Nevreste'nin Mutfağı

Evet yurt dışında ama memleket aynı tatile gelmişti o zaman görüştükEvet öyle oldu

tatilinizin aynı zamanlara denk gelmesi iyi olmuş
neyse nevoşum ben kaçar öpüldün kocaman buarda yaptığın yemekler pastlar kekler çok güzel olmuş ellerine sağlık

Hey gidi günler
Annem burma tatlisini cok sever bayramlarda yaptiginda yardimci olurdum ona.
Bizde "kocaman gerdani" derler bu tatliya : )
Evlenmeden önce ki en son bayraminda da birlikte yapmistik canim annem özledim ya..
Eline saglik canim

Sağol canımAnnen çok güzel yapıyordur mutlaka

Beni soruyorsan iyi canım sağol sen nasılsınBurayı ihmal ediyorsun yok mu güzel yemeklerinden bir kaç kare

Sensin tabii mutfak üstadım

Yemekler hep uydurmaca oldu benim artık.. Özenerek pişirmeye vaktim olmuyor İkizimgilim..
O şekilde yaptığımda eklerim hemen

Sensin tabii mutfak üstadım

Yemekler hep uydurmaca oldu benim artık.. Özenerek pişirmeye vaktim olmuyor İkizimgilim..
O şekilde yaptığımda eklerim hemen
Canım sağolHaklısın canım çalışıp birde eve gelip itina ile yemek yapmak zor olurAllah kolaylık versinEminim uydurmaca yemeklerinde çok güzel oluyordur

Canım sağolHaklısın canım çalışıp birde eve gelip itina ile yemek yapmak zor olurAllah kolaylık versinEminim uydurmaca yemeklerinde çok güzel oluyordur

Çok tatlısın tatlııı
Teşekkür ederim İkizimgilim canım arkadaşım

Burma tatlısını hortlatıp gözüme sokma nevoş, zaten bu yıl oructa çok zorlanıyorum, çok susuyorum, acaip tatlı istiyor canım, ama 3 gündür tatlı sürmedim ağzıma, sahurdada kahvaltı ediyoruz, iftarda çorba salata hoşaf tarzı yiyiyorum ama yinede midem ağrıyor benim

Allah kolaylık versin canımBen de 3 gündür biraz rahatsızım zor geçiyor anlayacağın

Allah kolaylık versin canımBen de 3 gündür biraz rahatsızım zor geçiyor anlayacağın

Amin, hepimize kuzum
Yine döktürüyorsundur sen iftarda sahurda
Bugün bende anneme yardım olsun diye çorba yaptım, netten bulmuştum ilgimi çekmişti, lebeniye çorbası Bayağı da lezzetli olmuş

Amin, hepimize kuzum
Yine döktürüyorsundur sen iftarda sahurda
Bugün bende anneme yardım olsun diye çorba yaptım, netten bulmuştum ilgimi çekmişti, lebeniye çorbası Bayağı da lezzetli olmuş

Yapıyorum canım birşeylerRamazanda iftar ve sahur topiğim var orayada beklerimEllerine sağlık canımTarif veririsin sonra

Yapıyorum canım birşeylerRamazanda iftar ve sahur topiğim var orayada beklerimEllerine sağlık canımTarif veririsin sonra

Yayla çorbası... Bildiğin , içerisine misket köfte yapıyorsun, soğan-kıyma-tuz ve karabiberi yoğurup ufacık ufacık yuvarlak köfteler hazırlayıp galeta ununa bulayıp kızartıyorsun, sonra hop çorbanın içerisine...Tereyağı ile naneyi yakıp çorbaya döküp, bir taşım fokurdatıp kapatıyorsun

Teşekkürler canım Eminim çok güzel olmuştur

Selam canım,

Bizim sitede bulduğum, kalıpta yapılan ve epey eskiden yazılmış bir kek tarifini denemiştim bir süre önce. Gayet güzel oldu, yani tarif güzel. :)

Epeydir paylaşmak istiyordum burda. Foto bana ait.

4 yumurta
2 su bardağı un
1 paket kabartma tozu
1 paket vanilya
1 su bardağı şeker
1 su bardağından 1 parmak az sıvı yağ, üstüne su eklenecek

4 yumurtayı, kabartma tozunu, vanilyayı ve 1 su bardağı şekeri mikserde köpürterek çırpıyoruz. Üstüne yağını ekliyoruz, devamlı çırpıyoruz. Son olarak unu ekliyoruz. 1-2 dakika kadar çırpıyoruz. Önceden ısıtılmış fırına veriyoruz (yaklaşık 180 derecede). İçine dilediğimiz malzemeyi katabiliriz (kuru meyve, damla çikolata, kakao).

Canım ellerine sağlıkPaylaştığın için çok teşekkürlerDenennmiş güzel tarif bulmak zor oluyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…