Nevreste'nin Mutfağı

EV YAPIMI SUCUK
Benim çocuklar sucuğu seviyorlar ama hazır sucuktan hoşlanmıyorlarBen de kendim böyle yapmayı düşündüm denedim gayet güzel oldu..Haftasonları sucuk yumurta veya pizza yapımın da denedim çok güzel olduPişirmeden 10-15 dakika önce buzluktan çıkartınca iyi oluyor..Çok bekletince keserken sorun olabilir..Buzluyken kesmek daha iyi oluyor

MALZEMELER
Yarım kg yağlı kıyma
1 yemek kaşığı kimyon
1 yemek kaşığı yeditürlü(köfte baharatı)
1baş dövülmüş sarmısak
Tuz,pulbiber
Tüm malzemeler karıştırılıp 1 gün dolapta sarılı bir şekilde bekletilir... Sonra streç film ile şekil verip tek kullanımlık olarak buzluğa konur

Vavv bu kadar mı , çok kolaymış ya da kolay gözüküyor.
Ellerine sağlık denemek gerek,yemek gerek

Son düzenleme:

vay canına bu çok kolaymış
piyasadaki sucukların ne şartlarda imal edildiğini düşününce bu çok mantıklı geldi
sağlıklı en azından

Çok iyiymiş bu denemek lazımm hazır sucuklar bana hiç cazip gelmiyor bir kasabımız var çiftlikten geliyor herşey oradan alıyoruz canımız isteyince çok nadiren.. Denicem bunu ellerine sağlık canımm..

Bende tavuğa bu sosu yapıyoru mükemmel oluyor hele kanatlarda. Pikniğe gideceğmiz zaman böyle sosluyorum götürüyorum harika oluyor mangalda. Bende yapayım barii bir ara bak canım çekti.

Daha dün eşimle mücverden konuştuk kabak dolması yaptım içlerini oydum eşim bunun içinden bir şey yapılıyuordu dedi dedim mücver ama sen sevmiyorsun o sevmediği için yıllardır yapmıyorum aa yap bir ara severim belki çok uzun zaman oldu tadını bile unuttum dedi meğer çocukken sevmiyormuş öyle de kalmış. Yapıcam bir ara. Şimdi yaz da geliyor ohhh ne güzel olur yazın çıkan kabaklarla. ellerine sağlık canımm

Vavv bu kadar mı , çok kolaymış ya da kolay gözüküyor.
Ellerine sağlık denemek gerek,yemek gerek
Bu şekil de kolay tabiki canım tavsiye ederimİçine ne koyduğumuzu biliyoruz en azındanAma aslında sucuk böyle baharat ve sarmısakla yoğrulur bekletilip sonra bağırsaklara doldurulup kurutulur...Ben o aşamaları evde yapamıyorum kendi çapım da bu yöntemi buldum pizza,tost ve yumurta ile gayet güzel oldu..En önemlisi çocuklar beğendi
vay canına bu çok kolaymış
piyasadaki sucukların ne şartlarda imal edildiğini düşününce bu çok mantıklı geldi
sağlıklı en azından
Evet canım enazından içine ne koyduğumuzu biliyoruz sarmısak ve baharatla bekletince inan çok güzel oldu tavsiye ederimTabi ki herkesin damak tadı farklıdır beğenip beğenmemek size kalmışAz yapıp deneyebilirsiniz

Ben de kasaptan yaptırıyordum canım ama son zamanlar etlerde sorun çıkınca acaba oldumŞimdi eşim kıyma getirip buzluğa bölerek koyduğumda bir kısmını sucuk için ayırıyorumBiz beğendik herkesin damak tadına uyar mı bilmem Ben bir yöntem denedim paylaşmak istedim
Evet bu sosu kanatlarda baget,but hepsin de denerim çok güzel oluyor ve kızarıyor
Benim eşimde sevmiyordu o yüzden çok bilmiyorum mücveri 3-4 kez ancak denemişimdir..Sevmeye başladıHep söylerim kışın pek mevsim dışı sebze almıyorum.Ama eşim kabak dolmasını çok seviyor 2 oldu yine dolma için kabak almış bende bu sefer söylemedn mücver yaptım birşey demedi..Yaz gelsede sebzelerle güzel güzel yemekler yapsak en çokta patlıcan yemeklerini özledim

Allah Allahhhhh
Kizzz o tavuklardan,mucverden makarnadan onlarin hepsini bana ver
Ablacim ellerine saglik gii ne guzel seyler yapmissin

Sucuk beni çok heyecanlandırdı.Bu heyecanlanma yemeğe düşkün olanlarda oluyor sanırım.Kesinlikle ben de deneyeceğim.Dışarıdan aldıklarımızın içinde at eti mi var,insan etimi var bilmiyoruz.valla geçen nette öyle bir başlık okudum içini açıp okumaya cesaret edemedim.En iyisi evde yapıp yemek.Eline sağlık son eklediklerin de süper.

Son düzenleme:
Canım ben de öyle düşünüyorum hatta bayağıdır korkudan alamıyordum çok söylentiler var at,eşek eti vs diyeKendimce böyle bir yöntem denedim güzel oldu gönlümüz geçiyor,işimiz görülüyor denir ya o misalİstenilirse aktardan sucuk baharatı alınabilirKaç kilo yapacağımızı söylüyoruz oda karıştırıp veriyor ben böyle denedim tadı güzel olduSağol canım teşekkürler

Biz de bir ara soğuduk sucuktan ama yemeden de olmuyor.En ünlü markada bile sahtekarlık çıktı.Biz eskiden kiloyla yaptırırdık balkona asardık kurusun diye.Şimdi herşeyin kolayı var ama tadı yok.Senin eklediğin gayet güzel olur bence.Önceden de ekledin de resim yoktu galiba.Resim heyecanlandırıyor insanı.

Evet canım bu şekil hazırlayıp bağırsaklara doldurup kurutabilirizdeAma ben kolayını seçtimGeçen sefer eklediğimde dolaptan çıkarmıştım,olur mu olmaz mı diye resim eklememiştim..Beğenince fikir olsun diye ekledim denemekte fayda var belki bizim gibi siz de beğenirsinizAma sarmısak asıl tadı veriyor birde dolapta bekletmek püf noktalarıHafta sonları güzel oluyor birde pizzada

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…