Nevreste'nin Mutfağı

TUZLU ÜÇGEN

125 gr margarin (Yumuşak olacak)
1 tatlı kaşığı tuz
1 çay bardağı sıvıyağ
1 paket kabartma tozu
2 yemek kaşığı yoğurt
1 küçük kalıp peynir,veya bir avuç peynir ya da çökelek
1 yumurta (Akı içine,sarısı üstüne)
Aldığı kadar un (Yumuşak bir hamur olacak)
Çörekotu

Peynir de dahil tüm malzemeler karıştırılıp yoğrulur.Küçük yuvarlak bir hamur yapılıp ikiye katlanır.Katlandıktan sonra o da ikiye katlanıp üçgen çekil elde edilir.Üstüne yumurta sarısı ve çörekotu serpilip pişirilir.

Ellerine sağlık canım:KK56:Çok teşekkürler paylaştığın için:KK16:
İlk sayfayı bayağıdır güncellemiyorum en yakın zamanda yeni tarifleri ekleyeyim lazım olur,aranmasın:KK9:

Ellerine sağlık canım:KK56:Çok teşekkürler paylaştığın için:KK16:
İlk sayfayı bayağıdır güncellemiyorum en yakın zamanda yeni tarifleri ekleyeyim lazım olur,aranmasın:KK9:

Rica ederim canım.:KK16:Evet güncellemek lazım.Arayınca hemen bulunsun.:KK34:

Selam canım, ben geldim yine. :KK1: Bu sefer elimde tatlıyla geldim. :KK53:

$e_k.jpg

Elmalı Kurabiye

1 çay bardağı yoğurt

1 kahve fincanı sıvı yağ

1 paket margarin

Alabildiği kadar un

2 elma

Tarçın

4 yemek kaşığı şeker (tepeleme) - hamura

2 yemek kaşığı şeker (tepeleme) - elmalı harca

Elmalar rendelenir ve tavada hafif kavrulur. İçine şeker ve tarçın ilave edilir.
Margarin hafif eritilir. Şeker, yoğurt, zeytinyağı karıştırılır. Alabildiği kadar unla yoğurulur.
Elde edilen hamur 3 veya 4 parçaya ayrılır. Açılır, üçgen dilimler elde edecek şekilde kesilir.
İçine elmalı harç konulur ve sarılır. Fırına verilir.
Üzerine pudra şekeri serpilir.

Son düzenleme:
Selam canım, ben geldim yine. :KK1: Bu sefer elimde tatlıyla geldim :KK53:

Eki Görüntüle 809013

Elmalı Kurabiye

1 çay bardağı yoğurt

1 kahve fincanı sıvı yağ

1 paket margarin

Alabildiği kadar un

2 elma

Tarçın

4 yemek kaşığı şeker (tepeleme) - hamura

2 yemek kaşığı şeker (tepeleme) - elmalı harca

Elmalar rendelenir ve tavada hafif kavrulur. İçine şeker ve tarçın ilave edilir.
Margarin hafif eritilir. Şeker, yoğurt, zeytinyağı karıştırılır. Alabildiği kadar unla yoğurulur.
Elde edilen hamur 3 veya 4 parçaya ayrılır. Açılır, üçgen dilimler elde edecek şekilde kesilir.
İçine elmalı harç konulur ve sarılır.
Üzerine pudra şekeri serpilir.

Hoşgeldin canım:KK19:
Ellerine sağlık çok güzel görünüyorlar:KK56:Teşekkürler paylaştığın için:KK34::KK16:Ben bayağıdır yapmıyorum :KK56::KK5:

Pastaların arasına,üstüne konan veya çayın yanında yenen çok güzel bir lezzet.

CEVİZLİ KROKAN

1 Su bardağından bir parmak az şeker
1 Su bardağı ceviz
Yarım çay bardağı susam
Bir kaç damla limon suyu

Teflon tavaya tüm malzemeler koyulur.Kısık ateşte şeker eriyinceye kadar karıştırılır.Sonra yağlı kağıt üstüne dökülür.Yarım saat sonra kağıttan çıkarılarak parçalara ayrılır.

zpEd.jpg

f6O1j.jpg

HZDpQ.jpg

snBjp.jpg

Pastaların arasına,üstüne konan veya çayın yanında yenen çok güzel bir lezzet.

CEVİZLİ KROKAN

1 Su bardağından bir parmak az şeker
1 Su bardağı ceviz
Yarım çay bardağı susam
Bir kaç damla limon suyu

Teflon tavaya tüm malzemeler koyulur.Kısık ateşte şeker eriyinceye kadar karıştırılır.Sonra yağlı kağıt üstüne dökülür.Yarım saat sonra kağıttan çıkarılarak parçalara ayrılır.

zpEd.jpg

f6O1j.jpg

HZDpQ.jpg

snBjp.jpg

Ellerine sağlık canım çok güzel görünüyor:KK56::KK16:Hiç denemedim:26:KK70:enemek isterim inşaallah nasip olur:KK16::KK19:Paylaştığın için çok teşekkürler:KK54::KK54:

Ellerine sağlık canım çok güzel görünüyor:KK56::KK16:Hiç denemedim:26:KK70:enemek isterim inşaallah nasip olur:KK16::KK19:Paylaştığın için çok teşekkürler:KK54::KK54:

Rica ederim canım.:KK16:

Biraz sert oluyor ama ağızda dağılınca müthiş bir lezzet.:KK34:

ÇITIR ÇİKOLATA

Kadayıflar 10 dakika fırınlanır veya ocakta çevrilir.2 paket 80 gr'lık bitter çikolata benvari usulü eritilir.Kadayıfla karıştırıp,içine ceviz parçaları atılır.Kahve fincanlarına koyulup ters çevrilir.Dolapta dondurulur.

k0tZ.jpg

ÇITIR ÇİKOLATA

Kadayıflar 10 dakika fırınlanır veya ocakta çevrilir.2 paket 80 gr'lık bitter çikolata benvari usulü eritilir.Kadayıfla karıştırıp,içine ceviz parçaları atılır.Kahve fincanlarına koyulup ters çevrilir.Dolapta dondurulur.

k0tZ.jpg

Ellerine sağlık canımsın:KK19:Yine harika görünüyor:KK56:Paylaştığın için teşekkürler:KK54:

Ama canım sen de harika şeyler yapıyorsun:KK9:Takipteyim seni maşaallah:nazar:Rabbim bol kazançlar nasip etsin:KK16:Veririz tabi al istediğini:KK56::KK54:

Allah razı olsun canım ama valla bu kadar olacağını tahmin bile etmiyordum.Çok şükür kızlar beğendi bende devam ettim.
Ne istersem alabilirim demi alabilirim yani alıyom bak:KK16::KK56:

Şunuda alıyım mersii:KK1:
Nanny1.jpg

İnşallah canım yaa valla çok isterim birgün sizlerle yüzyüze görüşmeyi.Dünya küçük bellimi olur :)
Öpüyorum canım artık paşamın uykusu geldi.DÜnden beri acillerdeyiz baksana teyzesi kulağı ne hale geldi.

paşamın kulağına Yucca(Yuka)bitkisinin dikeni battı.Çocuk o kadar alerjen ki 10 dk da kulağı kocaman oldu yaaa.Akşam acilden kaçtım sabah acile yakalndım.Bir tüm doz avil ampül yaptılar.Böylece ilk iğnemizi de yemiş olduk.Aşılar hariç
Geçmiş olsun kömür göslümmm...

Neyse ki yucca(Avize Çiçeği)de deniyormuş araştırdım zehirli falan değilmiş.Ama herkeste böyle alerjik vakalar yaratabiliyormuş.

Eklentiler

• $2.jpg
    $2.jpg
    52,1 KB · Görüntüleme: 45
  • $1.jpg
    $1.jpg
    31,4 KB · Görüntüleme: 47
  • $4.jpg
    $4.jpg
    35,4 KB · Görüntüleme: 51
X