NehirNilin Tarifleri :)

Çok güzel kesinlikle dene derim basit bir tarif pratik zaten zorlanmadan yapacaksın eminim börek düşünüyorsan patatesli çıtır böreği denemediysen dene derimkurabiye kalır canım niye kalmasın vakumlu bir kaba koy erken saatte yap gün boyu taze kalacaktır

Börek yapmıycam cnm kv su böreği yapıcak o şerit poğaça kolay oluyo da diyosan poğaçam piknik sepetimde olacak demektir

Börek yapmıycam cnm kv su böreği yapıcak o şerit poğaça kolay oluyo da diyosan poğaçam piknik sepetimde olacak demektir

Pufidik leziz bir poğaça şeklini de böyle yap derim çünkü yuvarlak denedim yuvarlağın tam pişmemiş gibiydi içi ortadan çatladı falan bu tarife böyle şekil güzel gidiyorpiknikten sonra yorumunu beklerim canım

Ben ilk olarak görüntüsüne bayıldım zaten mutlaka bu şekili veririm tatlım.
Tamamdır pazartesi yorumları ileticem sana kuzum sevgiyle kal

Konunu iki gündür inceliyorum canım tariflerin gercekten harika gözüküyor. Ama bişeyi merak ediyorum tariflerin hepsini denedin mi çünkü korkuyorum yaparım da fos çıkar mi diye :) bide daha yeni yeni yemek yapıyorum o yüzden garanti tarifleri yapıyorum hep. Bugün Alman pastasını yapmayı düşünüyorum umarım güzel olur :)

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

Denenmiş tarifler canım hepsini kendim bizzat denemesemde annemin,kardeşimin,çok yakın misafirlikte tadılmış tariflerdir Alman pastası oldukça hafif güzel lezzet inşallah yaptıktan sonrada yorumunu beklerim

Denenmiş tarifler canım hepsini kendim bizzat denemesemde annemin,kardeşimin,çok yakın misafirlikte tadılmış tariflerdir Alman pastası oldukça hafif güzel lezzet inşallah yaptıktan sonrada yorumunu beklerim

Yapıp resmini de aticam canım tesekkur ederim ☺️

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

selam canım
alman pastasını yaptım ama bildiğimiz alman pastasıyla hiç alakası yok :26:
baya kuru bir pasta tabanı oldu bende arasına muz koydum üzerine de krem şanti sürdüm. pasta gibi oldu yani ben böyle bişey beklemiyordum

Canım neden öyle oldu inan anlayamadım yumuşak puf bir şey çıkıyordu ortaya Allah allah tutmamasına istediğin gibi olmamasına çok üzüldüm :26:

SEMBUSEK

Malzemeler;
3 su bardağı tam buğday unu
1 su bardağı beyaz un
1 su bardağı su
1 küçük çay bardağı yoğurt
Yarım çay bardağı sıvıyağ
1 yemek kaşığı kuru maya
2 çay kaşığı tuz

İç malzemesi;
300 gr. Kıyma
1 orta boy soğan
1 adet domates
2 adet yeşil biber
Bir tutam maydanoz
4 yemek kaşığı sıvıyağ
Karabiber, çok az kimyon ve tuz

Üzerine sürmek için: 1 yumurta sarısı ve 1 çay kaşığı yoğurt

Yapılışı;
Hamur malzemeleriyle kulak memesi yumuşaklığında bir hamur yoğurun.
Hamurun üzerini örtüp mayalanmaya bırakın.
Hamur mayalanırken iç malzemesini hazırlayın.
Soğan, biber, domates ve maydanozu küçük doğrayıp kıymaya ekleyin. Sıvı yağ, baharat ve tuzu da ekleyip karıştırın.
Mayalanan hamurdan 2 ceviz büyüklüğünde parçalar koparıp yuvarlayın. Unlu zeminde, merdaneyle küçük bir pasta tabağı büyüklüğünde, oval şekilde açın.
Açılan hamurun yarısına iç malzemesinden 1 kaşık koyup yayın. Diğer yarısını üzerine kapatın. Kenarlarını ruletle keserek kapatın. Tepsiye yerleştirip üzerlerine yumurta ve yoğurt karışımından sürün.
Önceden ısıtılmış 200 derecelik fırında sembusekleri kızarana kadar pişirin.

NOT: Unun hepsini beyaz un olarak, veya yarı yarıya karıştırarak kullanabilirsiniz.

Son düzenleme:
PRATİK PATLICAN YEMEĞİ

Malzemeler;
1 orta boy soğan
3,4 diş sarımsak
4 adet patlıcan
10 adet kıl biber. Ben kapya biberi uzunlamasına doğradım. Biber çok olacak bu yemekte.
1 yemek kaşığı biber domates salçası
2 domates
Tuz
4,5 yemek kaşığı zeytinyağı
Küp şeker

Yapıılışı;
Patlıcanı alaca soyup ince doğruyoruz. Soğanları sarımsakla beraber zeytinyağında biberle beraber öldürüp salçasınıda atıp kavuruyoruz. Patlıcanları koyup domatesini de katıp az kavurup tuzunu ve az suyunu koyup kapağını kapatıyoruz. Herkesin çok beğendiği bir zeytinyağlıdır.

Son düzenleyen: Moderatör:

bende bunu görmüştüm de bugün deneyceem bakalım nasıl olcak..

SÜTLÜ MERCİMEK ÇORBASI

Malzemeler:
1 su bardağı kırmızı mercimek
1 soğan
1 yemek kaşığı Tereyağı
2 yemek kaş. Sıvıyağ
1 yemek kaş. Un
Yeteri kadar su
Tuz

Terbiyesi için:
2 yumurta sarısı
yarım limonun suyu
1 su bardağı süt

Sosu için:
1 yemek kaş. Tereyağı
2 yemek kaş. Sıvıyağ
1 tatlı kaşığı salça
Nane, pul biber

Yapılışı;
Bir tencereye mercimeği ve iki parmak üzerine çıkacak kadar suyu ekleyip pişmeye bırakın. Mercimekler açılıp pişince altını kapatın.
Diğer tarafta ayrı bir tencereye yağı ve küp doğranmış soğanı ilave edin. Soğan hafif sararınca unu ekleyin, karıştırarak hafif kavurun. Haşlanmış mercimeği ve tuzunu ekleyip, suyunu ayarlayın. 15 dakika kadar kısık ateşte pişirin.
El blenderından malzemeleri çok fazla olamayacak şekilde geçirin.
Bir kasede yumurta sarılarını ve limon suyunu bir güzel çırpın. Başka bir küçük tencereye önce sütü koyun, sonra yavaş yavaş terbiyeyi akıtıp kesilmemesi için sürekli karıştırın.Bir taşım kaynayınca ocaktan alın.
Bir tavada tereyağı ve sıvıyağ, salçayı kavurup nane ve pulbiberi ekleyin. Yakmadan ocaktan alın.
Blendırdan geçirdiğiniz çorbayla sütlü terbiyeyi karıştırıp, soğumuşsa kaynatmadan biraz daha ateşte bir taşım kaynayacak kadar pişirip üzerine sosu dökün.

Not;Ben Kahverengi’nin tarifinden farklı olarak, mercimeği ayrı bir yerde haşladım. Unlu suda mercimeğin açılması biraz daha zor olabilir diye düşündüm. Birde terbiyesi için gerekli malzemeleri ayrı bir kapta çırptım. Çorbanın suyundan biraz ekleyip ılıtarak ekledim.. Ayrıca pişirmedim.

oyyyy başımın yazıları :111::111::111::111:

akşam hanigisini yapsak kiiii iftara
Krepli bohça kebabı çekti canım Eylül ama tavuklu olsun
bende bunu görmüştüm de bugün deneyceem bakalım nasıl olcak..

Güzel bir yemek canım oldukça da pratik ama ben genelde sıvıyağ tercih ediyorum çünkü zeytinyağı bana ağır geliyor

Krepli bohça kebabı çekti canım Eylül ama tavuklu olsun

Güzel bir yemek canım oldukça da pratik ama ben genelde sıvıyağ tercih ediyorum çünkü zeytinyağı bana ağır geliyor

evet o güzelmiş aldım çıktısını tatlı var mı önerebileceğin

Nasıl bir şey istiyorsun şerbetli mi sütlü mü ben sütlaç yapacağım akşama olmasa da yarına çok canım çekti öyle böyle değil

sütlü tatlı canım şerbetli pek sevmem ama kalburbastı mıydı neydi onu gördüm sayfanda canım çekti

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…