Nevreste'nin Mutfağı

Canım ya evde içi hazırlanıp fırınlara gönderilen tepsi yemeği tariflerin vardır muhakkkak bana hepsini gönderirmisin .....malatyada herkes fırınlara birşeyler yolluyorlar mis gibi.....ben bilmiyorum yaaa

Canım ya evde içi hazırlanıp fırınlara gönderilen tepsi yemeği tariflerin vardır muhakkkak bana hepsini gönderirmisin .....malatyada herkes fırınlara birşeyler yolluyorlar mis gibi.....ben bilmiyorum yaaa
Canım bunlar fırında yapılıyor tavsiye ederim

canım eline sağlık herşey çok güzel görünüyor...

ya bu arada tabaklarımız aynıymıs ya :)

günlük kullandığım takımım, aynı olmasına şaşırdım...

Selam canım, Kenton pudra şekerinin arkasında yazıyordu bu kurabiye tarifi. Denedim ben de. Sonuç bu... :)

1 su bardağı pudra şekeri

250 gr. margarin

2 adet yumurta

3 yemek kaşığı un

500 gr. buğday nişastası

1 paket kabartma tozu

1 paket vanilya

Bir miktar kakao

Margarin ve pudra şekerini kasede birlikte çırpın. 2 adet yumurtayı da ekleyerek çırpmaya devam edin. Sonra un, buğday nişastası, kabartma tozu ve vanilyayı da ekleyerek bütün karışımı hep birlikte yoğurun. Yoğurduğunuz hamuru, ceviz iriliğnde toplar haline getirerek tepsiye dizin. Önceden ısıtılmış fırında, 180 derecede pişirin (piştiği, iyice çatlamasından anlaşılabilir). Kurabiyeleri kakolu yapmak isterseniz karışıma kakao ekleyebilirsiniz (damla çikolatayla da yapılabilir).

Son düzenleme:
çok güzel olmuş. ya ben bir türlü yapamıyorum nişastalı kurabiye. ne kadar nişasta koysam da sanki bir cıvık oluyor hamur. hadi hamur oldu diyelim pişince de yayılıp kalıyor. :26:

çok güzel olmuş. ya ben bir türlü yapamıyorum nişastalı kurabiye. ne kadar nişasta koysam da sanki bir cıvık oluyor hamur. hadi hamur oldu diyelim pişince de yayılıp kalıyor. :26:

Bu tarifin ölçüleri gayet iyi, bir de bunu dene bence...

Rica ederim. Hamur cıvık olursa yine un katarsın biraz, daha fazla nişasta katma.

benim ölçülerde karışıklık oluyor sanırım. tam tarifi uygulasam da olmuyordu
fazla un koyunca da artık nişastalı kurabiye olmaktan çıkıyordu o kadar söyleyim
neysee bu sefer olacak inanıyorum

nevreste ellerine sağlık yine hamaratlığın üstündee

Ellerine sağlık canım kurabiyeler harika görünüyorPaylaşım için teşekkürlerBen de çok denemişimdir kabartmatozu vs..arkasında yazan tarifleriHatta bir keresinde bir tuzlu simit denemiştim harika olmuştu sonra tarifi kaybetim

Son düzenleme:

Rica ederim canım. Bir tarifim daha var, yapıp fotoğrafını çekebilirsem onu da ekleyeceğim.

Rica ederim canım. Bir tarifim daha var, yapıp fotoğrafını çekebilirsem onu da ekleyeceğim.
Tamam bekliyorum
Canım benim ve sizlerin tarifleri ilk sayfaya hangi sayfada olduklarını ekliyorum.Sonra ben veya bir arkadaş gelip mesela kurabiye tarifi var mı deyince hemen alıntılayıp yardımcı oluyorum..O yüzden denemiş ,beğendiğiniz arifleri eklemeniz daha sonra biri aradığında yardımcı olabiliyor

Gördüm canım, epey emek vermişsin.

Çok güzel bir yemek topiği burası zaten.

ellerine sağlık nefis görünüyorlar
yarın akşam müsaitsen sana iftara gelicektik bizde

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…