Nevreste'nin Mutfağı

Anammmm bide 3tane çocuğun var valla maşallah bravo sana ne hamarat kadinsin:KK17:

Ben 24üme yeni girdim bi tane cocukta pes ettim:44:

Sizin gibi magrifetlileri görünce cesaretleniyorum ama belki 4bile olur diyorum:KK53:

Sonra basa dönüyorum tabi:KK31:

Neyse sana basarilar ablacim darisi basima diyerek cekiliyorum :KK3:
Çok teşekkürler canım :KK16:Allah kolaylık versin:KK16:Korkma canım sende biraz zaman geçince rahatlayacaksın ve 2.3. düşüneceksin :emir_bebek::nazar:onları biraz büyütünce mutfaktan çıkmazsın:KK56::KK9:Ben yemek yapmayı seviyorum daha doğrusu beni rahatlatıyor mutlu oluyorum:KK16:

Başlıklar mı karışmış yahu.:KK60:Nevreste senin diğer başlığına eklediğimi sanıyordum iftar menüsünü hatlar karışmış yeni farkettim.:KK60:

Olsun canım hiç farketmez her yere ekle bekliyorum senin güzel sunumlarını:KK56::KK16:

Teşekkür ederim.:KK17:Her başlığa ekleyince de rahatsız olanlar oluyor.Yani bir kişi dedi şimdiye kadar.Ama herkesin ayrı takipçileri var.Kimse mahrum kalmasın istiyorum sunumlardan:)

smilie_girl_046.gif

:KK71:

$20130718_184349.jpg

EV YAPIYIMI TAVUK DÖNER TARİFİ de benden olsun ablacım

tavuk gögsü
1 sogan
1 diş sarımsak
1 yemek kaşıgı yogurt
1 yemek kaşıgı salça
zeytinyagı
tuz
istediginiz baharatlar

gögüsleri buzlukta 10 15 dk bekletip sertleştirelimki dograması kolay olsun
ve döner gibi ince ince dograyıp bi kaba alalım
üstüne soganı ve sarımsagı rendeleyelim
yag salça yogurt tuz ve baharatlarını ekleyip karıştaralım
en az 1 gece buzdolabında bekletelim
kızgın teflon tavada yada ızgara tava veya ızgarada pişirin çabuk pişiyor zaten önlü arkalı iyice pişirip sıcak servis yapın
*kimisi sadece soganın suyunu kullanıyor ben direk rendeleyip atıyorum içine sadece soganın suyunuda alabilirsiniz size kalmış
*ben eşim olmadıgı için tabaga direk aldım yanına pilav yada patates kızartmasıyla servis ederseniz daha şık olur şimdiden afiyet olsun arkadaşlar:KK56:

Son düzenleme:
Eki Görüntüle 759001

EV YAPIYIMI TAVUK DÖNER TARİFİ de benden olsun ablacım

tavuk gögsü
1 sogan
1 diş sarımsak
1 yemek kaşıgı yogurt
1 yemek kaşıgı salça
zeytinyagı
tuz
istediginiz baharatlar

gögüsleri buzlukta 10 15 dk bekletip sertleştirelimki dograması kolay olsun
ve döner gibi ince ince dograyıp bi kaba alalım
üstüne soganı ve sarımsagı rendeleyelim
yag salça yogurt tuz ve baharatlarını ekleyip karıştaralım
en az 1 gece buzdolabında bekletelim
kızgın teflon tavada yada ızgara tava veya ızgarada pişirin çabuk pişiyor zaten önlü arkalı iyice pişirip sıcak servis yapın
*kimisi sadece soganın suyunu kullanıyor ben direk rendeleyip atıyorum içine sadece soganın suyunuda alabilirsiniz size kalmış
*ben eşim olmadıgı için tabaga direk aldım yanına pilav yada patates kızartmasıyla servis ederseniz daha şık olur şimdiden afiyet olsun arkadaşlar:KK56:
Canım ellerine sağlık:KK56:Çok teşekkürler tarif için:KK56:Paylaşımlarını bekliyorum:KK16:

Canım bu köftenin hamuru çok önemli tutturmak lazım:KK31:ne çok sert olacak nede yumuşak mutlaka ortası olmalı:KK34:Ben hamuru nerdeyse 45 dakika yoğurdum ve ilk yaptığımı pişirerek denerim:KK34:Eğer olmadıysa yoğurmaya devam ederim:KK31:Komşun tuttturamamıştır:KK17:Çok güzel ve meşhur bir yemektir bizde:KK56:

Canım hem salça var hem domates çok açık olmuyor:KK34:

Ellerinize sağlık canım yine harika görünüyorlar:KK56::KK16:

anladım canım ne bileyim yeni yediğin yemeği beğenmeyincede birdaha yemek istemyor insan
çorba yı yaptım çok güzel oldu teşekkür ederim tarif için

dün iftarda kayınpederim benden domates çorbası istiyordu
bu tarifi bulmuşken akşam yapayım bari
teşekkürler tarif için

ama aklıma geldi sorayım bari
süt nasıl bir etki yapıyor çorbaya rengi açık olmazmı

Evet cnm acık oluyor bende bundn sora sütü azaltcam. ama salca ekleyınce rengi koyulasıyor yıne

X