Nevreste'nin Mutfağı

Nevrestecim Allah yavrularına sağlıklı,huzurlu,hayırlı ve bereketli bir ömür versin inşallah.
İyiki doğmuş kuzuların,Allah sana bağışlasın.Bir ömür mutlu olun hep beraber.

Yaptıklarına da bayıldım,ellerine sağlık,afiyet olsun.

Canım kızların doğum günü kutlu olsun sağlıklı uzun bi ömür diliyorum senin gibi hamaratlı annesi ve babasıyla beraber
Amin canım çok teşekkür ederim

Amin canım çok teşekkür ederim

amin canım
Rabbim yuvanı daim etsin
evlatların hayırlı uzun ömürlü olsunlar dilerim

Arkadaşım yine döktürmüş

Nevreste kızlarının doğum günü kutlu olsun.Sağlıklı bir ömür geçirsinler inşallah.Yaptığım pastalara da bayıldım.Eline sağlık.:81:

Canim benim, benim köy yuvkasi tarifin varmi yada bildiğimiz herhangi güzel bir yuvka
Pazar günü yapnayi düşünüyorum
Bulgur pilavı ile ne güzel oluyor ya yaninda'da sogan ayran Mmm..

EV YUFKASI
Malzemeler:
  • Un​
  • Su​
  • Tuz
Un bir kaba alınır.İçerisine biraz tuz eklenir.Su eklenmeye başlanır güzelce yogururlur oklava ile açılacak kıvama gelene dek su eklenip yogururlur.Bezeler alınarak bekletilir.Bekletirken bezelerin üzerine nemli bez örtülür.Oklava ile açılır.Kızgın saça konup arkalı önlü çevirerek pişirirlir.AFİYET OLSUN

Canım geç kaldım galiba pazar demişsin amaBen evde tava da yapıyorum mayalı,mayasız ama sacda yufka deneyimim yokAnneme sordum oda böyle söylediİnşaallah işine yarar

Ellerine sağlık!
Çok teşekkür ederim:))
Evet, bugün yapacakdim ama misafirlerim vardi bu yüzden başka şeyler yapmak sorunda kaldim:)
Birazda şanslı sayilirim:) bugün olmazsada, belki yarın yapa bilirim:))

Tavada yapıldığını hiç duymadım, ama ben pizza tavasinda yapmayı düşünüyordum:)

Annene ve sana tekrar teşekkür ediyorun

Bu arada en son koyduğun tarifler cok lezzetliler

tarif ekleyen arkadaşlar hepinizin ellerine sağlık...nevreste döktürmüşsün gene :) özellikle katmer poğaçaya bayıldım,
kızlarına da sağlıklı,hayırlı yıllar diliyorum...

Nevoşum o geçen hafta yaptığım midye börekten kaynanama da yaptımsıcak sıcak götürdü eşim bayılmışlar çok beğenmişler nasıl verdin o şekli çiz bana gelince diyor. Dedim çok kolay hiç zor değil şekilleri geçen seferkinden çok daha güzel oldu kaynanam bir dahakine patatesli yap bize dedi kayınpeder ve eşim patatesli börek sevmezler sen ikimize yap dedi. Senin tariflerden de deneyeceklerm var mutlaka onları da çok beğnirler

Teşekkür ederim canım sana da kolay gelsin inşaallah
Pizza tavasın da dene olmazsa teflon tava da yapabilirsin

Sağol canım

Ellerine sağlık canımKayınvalidenin beğenmesi de ayrı bir güzellik

Son düzenleme:
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…