Nevreste'nin Mutfağı

bizim bu aksamki iftar menümüz
ezogelin corbası
arnavut cigeri
sehriyeli pilav
cacık salata
tulumba tatlısı
üzüm :)

Ablacım ben de yapıyorum ara araÇok güzel bir yemek Çocuklarım ve eşimde çok seviyorAma işte kilolar başa bela

Yap canım eminim eşin ve çocukların bunuda çok beğenirlerÖyle mi ne güzelEvet bencede uyuşuyorHemşeriyiz ondan olmasın

10 kilo daha vereyim kesin yapaçağım nevoşumevet canım geçekten güzel börekti çok teşekür ederim tarift için
Bencede

Son düzenleme:
Selam
3 Haftalık tatil sonunda evime döndüm
Dün memeleketim Malatya'da kayısı pazarındaydım biraz alışveriş yaptıkOrdan sizin için birkaç fotoğraf çektim, bu güzelikleri sizlerde görmelisiniz

Nevreste hoşgeldin.

Ne güzel resimler onlar öyle.İnsanın oradan hiç çıkası gelmez.Aldığın şeylerle ne güzel yemekler yaparsın sen bu kış.

Nevreste hoşgeldin.

Ne güzel resimler onlar öyle.İnsanın oradan hiç çıkası gelmez.Aldığın şeylerle ne güzel yemekler yaparsın sen bu kış.

Canım hoşbulduk
Bu dükkanlar sahiden çok güzel içlerine girdin mi ne alacağını şaşırıyorsunBenim 3 yaşındaki oğlum bayılıyor bu dükkanlara yemesinide seviyor..Hepsi sağlık,şifa ,enerji dolu yiyeceklerİnşaallah canım

Ayy çok güzel görünüyor hepsi yaa süperrr

ÇÖKERTME KEBABI

MALZEMELER
300 gr biftek
10 adet patates
4 adet domates
1/2 kg yoğurt
tuz
Defne yaprağı
1 yemek kaşığı domates salçası
2-3diş sarmısak
KIZARTMAK İÇİN
Zeytinyağı

YAPILIŞI
Etler jülyen kesilerek bir tencereye konur üzerine 2 su bardağı,1adet defne yaprağı eklenerek suyunu çekene kadar pişirilir.Piştikten sonra altı kapatılır(isteğe bağlı biraz yağ ile kavrulur)

Patatesler ince ince doğranır (yada rendelenir)ve kızgın yağda kızartılır..

Bir tavaya kabukları soyulmuş domatesler konur ,pişirilir.Yağ eklenir ,salça ve 1 çaybardağı su eklenerek kavrulur.Sonra altı kapatılır.

2-3diş sarmısak soyulur ve yoğurda eklenir..

Daha sonra patatesler servis tabağına alınır.Üzerine sarmısaklı yoğurt eklenir..üzerine pişirilen etler dizilir ve domates sosu eklenerek servis yapılır...Afiyet olsun

hoşgeldin canım
bende tatilden ailemin yanından yni gldim
ama bizim oralarda yok bu resimdekiler
malatyalı olasım geldi

SODALI TEPSİ BÖREĞİ

6 adet yufka
3 adet yumurta
1 su bardağı sıvı yağ ve eritilmiş tereyağı(karışık)
1.5 su bardağı süt
1 şişe maden sodası

İÇ MALZEME İÇİN

2 su bardağı peynir
1 deste maydanoz

YAPILIŞI

Önce peynir ve maydanoz karıştırılır..Daha sonra yumurta,süt ve yağ karıştırılır,tepsi yağlanır. Yufkanın biri serilerek üzerine karıştırılan harç sürülür..3 yufkadan sonra peynir ve maydonoz eklenip işlem devam edilir.En üst katada harç sürülür....Sonra börek dilimlenerek üzerine maden sodası boşaltılır..4-5 saat bekletilir .Fırında 175 derecede kızarana kadar pişirilir..Kızarınca fırınca çıkartılıp bir sofrabezine sarılır daha sonra dilimlenerek servis edilir..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…