NehirNilin Tarifleri :)

Congolais

Malzemeler;
  • Üç yumurtanın beyazı
  • Bir çay bardağı seker
  • Üç çay bardağı Hindistan cevizi ( tam dolu olacak )
Yapılışı;
Bir kaba bütün malzemeler koyulur. Yemek kaşığı ile iyice karıştırılır. Elde edeceğimiz kıvam çok cıvık olmaması lazım, gerekirse hindistan cevizi ekleyin. Yağlı kağıt serilmiş tepsiye congolais´ler dizilir (yemek kaşığı yardımı ile). Tepside congolais ´ler dağılmıyorsa kıvam olmuştur demektir. Önceden ısıtılmış 170-180 derecede kızarana kadar pişirilir. Piştikten sonra soğumaya bırakılır. Dilerseniz bir paket vanilya, rendelenmiş limon veya portakal kabukları ekleyebilirsiniz

Pratik Simit Poğaça

Malzemeler;
  • 2 su bardağı süt
  • Yarım su bardağından bir parmak fazla sıvı yağ
  • 2 adet yumurta
  • 1 paket yaş maya
  • 1 tatlı kaşığı mahlep
  • 1 tatlı kaşığı tuz
  • 2 tatlı kaşığı şeker
  • Aldığı kadar un
Bulamak için:
  • Bolca susam
  • 2 tatlı kaşığı pekmez
  • Yarım su bardağı su
Yapılışı;

Öncelikle maya süt ve şekeri karıştırın. Ardından diğer malzemeleri sırasıyla ekleyin. Unu azar azar ilave edin, ele yapışmayan kıvama gelene kadar yoğurun. Çok katı kıvam olmayacak, yoğurdukça kıvama gelir zaten. İlk anda ele yapışabilir ama iyice yoğurun üzerini kapatıp 30-35 dk kadar mayalandırın. Daha sonra bir tabakta su ve pekmezi karıştırın. Susamı da bir tabağa koyun. Hamurdan mandalina büyüklüğünde parçalar alın. İster yuvarlak ister uzunlamasına şekil verin. Önce pekmezli suyu bulayın sonra susama bulayın. Aralıklı olarak tepsiye dizin. 2 tepsi çıkıyor. Hepsini bu şekilde hazırlayın. 20 dk kadar üzerine sofra bezi örterek tepside de mayalandırın. 190 derecelik fırında hafif kızarana kadar pişirin. Çok kabarıyor o yüzden aralıklı dizin.

3 tanecik malzemesi var değişik bişeye benziyo

deneyecemm bunuuu..emeğine sağlık canıımm..

Çok sağol canım benim denediğinde yorumunu da beklerim inşallah beğeneceksindir Nasılsın iyi misin nasıl gidiyor
tamam deneyince yazarım canıımm..senin sayfana bakıyorum heepp..pankek tarifi senden almıştım galibaa denediim çook beğendiimm görüntüsü de süperrrr olduuuuu....çook şükürr nehirciimm sen nasılsııın..hamilelik için uğraşıyoruuzz ALALH ım herkesi istediği vakit bekletmeden bebek sahibi yapsınn..AMİİN..

Afiyet bal şeker olsun canım beğenmene sevindim Rabbim inşallah bebiş hasreti çektirmeden evlat sahibi eder sizi canım dualarım sizinle olacaktır zaten daha başlardasınız sakın stres sıkıntı yapma çok etkisi varmış oluruna bırakmak gerek elbet doğacağı tarih bellidir yavrularımızın

inşALAH CANIM STRES KESİNLKLE EN BÜYÜK SEBEBİİİİİİİİİİİİ..

ben bunu denedim güzel oldu tavsiye ederiimmm............

Selam canım :)
az çnce bu pizzayı yaptım pişmesini bekliyorum ama hamuru bayağı ele yapışan cıvık bir hamur oldu, öyle olmaması gerekiyordu değil mi?

ben bunu denedim güzel oldu tavsiye ederiimmm............
Ellerine sağlık canım beğenmene çok sevindim
Selam canım :)
az çnce bu pizzayı yaptım pişmesini bekliyorum ama hamuru bayağı ele yapışan cıvık bir hamur oldu, öyle olmaması gerekiyordu değil mi?
Çok cıvık olmuyordu canım yumuşak bir hamur undan mı kaynaklandı acaba İnşallah beğenmişsindir

Ellerine sağlık canım beğenmene çok sevindim

Çok cıvık olmuyordu canım yumuşak bir hamur undan mı kaynaklandı acaba İnşallah beğenmişsindir
Çok cıvık oldu ya hatta bir bardak un daha ekledim ama oklavayla falan açılması mümkün değil. Elimle yaydım ben de eşit olmadı tabi kimi yerleri kalın kimi yerleri ince oldu ama hamuru çok güzeldi:)

Çok cıvık oldu ya hatta bir bardak un daha ekledim ama oklavayla falan açılması mümkün değil. Elimle yaydım ben de eşit olmadı tabi kimi yerleri kalın kimi yerleri ince oldu ama hamuru çok güzeldi:)

O kadar cıvıklığa rağmen güzel olmasına sevindim canım niye o derece oldu anlamadım ya unlarda farkediyor ama yine de çok fark olmazdı neyse başka pizza tariflerinden daha iyi tutturursun inşallah afiyet olsun canım

Bugün mücver yapmaya karar verdim ama benimkilerin içi pişmiyor...3 kere denedim olmadı neden yapamıyorum mücver nedeeeeeen

Bugün mücver yapmaya karar verdim ama benimkilerin içi pişmiyor...3 kere denedim olmadı neden yapamıyorum mücver nedeeeeeen
Canım neden olmuyor ki acaba krep gibi basit aslında ocağın altını çok mu açıyorsun içi pişmeden yüzü kızarıyorsa sen piştiğini sanıyorsundur ne çok aç ne kısık olsun orta dereceli ateşte kızart derim canım çok fazla da alma ufak ufak ince olsun içinin pişmeme gibi bir durumu kalmaz

Ben öyle krep gibi çok ince yapıyorum 1 cm kadar bir kalınlığı oluyor ondna mı acaba
Sağol canım orta ateşte daha ince yapayım bakalım. Yüzü kızarıyor ama içi hamur, daha fazla kısınca da çok uzuyor pişmes,

Bu tarifi de bir dene bakalım canım aynı sonucu mu alacaksın aslında mücver çok da kuru olmuyor bende de bir özelliği o ama seninki pişmiyor diyorsun

Alman Pastası

Malzemeler;
Hamuru için:
  • 2 bardak ılık süt
  • 1 paket yaş maya 42 gram
  • 1 adet yumurta
  • yarım su bardağı sıvı yağ
  • 3 çorba kaşığı toz şeker
  • 1 çay kaşığı tuz
  • 1 tatlı kaşığı mahlep
  • 5,5 su bardağı un
Kreması için:
  • 4 su bardağı süt
  • 5 çorba kaşığı tepeleme un
  • 1 su bardağı şeker
  • 2 paket vanilya
  • 1 paket toz krem şanti
Üzeri için:
  • 1 paket hazır çikolata sosu
  • hindistan cevizi veya antep fıstığı tozu
Yapılışı;

Öncelikle hamur için süt, maya ve şekeri yoğurma kabında eriyene kadar karıştırın, ardından yumurtayı, yağı, tuz ve mahlebi ekleyin. Unu azar azar ilave ederek yoğurun. Ele yapışmadığı anda olmuş demektir. İyice yoğurun bir şeye sarın ve 45 dk mayalanmaya bırakın fazla kabarmayacak. Hafif kabarsa yeterli, hamurdan mandalina büyüklüğünde parçalar alın ortası delik simit şeklinde yaparsanız. Hamuru hiç bölmeden bezenin tam ortasını parmağınızla delik açın, elinizle büyüktün ortasını baya açın çünkü kabarınca orta delik kısmı kaybolabilir veye direk yuvarlak poğaça şeklinde ya da uzunlamasına da yapabilirsiniz. Resimlerdeki gibi yağlı kağıt veya yağlanmış fırın tepsisine aralıklı olarak yerleştirin. Bütün hamuru yaptıktan sonra tepsinin üzerini sofra bezi ile örtün tam 1 saat mayalansın. O mayalanırken krema için tencereye süt, şeker ve unu ilave edip iyice karıştırın. Orta ateşte kaynayıp katılaşana kadar pişirin. Katı bir krema olacak bu sizi korkutmasın. Ocaktan alın ve vanilyayı ekleyip soğumaya bırakın. Mayalanan hamuru 195 derecelik soğuk fırında altı üstü kızarana kadar pişirin. Çabuk pişiyor sürekli kontrol edin. Fırından çıkınca iyice soğusun hazır çikolata sosunu paketteki tarife göre hazırlayın kenarda dursun. Kremanın içine bir paket toz krem şantiyi koyun mikserle 5 dk kadar çırpın. Soğuyan hamurları bıçakla ikiye kesin ortadan aralarına kaşıkla krema koyun uygun bir borcama dizin. Üzerlerine çikolata sosundan kaşıkla dokun hindistan cevizi veya antep fıstığı tozuyla süsleyebilirsiniz. Buz dolabında dinledikten sonra servise hazır pastanelerdeki alman pastalarından hiç bir farkı yok. Hatta daha güzel bu tarifi kime verdiysem çok beğenildi. Bu ölçülerle 16-17 adet çıkıyor siz daha az olsun derseniz hamurlar piştikten sonra yeteri kadarını yapın. Geri kalanı buzluğa atın tekrar yapmak istediğinizde çıkartıp yapabilirsiniz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…