Nevreste'nin Mutfağı

Nevoş nidin sen böyle akşam akşam
Ellerine sağlık hepsi birbirinden güzel dolaptaki böreğimi düşünsem bunlarımı çıkamadım işin içinden zaten bu hafta diyetisyen kullağımı çekti

Son düzenleme:
zaten o tarih belli olduğunda gerisi gelecektir.ver tabiki 5-6 kilo kötü olduğundan değil ama daha iyisi için

Ne haber hemşom nasılsın.verebildinmi sen kilolarını

Vayyyy çözmüş beni :26:iylik talım benim 11 kiloyu geride bıraktım geriye 19 kilo kaldı bu haftakı tartı günümde kulağım çekildi 2 haftada 3 kilo vermem lazım

Vayyyy çözmüş beni :26:iylik talım benim 11 kiloyu geride bıraktım geriye 19 kilo kaldı bu haftakı tartı günümde kulağım çekildi 2 haftada 3 kilo vermem lazım

Hemşom benim listemde arkadaşımdın zaten ismini değiştirmiş ama konu başlıkların eski isimle devam ediyordu.o yüzden çözmek zor olmadı veeee bravo sana gerçekten verdinmi 11 kiloyutebrikler helal olsuninanıyorumki kalan 19 da vereceksin canım insan istedikten sonra herşey mümkünayda 4 kilon versen haftaya 1 kilo düşüyor ve kesinlikle yavaş yavaş zorlanmadan verirsin

Canım arkadaşım senin ve nevoşun motivesiyle olduğuna inanıyorum
İnşallah tatlımevet biliyorum bu haftaki kilo hasarını kapatmam lazım onu içinde hiç sevmesemde yürüyüş yapmam lazım

Haftasonu çok güzel bir ıslak kek yaptım ama resmini çekmeyi unuttum eşimde sildi süpürdü zaten tekrar yaptığımda ekliciğimmm :26:

Haftasonu çok güzel bir ıslak kek yaptım ama resmini çekmeyi unuttum eşimde sildi süpürdü zaten tekrar yaptığımda ekliciğimmm :26:

acaba tarif alabilir miyiz?
ıslak keke bayılırım
gerçi kekin her türlüsünü çok severim
hatta en çok sevdiğim hamur işi kektir
ama çocuktan sonra yapamaz oldum
bi gün denedim ve tövbe ettim, burnumdan getirdi fırına atana kadar

Canım ellerine sağlıkTarif isteriz

Tabi canım hemen vereyim.

Dört adet yumurta
İki su bardağı şeker
İki çorba kaşığı kadar kakao
Bir su bardağı süt
Bir su bardağı sıvı yağ
İki su bardağı un
Vanilya ve kabartma tozu

Öncelikle yumurta ve şekeri birlikte güzelce çırpıyoruz. Kakao, yağ ve sütümüzü ilave ediyoruz. İlavelerimiz tamamlandıktan sonra oluşan karışımdan bir su bardağı kadarını ayırıyoruz. Ayırma işleminden sonra geri kalan karışıma vanilya, kabartma tozu ve un ekliyoruz. . Fırın kabımızı güzelce yağlıyoruz. Fırınınızın derecesini yüz yetmiş'e (170) getiriyoruz ve pişirmeye başlıyoruz. Pişme süresi vermiyorum. Islak kekinizin piştiğini kürdan batırarak anlayacaksınız. Batırdığınız kürdan temiz çıkıyorsa kekinizin fırından çıkma zamanı gelmiş demektir. Tabi bu işlem sırasında hızlı olmalısınız aksi taktirde pişme süreniz uzayacaktır. Pişme tamamlandıktan sonra daha önce ayırdığımız bir bardaklık karışımı kekin üzerine yayarak döküyoruz. İşlem bu kadar şimdi kekinizin soğumasını bekleyeceksiniz ve soğuduktan sonra hindistan cevizi veya cevizle süsleyerek sunumunu yapabilirsiniz. Benim tarif bu şekilde ama ben sütü az olmasın diye 1.5 bardak koydum unu da 3 bardağa yakın koydum kare borcama döktüm. İçi çok fazla pişmeyecek bakın kürdan az kirli çıkıyorsa hatta bazı yerleri temiz sadece orta yeri kirli çıkıyorsa 5 dk sona tekrar bakın temiz çıkar çıkmaz alın. Sıcakken sosu dökün. Sosta çiğ yumurta olması sizi korkutmasın kokusunu hiç almıyorsunuz ama buzdolabında muhafaza etmenizi öneririm. Afiyet olsun..

Teşekkürler canım

Teşekkürler canım

Rica ederim canım bir de bunu yuvarlak ya da kare borcama yapmak lazım eğer dikdörtgen bir tepsiye ya da daha geniş bir kaba yapılırsa malzeme çok yayılıyor kabarıyor ama yine de ince kalıyor. En ideali böyle yukarı doğru kabarıyor çok güzel oluyor çıkar çıkmaz hemen dilimle öyle dök sosu içlerine girsin emsin. Baya porsiyon çıkıyor günler için güzel içine ceviz fındık koyarsan al sana browni. Ben koymadım bu sefer sade yaptım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…