Nevreste'nin Mutfağı

nevoscum elmalı turtanın tarıfını yazıyorum..
1 su bardagı yogurt
1 su bardagı pudra sekerı
2 corba kasıgı sıvıyag
bır paket margarın(erıtılmıs)
vanılya
kabartma tozu
4 su bardagı un

bunları karıstır.hamurun buyuk kısmını tepsıye yay.ıkı kucuk top hamuruda dondur.sonra elmalı harcı yay hamrun uzerıne sonra bu dondurdugun topları rendele fırına ver

süperler valla canım cekti
Hoşgeldiniz
Teşekkürler canım
Rica ederim canım:)
Bu arada ben sarımsakları tarifte olduğu gibi doğramayi düşünmüyorum, rendeleyecegim:)
Ağızda hisedilmesi, pek hoş olmaz dimi:))
Canım evet daha iyi olurBen sarmısağın rendelenince veya ezilince daha çok tadını bıraktığını ve daha lezzetli olduğunu düşünüyorum
hiç geri kalır mıyım ? tabi vaktim olursa bu aralar gece sinirden ağlıyorum

Tamam bekliyoruz o zamanHayırdır canım:26:

ya abla bende biraz mükemmeliyetçilik var herşeyi tam yapmak istiyorum bi de dersler bayağı bir ağır 2 diploma iiçin canımı dişime taktım bu sene baya bi yordu beni

ŞEKERPARE Bu tarfile yaptığım şekerparelerim

BAYATLAMAYAN SODALI POĞAÇA Bu ölçülerle yaptığım şerit poğaçalarım

Zeytinyağlı biber dolması ve yaprak sarması

PANDİSPANYA KEKİ
malzemeler
3 yumurta
3kahve fincanı un
3.5kahve fincanı toz şeker
yarım kahve fincanı süt
1 paket kabartma tozu
1 paket vanilya
yağ yok
kakao
YAPILIŞI
Yumurta ve şekeri çırpın...Beyazlayınca süt,kabartma tozu ile karıştırdığınız unu ekleyin ve vaniya koyup çırpın..Sora pişirme kağıdına istediğiniz gibi dökün..Sonra 170 derecede pişirin.Kürdanla pişip pişmediğini kontrol edebilirsiniz..Sonra çıkartır çıkartmaz rulo yapın..Bir beze sarıp soğumasını bekleyin sonra açıp kağıdı çıkartın üzerine kakaolu puding sürüp muz koyun ve rulo sarın üzerini istediğiniz şekilde süsleyin..

------------------------------------------------------------------------

Midye börek
İç harcı kavrulmuş soğan salça ve rendelenmiş haşlanmış patates ve tuz karıştırılır..Yufkalar serilip dörde bölünür..Üzerine eritilmiş margarin-tereyağı ve süt sürülüp şekil verilir iç konur..Sonra sodaya batırılıp tepsiye konur ve 3-4 saat bekletilir...Sonra yumurta sarısı susam sürülerek pişirilir...
[video=youtube;ZPSO_rchPDM]

Son düzenleme:

Bunlarda 8 yaşındaki ikizlerimin ilk deneyimi olan şerit poğaça ve gül poğacasıÇok yapmak istediler birer tane yaptılar ve kendileri yediler..Tabiki bende kızlarımın eli değdi..Biraz baktım tadınaBiri gül poğaçayı beceremedi

sarmalar dolmalar börekler cörekler bende istiyorum hepsinden

ellerine saglik nevosum herzamanki gibi döktürmüssün yine

bende pc yapismayla kaldim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…