurdu Çok Kabardı Fırına Girince Bi Haller Oluyor

Maya Da Sağlam Desem Neyse Şu Tarifini Bidahaki Sefere Deniycem

Merhaba Malatya'nın meşhur un kurabiyesi daha önce margarin ve tereyağı ile denemiştim:44::44: ama bir türlü bu tadı yakalayamıştımBukez tarifi tam uygularak vita yağı kullandım(bu kurabiyeyi yapmak için aldım)Tavsiye ederim ağızda dağılıyor..Resimden de belli oluyor zaten
MALATYA UN KURABİYESİ

MALZEMELER:
•1 su bardağı yağ (Vita,Tarin..)
•1 su bardağı pudra şekeri
•Aldığı kadar un
•Kayısı çekirdeği veya fındık

YAPILIŞI:Yağı ve şekeri bir kaba alıp elimizle köpürene kadar çırpalım.Çok çırpmamız gerekiyor..(isterseniz bu işlemi robotta yapabilirsiniz.)Yoğurt kıvamına gelen yağ ve şekere un ekleyip yoğuralım.Minik toplar yapıp ortalarına 1 tane kayısı çekirdeği veya fındık batıralım.Isıtılmış 175'Cde pişirelim.Afiyet olsun...

Hmm anladim ben yapmak istesem nasi yapcam simcik
Vita markali bi yag var siviyag o mu acep :26:

Hmm anladim ben yapmak istesem nasi yapcam simcik
Vita markali bi yag var siviyag o mu acep :26:

Canım bu yağı eskiden kullanırlardıHatırlar mısın bilmem benim annem kullanmazdı ama akrabalarımızın kullandığını hatırlıyorum ben
Bizim orda bu kurabiye tüm pastane ve unlu mamül satan yerlerde satılır..Evde de eskiden çok yapılırdı ama artık pek yapılmıyorÇünkü bu yağı pek kimse kullanmıyorHer markette satılmıyor. Sen nerden bulabilirsin bilmiyorum:44:Ben bile zor buldumAma sıvı değil katı bir nevi margarin ama içerisinde su yokÖzelliği bu diğer margarinlerde su bulunuyor

canım tariflerin çok güzelmiş çok hamaratsın maşallah bana pilav konusunda öneride bulunur musun ? hiç kıvamını tutturamıyorum lapa lapa oluyo yapışıyo pirinçler:26:

ben tansas ta görmüştüm var. sıvı margarin. eğer ege bölgesinde iseniz tariş den bulabilirsiniz

Hee margarinmis tamam, o zaman orjinalini yapamasakta birde yan sanayisini yapariz
icinde su olmayan bi margarin bulursam olur demek yani
Hic hatirlamiyorum ki abla annem bilir ancak onu

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…