Nevreste'nin Mutfağı

İki kisiyiz canim esim ve ben. Bir de 20 aylik bir kizim kus kadar yedigi icin onu saymadim:KK1:
Tekrar tesekkurler tarif icin

Nevreste sıkma kofteyi yaptim hatta yedim bile:KK1:Cok lezzetli oldu canim tarifini birebur uyguladim sonuc cok iyiydi.:KK56:
Benim esim elazigli kv bu sekilde hamurunu yapip kofteleri haslayip sarimsakli yogurt dokuyor uzerine yagda pulbiber kizdirip dokuyor o da cok guzel olur.
Ben o sekilde yapmistim( yogurtlu kofte diyorlar)bur de bu sekil deneyim dedim

Ellerine sağlık canım:KK56: tutmasına sevindim:KK16:
Canım ben de malatyalıyım :KK34:O dediğin köftede var topiğimde biz içine ıspanakta koyarız:KK34:Elazığ'da yalnız yoğurt ve pul biber eklerler:KK56:Bu hamurla tüm bulgurlu köfteleri yapabilirsin.İçli köfte bile:KK34:Her zaman beklerim:KK16:

:KK5::KK5::KK5:niye benim elime saglik deilmi rabis :KK19::KK19::KK19:
Gözleri kamaşmıştır senin pastanın ışığından benimkileri görebilmiştir:KK48:Yoksa görülmez mi:KK56:
yaaa bu nasıl bir topiktir.hamilelerin girmesi yasak özelliklede benim.
tek kelimeyle hepsi mükemmel tarifler.çok hamaratsınız masallah.:nazar:tek tek tüm sayfaları okudum yapabileceklerimi not aldım.sıkı bir takipçinim artık.farklı seyler yaparsam mutlaka paylasacam.
çok ayrı bir sıcaklığınız var yazılarınızdan hissettim:KK9::KK9::KK9:çok sevdim sizi:KK16::KK16:
Çok teşekkürler canım:KK17:Her zaman beklerim:KK16:

nevreste ablaaa bana yogurt tatlısı kimi revani diyor sanırım tarifi verirmisin canım çok istedi:KK43:

REVANİ
3 adet yumurta
1 su bardağı tozşeker
1 su bardağı yoğurt
1 su bardağı irmik
1 su bardağı un
1 paket vanilya
1 paket kabartmatozu
Şerbeti için;
3 su bardağı tozşeker
3 subardağı su
1 tatlı kaşığı limon suyu
Revani tarifi
:
Tatlımızın kekinden önce şerbetimiz için suyu ve şekeri tencereye alıp kaynatalım. Şeker eriyip birazda suyumuz kaynamaya devam ettikten sonra limon suyunu koyup 1-2 dakika sonra soğumak üzere kenara alalım.Yumurta ve şekeri köpük olana kadar mikserle çırpalım. Sonra sırasıyla yoğurt, irmik, un, vanilya ve kabartma tozunu ekleyip önceden margarin ile yağladığımız dikdörtgen borcama veya o büyüklükte bir tepsiye boşaltıp soğuk fırına atalım. Borcamla pişirecekseniz herzaman fırının birinci katına ilk önce koyun eğer altı daha önce pişerse üst katlara alabilirsiniz yok eğer üstüyle altı aynı eşitlikte pişiyorsa birinci katta kalsın. Fırına tepsiyi yerleştirdikten sonra fırınımızın derecesini 180 yapıp çalıştıralım. Burada dikkat edilmesi gereken husus soğuk fırına atılmasıdır ve kızardıktan sonra çıkarıp ilk sıcaklığı gittikten sonra soğuk şurubu dökelim. Tatlımız dinlendikten sonra istediğmiz gibi dilimleyip kaymak veya dondurma ile servis edelim…:KK56:

Canım ben hep böyle yaparım ama büyük tepsiye dökerim ince olur..Daha lezzetli olur...Eğer yumuşak ve kalın seviyorsan borcama dökebilirsin:KK56:

FIRINDA KABAK MÜCVERİ
Eki Görüntüle 687477

1kg kabak
3 yumurta
1 çay bardağı süt
Yarım çay bardağı sıvı yağ
2.5 su bardağı un(ben diyette olduğum için 1su bardağı kepekli un koydum ama çok olsa daha güzel olur)
1Paket kabartma tozu
Maydanoz doğranmış
Yeşil soğan doğranmış
Dereotu(isteğe bağlı) doğranmış
100 gr peynir(istediğiniz kadar)
YAPILIŞI
Kabak rendelenir(aslında küp küp doğranabilir bir daha öyle deneyeceğim)içine tüm malzemeler karıştırılır...Yağlanmış borcama serilip üzerine susam ve çörek otu dökülür...Pişip üzeri kızarınca kapatılıp servis edilir...Afiyet olsun...:KK56:
Eki Görüntüle 687473 Eki Görüntüle 687474 Eki Görüntüle 687475 Eki Görüntüle 687476 Eki Görüntüle 687478
nevoşşş görmemiş olayımmm:KK20::KK20::KK20:
:KK5::KK5::KK5::KK5::KK5:

Diyet sayılır yapabilirsin:KK56:
Ben kaçtım öpüyorum:KK54:

bugün öğle yemeğinde 1 kase çorba semiz otu yemeği ve cacık yedim :KK9::KK9::KK9::KK9:
ama akşama karnı yarık varr:2::2::2:
şu kaynanayıda diyete sokmak lazımm olmuyo böyle:KK53::KK53:

Son düzenleme:
Nevreste sıkma kofteyi yaptim hatta yedim bile:KK1:Cok lezzetli oldu canim tarifini birebur uyguladim sonuc cok iyiydi.:KK56:
Benim esim elazigli kv bu sekilde hamurunu yapip kofteleri haslayip sarimsakli yogurt dokuyor uzerine yagda pulbiber kizdirip dokuyor o da cok guzel olur.
Ben o sekilde yapmistim( yogurtlu kofte diyorlar)bur de bu sekil deneyim dedim

bugün öğle yemeğinde 1 kase çorba semiz otu yemeği ve cacık yedim :KK9::KK9::KK9::KK9:

Yaparmı sence:KK53:camım nevoşun gecen bi patlıcan islim kebabı vardı sadece patlıcanı yağlıyarak yumuşatıyor hata karnıyarığıda öyle yaptıgını söyledi bence kıymayada az bi yağ koyayarsan tam diyetlik hemde hafif olur :KK56:

slmm nevrestee slmm kizlarrr yaaaa cokkk güzellll tarifler vermissinn hergün birtanesini yapiyorumm esimde bayiliyorrr :):)
elmali rulo kurabiyeyi yaptimm bugün ama hamuru cok zor actim yapisti heryere yaa ama ginede becerebildim :)

Yaparmı sence:KK53:camım nevoşun gecen bi patlıcan islim kebabı vardı sadece patlıcanı yağlıyarak yumuşatıyor hata karnıyarığıda öyle yaptıgını söyledi bence kıymayada az bi yağ koyayarsan tam diyetlik hemde hafif olur :KK56:

yok yapmazz:2::KK19:
canım bir ben değilki bana kalsa yaparım öyle hafif olur ama kayınvalide kayınpeder eşimm hiç birinin damak zevgine hitap etmez:63:
bende onların sayesindde akşamları yemeği fazla kaçırıyorum:KK47::KK47:

canım bir ben değilki bana kalsa yaparım öyle hafif olur ama kayınvalide kayınpeder eşimm hiç birinin damak zevgine hitap etmez:63:

Hıııı canım siz galiba beraber yaşıyosunuz :KK5:ben misafir zanetmiştim :26:
Ozaman sende öğleyle sabahahı hafif geçir akşamda sınırlı yersen dengelersin

Son düzenleme:
ÇÖREK OTLU SOSLU PATATES

Eki Görüntüle 686305

1 kg patates
1Yemek kaşığı domates salçası
1 tatlı kaşığı biber salçası
1 diş sarmısak
1 tutam karabiber
1 tutam kekik
1 tutam pul biber
Tuz
Çörek otu
Yarım çay bardağı sıvıyağ
YAPILIŞI
Patatesler soyulur ve çok küçük olmayacak şekilde doğranır.Üzeine tüm malzeme eklenip(çörek otu dahl) karıştırılır..Sonra yağlı kağıt serilmiş tepsiye patatesler konup üzerine tekrar çörek otu eklenir...175 derecede patatesler pişene kadar pişirilir...Afiyet olsun:))

Eki Görüntüle 686303 Eki Görüntüle 686304 Eki Görüntüle 686306 Eki Görüntüle 686307

SARMISAKLI YOĞURT İLE KÖZLENMİŞ PATLICAN
Eki Görüntüle 686309 Eki Görüntüle 686308 2 adet patlıcan fırında közlendi..Pişince soyulup üzerine sarmısaklı yoğurt ekledim...Üzerine yağ ile pul biber ve nane ilave ettim...

Merhaba Nevreste, Patates tarifin daha önce de dikkatimi çekti.
Bir şey sorucam, verdiğin tarifte süt ya da krema gibi birşey yazmıyor ama resimlerde patatesin üzerindeki beyaz birşey var o nedir..
Hafta sonu misafirim gelecek deneyeceğim ama onu anlamadım. Atladığım bir şey mi var onu da anlamadım:KK17:
Bu arada bir yemek topiğinde böyle iştah açıcı tarifler eşliğinde diyetten bahsedilmesi hoşuma gitti.
Dilerim ben de dahil herkes dilediği kiloya ulaşır.:KK16:

Harika,pratik bir cikolatali tarif verecegim.Benki tatli,sekerli,cikolatali seylerle aram yoktur ama 5 cayinda bundan bir dilim yemeye bayiliyorum bide sicak sicak seviyorum(ama diyet yapmiyorken:KK1:).Tavsiyem sizde sicak yiyin:KK34:toplam hazirlanmasi,pismesi 20 dakika.Bir arkadasim bu kadar yagi bana katsan benimde tadimdan yenmez diye dalga gecer :KK1::KK1:ama
deneyin gorun harika olacak..

Malzemeler:

-250 gr pastalik cikolata

-200 gr tereyagi

-4 yumurta

-4 yemek kasigi pudra sekeri

-5 yemek kasigi un

Genis bir salata kasesine cikolatayi kucuk parcalar halinde kirip yag ile birlikte mikrodalgada 2-3 dakika eritiyoruz.Sonra

icerisine 4 yumurta,pudra sekeri ve unu ekleyip iyice karistiryoruz ve yaglanmis 25-28 cm lik kalibimiza dokuyoruz.170

derecede onceden isitilmis firinda eger icinin daha sivi olmasini isterseniz 12 dakika ,daha iyi pissin isterseniz 15 dakika

pisiriyoruz.Sicak sicak servis yapiyoruz

Not:Eger pudra sekeri dokmek isterseniz uzerine o zaman biraz sogumasini bekleyiniz sicagin etkisiyle seker erimesin uzerinde..)

AFIYET OLSUN!!!!!!!!

Eki Görüntüle 687436 Eki Görüntüle 687437 Eki Görüntüle 687438 Eki Görüntüle 687439

sunumuna herzamanki gibi bayildim :KK56::KK56: harika görünüyor canim ellerine saglik :KK56:

:KK5::KK5::KK5:niye benim elime saglik deilmi rabis :KK19::KK19::KK19:

oyyy oy alinirmis benim canim :KK9::KK9: canim fazla gecmise bakmiyorum arada bir ondan görmedim :KK19::KK19::KK19:

Hıııı canım siz galiba beraber yaşıyosunuz :KK5:ben misafir zanetmiştim :26:
Ozaman sende öğleyle sabahahı hafif geçir akşamda sınırlı yersen dengelersin

kısmen beraber yaşıyoruz:KK6:
ben çalıştığım için kızımla ilgileniyolar sağolsunlar akşam yemeğini yedikten sonra evlerine gidiyolar:KK31:

Afiyet olsun canım:KK56:
:
Karnıyarık mı:KK30:Afiyet olsun:KK1:
Evet canım ben öyle yapıyorum hiç farkı olmuyor içini yağlı kapıyorum dengeliyor tavsiye ederim:KK56:
slmm nevrestee slmm kizlarrr yaaaa cokkk güzellll tarifler vermissinn hergün birtanesini yapiyorumm esimde bayiliyorrr :):)
elmali rulo kurabiyeyi yaptimm bugün ama hamuru cok zor actim yapisti heryere yaa ama ginede becerebildim :)
Ellerine sağlık canım hoşgeldin:KK16:Teşekkür ederim paylaşımlarını da beklerim:KK34:
Çok yeme:KK20:
Merhaba Nevreste, Patates tarifin daha önce de dikkatimi çekti.
Bir şey sorucam, verdiğin tarifte süt ya da krema gibi birşey yazmıyor ama resimlerde patatesin üzerindeki beyaz birşey var o nedir..
Hafta sonu misafirim gelecek deneyeceğim ama onu anlamadım. Atladığım bir şey mi var onu da anlamadım:KK17:
Bu arada bir yemek topiğinde böyle iştah açıcı tarifler eşliğinde diyetten bahsedilmesi hoşuma gitti.
Dilerim ben de dahil herkes dilediği kiloya ulaşır.:KK16:
Canım:KK17:
Çok haklısın yazmamışım ben yoğurt koyuyorum:KK56:Yaklaşık 5-6 kaşık asıl kızartan o tavuğada koyarım:KK56:Tarifi düzeltmem lazım yeniden eklerim yada:44:
İnşaallah canım hep beraber zayıflarız:KK16:
Nevoş canım nerdesin merak ettim:26:

Netim yoktu canım:KK19:

Son düzenleme:
Afiyet olsun canım:KK56:
:
Karnıyarık mı:KK30:Afiyet olsun:KK1:

Evet canım ben öyle yapıyorum hiç farkı olmuyor içini yağlı kapıyorum dengeliyor tavsiye ederim:KK56:

Ellerine sağlık canım hoşgeldin:KK16:Teşekkür ederim paylaşımlarını da beklerim:KK34:

Çok yeme:KK20:

Canım:KK17:
Çok haklısın yazmamışım ben yoğurt koyuyorum:KK56:Yaklaşık 5-6 kaşık asıl kızartan o tavuğada koyarım:KK56:Tarifi düzeltmem lazım yeniden eklerim yada:44:
İnşaallah canım hep beraber zayıflarız:KK16:

Netim yoktu canım:KK19:
Merak ettim canım :KK19:

X