Nevreste'nin Mutfağı

Ellerine sağlık canımÇok teşekkürler paylaşım için

Demek istediğim, sana ayit tarif, arkadaşların değil

Niye bizim tarifleri beğenmiyormusun? 231.sayfada benim kolay lahmacun tarifim var.Hiç hamurla falan uğraşma marketten lavaşı al döşe gitsin.

Son düzenleme:

Lahmacun

Biz fasülye turşusunu mısır ununa bulayıp kızartıyoruz.Garip gelebilir ama güzel bir tad oluyor.Denemek isteyenlere alıntı bir resim koyuyorum.Böyle de bir tad var yani bilin istedim.

Son düzenleme:
Biz fasülye turşusunu mısır ununa bulayıp kızatıyoruz.Garip gelebilir ama güzel bir tad oluyor.Denemek isteyenlere alıntı bir resim koyuyorum.Böyle de bir tad var yani bilin istedim.

Teşekkürler canımPaylaş canım her yörenin farklı lezzetleri farklı sunumları varEminim tadıda çok güzeldir

Teşekkürler canımPaylaş canım her yörenin farklı lezzetleri farklı sunumları varEminim tadıda çok güzeldir

Evet çok değişik yemekleri oluyor her yörenin.Misafirlere ikramda bulunurken en çok istek alan bu oluyor.Mesela kiraz turşusu duydun mu?Beyaz kirazı mısır unuyla kavurup yerler annemin köyünde.

Evet çok değişik yemekleri oluyor her yörenin.Misafirlere ikramda bulunurken en çok istek alan bu oluyor.Mesela kiraz turşusu duydun mu?Beyaz kirazı mısır unuyla kavurup yerler annemin köyünde.

Fasulyeyi duymuştum..Ama kirazı ilkkez duyuyorum merak ettimBizde kirazın yaprağıyla köfte yapıyoruz.Hatta fasulye,ayva,dut yaprağından duyunca acayip gelebilir..Ama tadı çok güzel olur

Bu da kiraz turşusu kavurması.Resim alıntı.

Fasulyeyi duymuştum..Ama kirazı ilkkez duyuyorum merak ettimBizde kirazın yaprağıyla köfte yapıyoruz.Hatta fasulye,ayva,dut yaprağından duyunca acayip gelebilir..Ama tadı çok güzel olur

Ben de bunları duymamıştım.Asma yaprağından olur da diğer ağaçlardan niye olmasın aslında mantıken düşünürsek dimi.Kiraz yaprağını köfteye mi katıyorsunuz?

Niye bizim tarifleri beğenmiyormusun? 231.sayfada benim kolay lahmacun tarifim var.Hiç hamurla falan uğraşma marketten lavaşı al döşe gitsin.
canım benim, zaten sizin verdiğiniz tarifde hemen hemen benim daha önce yaptığım tarif. Ama benim paşam, Doğulu ve o yöreye yönelik yemek,lahmacuna alışık. .
Herşeye burnunu sokuyor anlayacağınNefresetenin tariflerine güvendiği için, malatyali ya
Yani neyse, bizde sorun yok, onda sorun var:)

Zaten, dün içli köfteye ( analı kıza) 1 yumurta kulandık, neymiş annesi demiş, biz yumurta kulanmayiz,
Bende patladım, dedim artik! Her malatyalınin yaptığını belki asıl o bilmiyordur, öğle olsa bile,
Sen Sevdimi? Ozaman konu kapanmıştır! !

Yani artık bu yemek konusunda kendimi böyle Seçici, yoksa baska bir yerdenmi geliyor bu msjlar anlamiyorum..
Zadece moralim bazrn bozuluyor, yoksa anadolu kızı olmakmı benim şansiz olmam bilemedim. .

Canım benim lahmacun tarifim yokBulunduğum şehirde iç hazılıyoruz fırına götürüyoruz yapıyorlar ondan evde hiç yapmadımUmarım sana tarif veren olur:26:

anladım canım, bir tane bulduk zaten bu arada kızlar sütlü irmik tatlısı da yapcam ama, hangi tür irmik giriyor?

Senin işin zor o zaman.Sabit fikirli olanlardan seninki.Sen de napıcaksın o konuşurken önünden tabağı alıp madem beğenmedin zorla yeme canım diyip tabağı kaldıracaksın.Bak o zaman ses çıkarıyor mu.

Çilekli tart

Malzemeler: 3 su b. un
125 gr. tereyağ
2 yumurta
1 su b. toz şeker
1 paket kabartma tozu
1 paket vanilya
3 çorba k. badem (ben badem koymadım sevmediğim için)

Kreması için: 2 su b. süt
2 çorba k. un
1,5 çay b. toz şeker
1 paket vaniya
4 çorba k. köpürtülmüş şanti
üzeri için çilek

Kabartma tozu ile karıştırılmış unu kaba alıp ortasını açın. Tereyağ, yumurta, şeker, badem ve vanilyayı ekleyip önce ortada malzemeleri karıştırın, kenarlardaki unu yavaş yavaş alarak yoğurun. Hamuru yağlanmış tart kalıbına yayın. 175-180 derecede pişirin. Bu arada kreması için malzemeleri tencereye alıp (krem şanti hariç)orta ateşte kaynayana kadar karıştırarak pişirin, kaynadıktan sonra 2-3 dakika daha pişirin. Krema ılıdıktan sonra köpürtülmüş kremşantiyide ekleyip karıştırın. Pişen tartı ters çevirip çıkarın. Tart ve krema soğuduktan sonra kremasını doldurup çilekle süsleyin.

Eklediğin videoyu izleyip bu böreği denemeye kalkışmıştım.Denedim denedim şekli bir türlü tutturamadım unutmuşum çünkü:)Midye börekler sigara böreğine dönüşmüştü.Peçeteyle deneme yaptım:)Kalan son yufkayı deneyeyim derken midye börek son yufkada ortaya çıkmıştı:)

Son düzenleme:

Okadar güldürdünki beni
O sahneyi gözümün önünde canlandırdım bir an,
Gözümün önünde buzuşen dudaklar geldi

Normalde biraz sinirli bir insanım, ama hayata kalp kıramam,
Bir ara çok kötü fırça atım bana kaynana dedi

Birdr genelde biz yemekleri birlikde yapariz

ellerinize emeginize saglik

Kizlar biz bugün bbu lahmacunu beceremedik, maydonuz ve maya evde kalmadığı için, neyseki yarında evdeyim

Bu resimdekilerini size sunuyorum, ilkez yaptım:8
İnşallah beyenirsiniz

Eklentiler

• $20130519_194043.jpg
    54,8 KB · Görüntüleme: 59

Bu da kiraz turşusu kavurması.Resim alıntı.

Teşekkürler canım çok ilginçmiş hiç duymadım
Ben de bunları duymamıştım.Asma yaprağından olur da diğer ağaçlardan niye olmasın aslında mantıken düşünürsek dimi.Kiraz yaprağını köfteye mi katıyorsunuz?
Canım yukarda ekledim böyle sarılıyor..
Canım evet biz Malatya'da hamura yumurta kırmayızAma bizim yöresel bulgur olan yarma ile yapıyoruz ondan ama siz köftelik bulgur ve un ile yapınca tutması için mecbur kıracaksınız yoksa dağılır...

Sağol canım benimEkliyorum tarifi

Teşekkürler canım
Neyse sonunda becermişsin bende ilkkez denedim
Kizlar biz bugün bbu lahmacunu beceremedik, maydonuz ve maya evde kalmadığı için, neyseki yarında evdeyim

İnşallah beyenirsiniz

Ellerine sağlık canım

Ellerinize sağlık

Bunu deneyeyim ben pratikmiş

Biz fasülye turşusunu mısır ununa bulayıp kızartıyoruz.Garip gelebilir ama güzel bir tad oluyor.Denemek isteyenlere alıntı bir resim koyuyorum.Böyle de bir tad var yani bilin istedim.

Ellerinize sağlık çok lezzetli görünüyorBen de fırınlanmış fasulyeyi kızartıyorum mısır unu ile o da çok lezzetli oluyor

İnşallah beyenirsiniz

Çok güzel görünüyor, ellerinize sağlık

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…