Nevreste'nin Mutfağı

Merhaba
İçli köfteyi annemler de annemle birlikte yaptık ben ölçüyü az tutup yazmaya çalıştım .Çok güzel oluyor denemenizi tavsiye ederim

İÇLİ KÖFTE

HAMURU İÇİN
400 gr yağsız kıyma
5 su bardağı ince bulgur
1 su bardağı irmik
2 yumurta
Tuz
İÇ MALZEME
300 gr.orta yağlı kıyma
6 adet büyük soğan
Yarım demet maydanoz
Tuz karabiber
Pulbiber
YAPILIŞI
İÇ MALZEME
Soğanları yağ ekleyerek kavurun içine kıymayı ekleyip kavurmaya devam edin .Kavrulunca üzerine bahartalar,tuz ve maydanozu ekleyip karıştırıp altını kapatın..(MUTLAKA SOĞUMALI)
HAMURU
Bulgur su ile yıkayın ve süzün sonra içine kıyma,irmik,yumurta ve tuzu ekleyerek 40 dakika yoğurun..Sonra ceviz büyüklüğünde parçalar alarak içlerini işaret parmağı yardımıyla oyun iç malzemeyi koyup kapatın..daha sonra kalan hamuru fındık büyüklüğünde koparıp elinizde yuvarlayın..Daha sonra tencereye su doldurun kaynayınca tuz ekleyip köfteleri yavaş yavaş atın..Kaynadıktan sonra köfteler su üstüne çıkar (5-10 dakika içinde)köfteleri tabağa alın üzerine eritilmiş tereyağı dökerek servis ..AFİYET OLSUN..

İyiyim canım sen nasılsınNasıl gidiyor görünmüyorsun

çok fazla girme fırsatım olmuyo aslında eşim bu hafta gececi olduğu için girebildim
nasılım ? iyiym diiyelim iyi olayım işte
sen nasılsın döktürmüşsün yine marifetli ellerinden

çok fazla girme fırsatım olmuyo aslında eşim bu hafta gececi olduğu için girebildim
nasılım ? iyiym diiyelim iyi olayım işte
sen nasılsın döktürmüşsün yine marifetli ellerinden
Allah iyilik versin canım
Ben de iyiyim canım sağolMemelekete gitmiştim 2 gün önce döndüm buralar çok hareketsiz kalmıştı harekete geçsin istedim

Allah iyilik versin canım
Ben de iyiyim canım sağolMemelekete gitmiştim 2 gün önce döndüm buralar çok hareketsiz kalmıştı harekete geçsin istedim

ohh iyi yapmışsın buaralar benimde çok ailemin yanında olmaya ihtiyacım var keşke yakınımda olabilselerdi

çokta iyi oldu senin yemeklerinden mahrum kalmayalım

Nevreste çok güzel yemeklerle dönmüşsün.Çökertme kebabında gözüm kaldı.Mutlaka deneyeceğim.Yarışmada egual yapmıştı dimi.Bak haberim yok kim birinci oldu.Bir bakayım hemen.Böreğin ve eşinin yaptığı çiğköftede harika görünüyor.Elinize kolunuza sağlık.

Bayılırım çökertme kebabına ne zamandır yapmıyordum yapayım bari seninki de süper gözüküyor ellerine sağlık.

Evet canım çok güzellerKayısıdan öyle güzel lezzetler yapıyorlar

Malatya pazara var İstanbul'da dayım oradan bir sepette bana getirir böyle şeyler ya da gittiğimizde verir tam hediyelik böyle şeyler daha makbule valla vitamin enerji deposu.

Sağol canımEvet Egunal yapmıştı ben ramazandan beri yapmak istiyordum ramazanda nasip olmamıştı dün yaptım.Çok güzel oluyor tavsiye ederim
Sağol canımMutlaka yap canım
Evet ordada var biliyorum Sahiden vitamin ve enerji deposu yiyecekler

Oncelikle seni saygiyla selamliyor ve tebrik ediyorum ablacim

Topigini ramazanda kesfettim yarisini hatmettim ve hayran kaldim tarifler aldim daha denemedim ama ilk firsaata yapcam...sen bi harikasin inan her kadın senin gibi maarifetli olmak ister ven nasiplenememusim pek

Simdi ilk sayfadaki bukme tatlisina öldümmmmm bittiimmmmmmm....onu denemeyi düşünüyorum bizim buralarda ona oklavadan cekme derler

Simdi onun icin bezeleri kucuk küçük açıp 5-6 tanesi ust usteyken mi buyuk yukfa halibe geliriyoruz yani oklavaya tek kat yufka sarmiyoruz dimi:26:

Eger 5-6katli actigimiz yufkayi sararsak oklavayada sardigimizda tatli cok kalin olmaz mi accik kafam karistida nevreste aplama bi soram dedim:cevabin için şimdiden teşekkür edrim

hicranım tarif sormak için tam adamını bulmuşsun valla
nevrestecim sağolsun banada bazen tarif konusunda yardımcı oluyor
ve yemekleri cidden muhteşem
yemedim ama her gün bakıyorum sayfasına yemiş kadar oldum

Canım hoşgeldinÇok teşekkür ederim
Canım borcamda yaptığım burma tatlı ilk denediğim bir burma tatlıBu tarifin hamuru yıllardır yaptığım baklava hamurunun tarifini burma tatlı yapmak istedim denedim güzel olunca tepside yaptığımı yaptım..Evet 5-6 adet hamur küçük küçük araları nişastalanarak açılıyor.Hamurlar ceviz büyüklüğünde olacak..Sonra hepsi üst üste konup(araları az nişastalanarak) büyütülüyor.Açılabildiği kadar açılıyor(hamur yumuşak olacak).Daha sonra ortadan 2 ye bölünerek resimde ki gibi ceviz dökülerek bu resimde gördüğün en ince olan oklava ile sarılacakBen o oklavayı bayağı aradımKesinlikle hamur açılmaz onunla serçe parmağı kadar ince O yüzden kalın olmuyor...Birde bu kadar ince oklava kullanmamızın nedeni resimde tabaktaki tatlıya bakarsan ortasında boşluk yokEğer kalın oklava ile sarılırsa ortasında kocaman bir delik oluyorBorcamdakini kalın oklava ile sarmıştım ortası öyle olmuştuTarifi dene inan çok beğeneceksin canımEğer anlamadığın eksik bir nokta olursa mutlaka yardımcı olurumBirde tatlının şerbetini ikisi de ya ılık yada soğuk dök canımSakın sıcak dökme hamur olur..Hazır tatlıcılar sıcak döker hep görürüz,duyarız ama onlar farklı malzeme kullanıyor:44:Hayırlı geceler yaptığınız zaman mutlaka nasıl olduğu hakkında fikrinizi öğrenmek isterim.Her zaman beklerim

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…