NehirNilin Tarifleri :)

kesinlikle bebeiiim ona bende çok karşıyım bu kızları hiiiiç anlamıyorum evlenmeden önce süslenip püsleniyorlar ewlendkten sonra salıyorlar kendilerini önemli olan ewlndikten sonrasıı dimi walla benmde tahammülüm yoktur ewde gitmek için neler aldım şortlar aslılılar falan süslü süslü gezcem ewde =)

bi de dışarda gezerken bi akrabaya oturmaya giderkende aynı şkeilde makyajlı güzel giyimli bakımlı olması lazım karı kocanınki insanlar imrenerek baksın... ben bakımlı çift gördüğümde çok hoşuma gidiyor ne tatlılar derim meselaa öle de olmak gerekir ama bazıları çok berbat oluyor ... :KK53:

Benim gibisin sende :KK52:esas hayat evlendikten sonra başlıyor bence salmak niye :KK19:inşallah daha da kokoş olucam:KK52:

Benim gibisin sende :KK52:esas hayat evlendikten sonra başlıyor bence salmak niye :KK19:inşallah daha da kokoş olucam:KK52:

aynen öyle asıl ewlendikten sonrası önemlii :KK1:

zaten dün yeni aldığım kıyafetlerimi yerleştrim şortlarımı askılılarımı falan ayy kv baktı bunlar ne kadr güzel dedi hepsine bayıldı :KK1:

bende sewiyorum kokoşluğu wallaaa zaten beni kokoş olarak bildileri için bu saltanatı ewlenncede dewam ettrcem inşallah :KK1:

insan bakımlı olunca kendine güweni de geliyor daha mutlu we pozitif oluyor insan psikolojisine iyi geliyor bence :KK1:

aynen öyle asıl ewlendikten sonrası önemlii :KK1:

zaten dün yeni aldığım kıyafetlerimi yerleştrim şortlarımı askılılarımı falan ayy kv baktı bunlar ne kadr güzel dedi hepsine bayıldı :KK1:

bende sewiyorum kokoşluğu wallaaa zaten beni kokoş olarak bildileri için bu saltanatı ewlenncede dewam ettrcem inşallah :KK1:

insan bakımlı olunca kendine güweni de geliyor daha mutlu we pozitif oluyor insan psikolojisine iyi geliyor bence :KK1:

Bencede dagınık bir insan agresif oluyor bakımlı olalım pozitif olalım:KK9:Herhalde benimkileri görürlerse fena şeyler düşünebilirler:KK53::KK17:

Bloğun var mı???
Yoksa bence hemen aç her gün bir tarif paylaşsan epey popüler olursun:KK34:

Teşekkür ederim canım tarifler bana ait olmadığı için açmayı düşünmedim hiç çünkü benim tarifim falan diye bir sürü ses uğraşamazdım denesen de insanları ikna edemiyorsun isim belirtmek gerekiyor falan bu tarifleri nereden aldığımı nereden denediğimi hatırlamam imkansız gibi bir şey çünkü senelerin emeği var eskimiş kitaplardan aldığımız notlarımız var böyle iyi şimdilik :KK9:Sağol düşündüğün için:KK54::KK19:

Dünden beri tariflerinize bakıp not aldım. 140 sayfanın hepsinede baktım:KK52:

hepsi çok güzel emeğinize yüreğinize sağlık:KK9:

Nehir tariflerinin neredeyse hepsini not aldım diyebilirim. Sıradan denemeye de başladım. Şimdilik ailece favorimiz portakallı kurabiye ve lokum kek. Emeğine becerine sağlık güzelim:KK54:

Nehir tariflerinin neredeyse hepsini not aldım diyebilirim. Sıradan denemeye de başladım. Şimdilik ailece favorimiz portakallı kurabiye ve lokum kek. Emeğine becerine sağlık güzelim:KK54:

Daha daha farklı favorileriniz olsun inşallah canım benim beğenmenize sevindim teşekkürederim:KK16:

iRMİKLİ YOĞURT TATLISI

Malzemeler: 12 kişilik

3 yumurta
3 çay bardağı un
3 çay bardağı irmik
3 çay bardağı yoğurt
1 çay bardağı sıvıyağ
1 çay bardağı şeker
2 paket kabartma tozu
2 paket vanilya
Hindistan cevizi
Şerbeti:

4,5 Su bardağı su
4,5 Su bardağı şeker
Yapılışı;

Yumurtaları şekerle birlikte, beyazlaşıp köpürene dek çırpalım. Yoğurdu, sıvı yağı ekleyip tekrar çırpalım.
Elenmiş unu, irmiği, ceviz içini, kabartma tozunu, vanilyaları ekleyip mikserin düşük ayarı ile karıştıralım.
Hamuru, margarinle yağlanıp tabanına un serptiğimiz tepsiye boşaltalım.
180°C ısılı fırında altı üstü pembeleşene dek pişirelim.
Fırından alır almaz, üzerine önceden hazırlanıp soğutuğumuz şerbeti gezdirelim.
Dilimleyip üstüne hindistan cevizi serpelim.
Şerbeti için, şekeri, suyu şerbet kıvamına gelinceye kadar kaynatalım.Afiyet olsun

Eki Görüntüle 642840
Herzaman denediğim yaptığım bir tarif misafirler içinde herzaman uygun şerbetli birokadarda hafif öneririm :KK16:

Tatliyi ne capinda tepsiye dokuyorsunuz bide serbetin hepsinj kaldiriyormu bana biraz fazla gibi geldi de?

Ağlayan Pasta

Malzemeler
Keki;
1 su bardağı şeker
1 çay bardağı kakao
3 adet yumurta
3 yemek kaşığı süt
1 su bardağı un
1 paket kabartma tozu
1 paket vanilya

Üstünü ıslatmak için;
2 su bardağı süt

Süslemek için;
1 paket krem şanti
1 paket çikolata sosu
1 kase kırılmış fındık(isteğe bağlı)

Malzemeleri karıştırarak kek hamurunu hazırlayın ve kalıba dökerek fırında pişirin. Fırından çıkan kek soğuduktan sonra üzerine kürdanla delikler açın ve 2 su bardağı ılık sütü kekin üzerine dökerek çekmesini bekleyin. Krem şantiyi hazırlayarak soğumuş olan kekin üzerine yayın ve isterseniz bolca dövülmüş fındık parçalarını serpin. En üste çikolata sosundan gezdirerek buzdolabında servis yapana kadar bekletin. Afiyet olsun.

Eki Görüntüle 669694

Ağlayan pasta tarifinizi denedim gayet güzel oldu esimde beğendi. . Tsk ederim.

Eklentiler

• $1400942018058.jpg
    $1400942018058.jpg
    28,2 KB · Görüntüleme: 40
X