Nevreste'nin Mutfağı

Evet yurt dışında ama memleket aynı:KK34: tatile gelmişti o zaman görüştük:KK34:Evet öyle oldu:21:

tatilinizin aynı zamanlara denk gelmesi iyi olmuş:KK8::KK8::KK8:
neyse nevoşum ben kaçar öpüldün kocaman buarda yaptığın yemekler pastlar kekler çok güzel olmuş ellerine sağlık:KK6::KK6::KK6::KK54:

Eki Görüntüle 608817 Eki Görüntüle 608816 Eki Görüntüle 608815 Eki Görüntüle 608814 Eki Görüntüle 608813 Eki Görüntüle 608811

BURMA TATLI 3yumurta 1.5 çay bardağı sıvı yağ 1.5çay bardağı süt 3 kaşık yoğurt 1.5 kaşık sirke 1paket kabartma tozu 6 bardak un
YAPILIŞI Hamur yapılır çok sert olmayacak nekadar yumuşak olsa okadar iyi açılır...Ceviz büyüklüğünde 70-80beze alınır..Onlar 5er-6şar küçük servis tabağı kadar nişastayla açılır..üst üste konur sonra büyütülür....Üzerine ceviz serpilir..Ortadan ikiye bölünür....ikiside ayrı ayrı oklavaya sarılıp büzülür,tepsiye dizilirÜzerine 1 paket margarin,1su bardağı sıvıyağ karıştırılıp dökülür..ve 175 derecede pişirilir....üzerine 6 bardak şeker,5 bardak su 1-2 damla limon kaynatılır..ve tatlı soğuk şerbet ılkıkken üzerine dökülür...AFİYET OLSUN...

Hey gidi günler :KK31:
Annem burma tatlisini cok sever bayramlarda yaptiginda yardimci olurdum ona.
Bizde "kocaman gerdani" derler bu tatliya : )
Evlenmeden önce ki en son bayraminda da birlikte yapmistik canim annem özledim ya..:KK16:
Eline saglik canim :nazar:

Hey gidi günler :KK31:
Annem burma tatlisini cok sever bayramlarda yaptiginda yardimci olurdum ona.
Bizde "kocaman gerdani" derler bu tatliya : )
Evlenmeden önce ki en son bayraminda da birlikte yapmistik canim annem özledim ya..:KK16:
Eline saglik canim :nazar:

Sağol canım:KK16:Annen çok güzel yapıyordur mutlaka:KK56::KK16:

:KK17:Beni soruyorsan iyi canım sağol sen nasılsın:KK19:Burayı ihmal ediyorsun yok mu güzel yemeklerinden bir kaç kare:KK56::KK16:

Sensin tabii mutfak üstadım:21: :KK19::KK54::KK54:

Yemekler hep uydurmaca oldu benim artık.. Özenerek pişirmeye vaktim olmuyor İkizimgilim..
O şekilde yaptığımda eklerim hemen :KK31:

Sensin tabii mutfak üstadım:21: :KK19::KK54::KK54:

Yemekler hep uydurmaca oldu benim artık.. Özenerek pişirmeye vaktim olmuyor İkizimgilim..
O şekilde yaptığımda eklerim hemen :KK31:
Canım sağol:KK19:Haklısın canım çalışıp birde eve gelip itina ile yemek yapmak zor olur:KK19:Allah kolaylık versin:KK16:Eminim uydurmaca yemeklerinde çok güzel oluyordur:nazar::KK56::KK34:

Canım sağol:KK19:Haklısın canım çalışıp birde eve gelip itina ile yemek yapmak zor olur:KK19:Allah kolaylık versin:KK16:Eminim uydurmaca yemeklerinde çok güzel oluyordur:nazar::KK56::KK34:

Çok tatlısın tatlııı :KK54::KK54::KK54:
Teşekkür ederim İkizimgilim canım arkadaşım :KK71:

Burma tatlısını hortlatıp gözüme sokma nevoş, zaten bu yıl oructa çok zorlanıyorum, çok susuyorum, acaip tatlı istiyor canım, ama 3 gündür tatlı sürmedim ağzıma, sahurdada kahvaltı ediyoruz, iftarda çorba salata hoşaf tarzı yiyiyorum ama yinede midem ağrıyor benim :KK25:

Burma tatlısını hortlatıp gözüme sokma nevoş, zaten bu yıl oructa çok zorlanıyorum, çok susuyorum, acaip tatlı istiyor canım, ama 3 gündür tatlı sürmedim ağzıma, sahurdada kahvaltı ediyoruz, iftarda çorba salata hoşaf tarzı yiyiyorum ama yinede midem ağrıyor benim :KK25:

Allah kolaylık versin canım:KK19:Ben de 3 gündür biraz rahatsızım zor geçiyor anlayacağın:KK31:

Allah kolaylık versin canım:KK19:Ben de 3 gündür biraz rahatsızım zor geçiyor anlayacağın:KK31:

Amin, hepimize kuzum :KK19:
Yine döktürüyorsundur sen iftarda sahurda :KK39:
Bugün bende anneme yardım olsun diye çorba yaptım, netten bulmuştum ilgimi çekmişti, lebeniye çorbası :KK51: Bayağı da lezzetli olmuş :KK55:

Amin, hepimize kuzum :KK19:
Yine döktürüyorsundur sen iftarda sahurda :KK39:
Bugün bende anneme yardım olsun diye çorba yaptım, netten bulmuştum ilgimi çekmişti, lebeniye çorbası :KK51: Bayağı da lezzetli olmuş :KK55:

Yapıyorum canım birşeyler:KK34:Ramazanda iftar ve sahur topiğim var orayada beklerim:KK19:Ellerine sağlık canım:KK56:Tarif veririsin sonra:KK56::KK17:

Yapıyorum canım birşeyler:KK34:Ramazanda iftar ve sahur topiğim var orayada beklerim:KK19:Ellerine sağlık canım:KK56:Tarif veririsin sonra:KK56::KK17:

Yayla çorbası... Bildiğin , içerisine misket köfte yapıyorsun, soğan-kıyma-tuz ve karabiberi yoğurup ufacık ufacık yuvarlak köfteler hazırlayıp galeta ununa bulayıp kızartıyorsun, sonra hop çorbanın içerisine...Tereyağı ile naneyi yakıp çorbaya döküp, bir taşım fokurdatıp kapatıyorsun :nazar:

Yayla çorbası... Bildiğin , içerisine misket köfte yapıyorsun, soğan-kıyma-tuz ve karabiberi yoğurup ufacık ufacık yuvarlak köfteler hazırlayıp galeta ununa bulayıp kızartıyorsun, sonra hop çorbanın içerisine...Tereyağı ile naneyi yakıp çorbaya döküp, bir taşım fokurdatıp kapatıyorsun :nazar:
Teşekkürler canım :KK56::KK16:Eminim çok güzel olmuştur:KK56:

Selam canım,

Bizim sitede bulduğum, kalıpta yapılan ve epey eskiden yazılmış bir kek tarifini denemiştim bir süre önce. Gayet güzel oldu, yani tarif güzel. :)

Epeydir paylaşmak istiyordum burda. Foto bana ait.

$k.jpg

4 yumurta
2 su bardağı un
1 paket kabartma tozu
1 paket vanilya
1 su bardağı şeker
1 su bardağından 1 parmak az sıvı yağ, üstüne su eklenecek

4 yumurtayı, kabartma tozunu, vanilyayı ve 1 su bardağı şekeri mikserde köpürterek çırpıyoruz. Üstüne yağını ekliyoruz, devamlı çırpıyoruz. Son olarak unu ekliyoruz. 1-2 dakika kadar çırpıyoruz. Önceden ısıtılmış fırına veriyoruz (yaklaşık 180 derecede). İçine dilediğimiz malzemeyi katabiliriz (kuru meyve, damla çikolata, kakao).

Selam canım,

Bizim sitede bulduğum, kalıpta yapılan ve epey eskiden yazılmış bir kek tarifini denemiştim bir süre önce. Gayet güzel oldu, yani tarif güzel. :)

Epeydir paylaşmak istiyordum burda. Foto bana ait.

Eki Görüntüle 755547

4 yumurta
2 su bardağı un
1 paket kabartma tozu
1 paket vanilya
1 su bardağı şeker
1 su bardağından 1 parmak az sıvı yağ, üstüne su eklenecek

4 yumurtayı, kabartma tozunu, vanilyayı ve 1 su bardağı şekeri mikserde köpürterek çırpıyoruz. Üstüne yağını ekliyoruz, devamlı çırpıyoruz. Son olarak unu ekliyoruz. 1-2 dakika kadar çırpıyoruz. Önceden ısıtılmış fırına veriyoruz (yaklaşık 180 derecede). İçine dilediğimiz malzemeyi katabiliriz (kuru meyve, damla çikolata, kakao).
Canım ellerine sağlık:KK56:Paylaştığın için çok teşekkürler:KK16:Denennmiş güzel tarif bulmak zor oluyor:KK19:

X