NehirNilin Tarifleri :)

Cilekli nefis gözüküyo tatlım hemen denemeliyim...

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

ÇİÇEK ŞEKLİNDE POĞAÇA

Malzemeler;
1 su bardağı süt (ılık olacak)
1 su bardağı su
1 su bardağı zeytinyağı
2 yumurta (birinin sarısı ayrılacak)
1.5 yemek kaşığı şeker
1.5 tatlı kaşığı tuz
6-7 su bardağı arası un
Yarım paket yaşmaya (21 gr.)

İç Malzemesi;
2 iri boy patates
1 tatlı kaşığı kırmızı biber
1 tatlı kaşığı karabiber
1 yemek kaşığı kuru nane
1 çay kaşığı kimyon
3 yemek kaşığı zeytinyağı
Tuz

Yapılışı;
Hamur için sıvı malzemeleri, tuzu şekeri ve mayayı karıştırın. Unu yavaş yavaş ekleyerek kulak memesi yumuşaklığında bir hamur elde edin. (Ben hamuru akşamdan yoğurdum)
Üzerini kapatıp mayalanmaya bırakın. Bu sırada iç malzemesini hazırlayın.
Haşlanmış patatesi ezin. Baharatları, yağı ve tuzu ekleyip karıştırın.
Mayalanan hamurdan orta boy mandalina büyüklüğünde parçalar alıp hafif unlanmış zeminde çay tabağından biraz büyük olacak şekilde açın.
İçine 1 yemek kaşığı kadar iç koyup kenarları ortada toparlayarak kapatın.
Kapattığınız tarafı alta getirin ve elinizle hafifçe bastırın.
Bıçakla 6, 7 veya 8 kesik atın. İlk poğaçada deneyin. hangisi daha çok hoşunuza giderse onu yapın
Her kesiği aynı yöne doğru yan çevirin.
Ben bazılarını, iki dilimi karşılıklı gelecek şekilde çevirip kalp şekilleri verdim.
Yeniden çevirdiğiniz dilimlere elinizle hafifçe bastırıp tepsiye aralıklı olarak dizin.
Üzerine 1 çay kaşığı yoğurt eklediğiniz yumurta sarısını sürün.
Orta kısmına çörekotu veya haşhaş tohumu serpin.
20 dakika kadar tepsi mayasının gelmesi için bekleyin.
200 dereceye ayarladığınız fırına poğaçaları sürün. (Fırın önceden ısıtılmayacak)Üzeri kızarana kadar pişirip fırından alın.
Fırından aldığınız poğaçaları pamuklu bir beze sarın.

nehircim ellerine sağlık hepsi harika tariflerine bakarak yarın ki misafirlerim için kendime bi menü belirlemeye çalışıyorum. karnıyarık ve pilav yapıcam ama başka ne yapsam karar veremedim kurufasulye mi yapsam yoksa zeytinyağlı bi yemek mi yapsam daha uygun olur sence?

1 ay sonra bu topikten öğreneceğim çok şey war hatta şimdiden bakıp sewdiğim yemeklerden tarif dosyası hazırlıcam ewlendiğimde çok lazım olacak

bu arada ellerine sağlık nehircim yemek yapımına bu kadar düşkün olman çok güzelll

Canım karnıyarık yapıyorsan artı olarak kurufasülyeye gerek yok bence belki yemeyenler için biber dolması yapabilirsin ortada olacak şekilde börek olabilir yaprak sarması salatalarla birleştirdin mi tamamdır diyorum pek sofra kurup misafir ağırlamadım evli değilim ya ama hoş gelir göze diye düşünüyorum çorba yapacak mısın hafif bir tatlıda olur sonrası için

Çok sağol kuzum beğenmene çok sevindim denedikçe beklerim yorumunu çok seviyorum ben yapmasını da yemesini de insan severek yapıyorsa ayrı güzel oluyor vallahi

Çok sağol kuzum beğenmene çok sevindim denedikçe beklerim yorumunu çok seviyorum ben yapmasını da yemesini de insan severek yapıyorsa ayrı güzel oluyor vallahi

tamam yaptıkça yorumlarımı yazarım canımmm

elimin tadı güzel Allahtan yaptığımı güzel yapıyorum ama çeşit bilmiyorum açıkcası o yüzden bakıp ewimde denicem inşallah şaşırtcam kocişkoyu

bunları yapıp da yememk mümkün mü canımmmm

tatlım hazır sayılır taş kadayıf yapıcam annem memleketten gelirken getirmişti içini doldurup, buzluğa atmıştım onları çıkarıp tereyağlayıp fırına atıcam şerbetini de hazırlayıp döktüm mü tamamdır. çorba olmalı mutlaka tabi. o zaman şöyle yapıyım biber dolması bi de barbunya yaparım ortaya isteyen tabağına alır. şimdi bi de hamile olduğum için yemekli misafir çok zor geliyo kv den yardım isticem yine ama ne yapacağıma karar vermiş olmalıyım en azından.

Az yemeye çalışıyorum yoksa evlenene kadar tombiş olacağım evlenince zaten yaptıkça alacağım Çeşit bol haftalık menü oluşturmayı düşünüyorum hafta sonundan alışverişimizi yaparız hafta içi yaparım inşallah

ayy aman sakın kilo alma bi ewlen sonra önemli değil zaten milet ewlendikten sonra noluyorsa çok kilo alıyor korkuyorum walla günde 2 çeşit yemek yeter bize yaaa bende haftalık program yapcam bakalım inşallah üşenmem

Ooo kadayıf bayılırımÖyle yap canım sen misafirinin damak tadını daha iyi bilirsin yardım iste tabi ki hamiş hamiş maşallah cinsiyet belli mi

Evet ya bende korkuyorum herkes kilo alıyor :18:Ben üşenmem planlıyım temizliği bile bir plana koyarım ben eve bir koşu bandı almam gerek

yok canım henüz belli değil iki hafta sonra gidicem dr inşallah o zaman öğrenicez teşekkür ederim canım dolma önerin için.

Genelde daha kolay olabiliyor canım mezeye ağırlık verebilirsin göz doldurur mesela havuçları tavada rengi dönene kadar karıştırdıktan sonra mayonez yoğurt bir meze mor lahanaya da yapabilirsin yan yana koyduğunda iki renk harika duruyoryeşil ve kırmızı biber kızartıp yine yoğurtlu servis yapabilirsin

Evet ya bende korkuyorum herkes kilo alıyor :18:Ben üşenmem planlıyım temizliği bile bir plana koyarım ben eve bir koşu bandı almam gerek

eheheh boğazına çok düşkünsen al kesinlikle yoksa yanarsıın

ben bu yeni ewlenenleri anlamıyorum nedense öle kilo alıyorlarki herhaldeilk günlerin hewesinden yemk yapıyorlar yiyoralr diyoruumm

ama gerçekten çok dikkat etmemiz lazıımm.. ewlenince alan aldı satan sattı dersek bizi kmse taşıyamaz

Ben çok önem veririm hadi kiloyu anladım o günlerin keyfiyle yeniliyor falan ama bakımsızlığa tahammülüm yoktur saçını makyajını en azından kişisel bakımını kıyafetine önem vereceksin çok dağılıyor bazıları Daha da bakımlı iyi görünmek gerekmez mi

bunları da düşünücem canım hazır karnıyarık için kızartma yapıcam zaten

kesinlikle bebeiiim ona bende çok karşıyım bu kızları hiiiiç anlamıyorum evlenmeden önce süslenip püsleniyorlar ewlendkten sonra salıyorlar kendilerini önemli olan ewlndikten sonrasıı dimi walla benmde tahammülüm yoktur ewde gitmek için neler aldım şortlar aslılılar falan süslü süslü gezcem ewde =)

bi de dışarda gezerken bi akrabaya oturmaya giderkende aynı şkeilde makyajlı güzel giyimli bakımlı olması lazım karı kocanınki insanlar imrenerek baksın... ben bakımlı çift gördüğümde çok hoşuma gidiyor ne tatlılar derim meselaa öle de olmak gerekir ama bazıları çok berbat oluyor ...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…