Nevreste'nin Mutfağı

meraba kızlarr.... çilekli tarta baktım bayatlamayan puacaya baktım kolay su boregıne baktım sekerpareye baktım. baktım da baktım

hepsı cok guzelller..bu topık benım cok ısıme yarıyor...tarıfler kolay basıt ve anlasılır....

yanlıs su kafama takıldı nevos..bu bayatlamayan sodalı puaca varya..o kalın olmuyormu yanı ust ustee koyuyorsunya hamur olmazmı ıcı???

bu hafta ıçi yapıyım dıyorum bende..:26::26::26:

Teşekkürler canım
Yok canım kalın olmuyor arkadaşların açtım sandılarYani yufka yapıp kesip şekil verdim sandılar öyle güzel olduTavsiye ederim

Teşekkürler canım
Yok canım kalın olmuyor arkadaşların açtım sandılarYani yufka yapıp kesip şekil verdim sandılar öyle güzel olduTavsiye ederim

kesın yapayım o zaman..esım sever boyle peynırlı puacayı fılan..resmını yuklerım..bu hafta ıcı...

bugunde arkadasımla kayserı mnatısı sıktık bana 5 beze..cokkk yorulmusum omuzlarım agrıdı...yarında sıkacaz bana..muhtemelen carsamba gunu yaparım...

Canım inan çok kolay oluyorHiç yormuyor şunu belirteyim çok ama çok kabarıyor çok büyük yapma

Canım inan çok kolay oluyorHiç yormuyor şunu belirteyim çok ama çok kabarıyor çok büyük yapma

ıyı oldu bunu dedıgın..benım elımden hamur işleri cok asırı derecede kabarıyor...fısır fısır oluyor

esım gelmek uzere..ben cıkyıım canım..sofrayı kurayım..malum karadayı var bugun kacırmıyım onu

herkese ıyı aksamalr....

Kızlar başrolde yine Bim'in lavaşı var.On dakikada açık kaşarlı,pastırmalı,yumurtalı pide yemek istiyorsanız tam size göre.Gerçekten güzel olmuştu.

Bu da Fransızların Briyoş adını verdikleri ekmek.Ne tatlı ne tuzlu.Poğaça gibi birşey.Tipsiz olduklarını kabul ediyorum.Sabah kahvaltıda yerlermiş.Reçelle birlikte güzel gidiyor.

Son düzenleme:

Ellerine sağlık canım ikiside çok güzel görünüyor

slm herkese 7.8 tanesını ust uste koyuyoruz ve merdaneyle acıyoruz dımı cok buyuk olmuycak sekılde.7tanesı felan cok kalın olmaz mı 3 tane ust uste yapsak olmaz mı acaba?

Profiterol

Malzemeler
1 su bardağı su
1 su bardağı un
125 gr margarin
3 adet yumurta

Kremamız için Gerekli Malzemeler
2,5 su bardağı süt
3 yemek kaşığı un
1,5 çay bardağı şeker
1 adet yumurta
1 paket vanilya

Üzeri için Gerekli Malzemeler
1 paket hazır çikolata sosu

Profiterol Hazırlanışı

Ufak bir tencere ile margarine 1 bardak su koyarak kaynatın. Yağ eridikten sonra 1 su bardağı da un ekleyerek 2-3 dakika kadar karışımı sürekli karıştırarak pişirin.

Sürekli karıştırmanız yorucu olucaktır ama hamurun kaliteli olması için bunu yapmaya özen gösterin. Hamuru 2-3 dakika karıştırarak hazırladıktan sonra ocağı kapatarak 10 dakika kadar hamurusn soğumasını bekleyin.

Hamuru dinlendirdikten sonra 3 adet yumurtayı hamura eklemeniz gerekiyor. Burda dikkat etmeniz gereken şey 3 yumurtayıda kırıp hamura yedirmeye çalışmayın bu işlemde biraz yorucu olabilir ama profiterolun güzel olması için her yumurtayı hamura ayrı ayrı kırarak yedirin. Bu işlem tamamlandıkdan sonra yapışkan bir hamur elde etmiş olduk.
Hamurun kabarması için iyice karışmış olması gerekiyor, bu yüzden karıştırma işlemine önem gösterin. Bütün yumurtları kırıp hamura yedirdikten sonra 10 dakika kadar hamuru dinlendirirn.

Tepsimizi yağlarak kaşık yardımı ile hamurdan çeviz büyüklüğünde olucak şekilde aralarında en az 2 cm boşluk olucak şekilde paylaştırın. (Ben elimle yuvarladım çok zor oldu ama) ve elinizle düzgün olması için şekilllendirmeniz gerekiyor
..Daha önce 180 derece ısıtılmış fırınımızda üzeri kızarana kadar ortalama 40 dakika pişiyoruz.Hamurlar hazır oldukdan sonra kremasını hazırlıyoruz. Vanilya dışındaki bütün malzemeleri bir tencereye koyarak kremayı pişiriyoruz, kremamız piştikden sonra üzerine vanilyayı ekleyerek iyice karıştırıyoz.

Profiterölümüzün pişen hamurunu ikiye bölerek hazırladığımız kremayı sıkma torbası ile dolduruyoruz.
Tüm profiterölleri doldurdukdan sonra üzerine çikolata sosumuzu gezdirin. Artık profiterollumuz servise hazır, afiyet olsun.

slm herkese 7.8 tanesını ust uste koyuyoruz ve merdaneyle acıyoruz dımı cok buyuk olmuycak sekılde.7tanesı felan cok kalın olmaz mı 3 tane ust uste yapsak olmaz mı acaba?
Olur canım neden olmasın istersen 4 tane 4 tane yap
yapacam dedım ve yaptım..nevosun bayatlamayan puacasından yaptım

Eki Görüntüle 720054
Ellerine sağlık canım
ellerine sağlık nevoşum ama çok zahmetli galiba hiç bana göre değil ama olsa yerim tabiki

Sağol ablacım zor değil ama uğraştırıcı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…