neden yalan söylemiş olabilir?

Wurstria

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
3 Ocak 2015
14.178
25.546
hanımlar selam,
yeni biriyle görüşüyorum. aramızdaki şeyin bir ismi cismi sıfatı yok şu an için. birkaç gündür pek konuşamamıştık bugün konuşurken hasta olduğunu, işten izin aldığını yattığını söyledi. hatta o kadar kötü oldum ki kız kardeşim geldi bana bakmaya, evde yemek yaptı köpeğimi gezdirdi falan dedi. ben de bana neden söylemedin ben de gelirdim falan dediğimde, kardeşim kendisi geldi ben çağırmadım, ben tek olmaya alıştım dedi. gururlu bir insan asla kimseden yardım isteyebilecek yapıda biri değil. kendisini birkaç aydır tanıyorum son zamanlarda yakınlaştık ama sadece. yeni dediysem yepyeni 3-5 haftadır tanıdığım biri değil yani.

neyse sorun şu ki geldi dediği kız kardeşini tanıyorum, instagramda ekli değiliz ama merak ettim, gizli hesapları açan uygulamadan baktım kızın profiline. kız 2 story atmış ikisi de benimkinin yaşadığı semtten değil. kız kendi evinden kendi semtinden de değil ailesinin oturduğu semtten story atmış en son saat 19 civarı. başka da story yok. ama benimki bana kardeşinin yaşadığı semtin adını söyledi ordan geldi dedi (atıyorum karşıkaya'dan geldi gibi düşünün)

bu kız kardeş saat kaçta geldi bunun yanına bilmiyorum onu konuşmadık belki saat 19dan sonra geçmiştir bilemem ama öyle bile olsa story attığı semtten gelmesi gerekirdi mantıken, bana dediği yerden değil. pazartesi dönecek demişti. içime düşen kurt belli, bana yalan mı söyledi acaba kardeşim geldi diye? eğer yalansa neden? yalnız yaşıyor, hastayım yanımda da kimse yok dese benim ona gideceğimi falan düşündü de gitmeyeyim diye yalan mı söyledi acaba? siz olsanız ne düşünürdünüz?

güncelleme:

bu şahısla aralık ayının başında tamamen koptuk biz. ben kendisini hayatımdan tamamen çıkardım, silmeler engeller havada uçuştu.
zira kendisinin başka yalanları da olduğunu, iletişimimiz bittikten sonra öğrendim/anladım.
onu hayatımdan çıkardığım ilk 1-2 hafta, giden taraf olmama rağmen çok üzgündüm ve stalklıyordum. kendisiyle diyalog halinde olmak bana iyi gelmiyordu çünkü umursamaz tavırları falan derken tam toksik ilişkiye dönerdi yani. akıl ve kalp sağlığım için kendisiyle irtibatı kesmek doğru bir tercih olacaktı ve oldu da.
gelelim yalanlarına...
efenim bu şahıs çok eskiden bundan nerdeyse 11-12 sene önce kısa süreli bir evlilik yapıp boşanmış, bana asla bundan bahsetmedi. buna yalan söylemek denemez belki çünkü hiç söylemedi ama insan flört ettiği kişiye dürüst olmalı böyle konularda.

bunların haricinde bunlara kıyasla daha ufak yalanları da varmış meğer, istesem o hayatımdayken de öğrenirdim ama duygular sebebiyle konduramıyordum maalesef sonradan, artık duygudan sıyrılıp mantığı ele alınca öğrendim bunları.

bana konuda dediniz o kadar, kardeşinin hesabını niçin stalkladın, yaptığın etik değil vs evet etik değil ama bunları yapmasam bu insanın yalanlarını asla öğrenemez ve kötü bir ilişkiye, kötü bir insana kendimi kaptırabilirdim. bence insanlar bizi bu tarz hareketlere zorluyorlar. kaldı ki hasta olduğu gece sözde yanımda dediği kardeşi de maaile izmirin bir ilçesindeymiş, diğer kardeşlerin hikayelerinde de var. bunların peşine düşmekten ben de memnun değilim ama bir kere o şüpheyi hissedince aptala yatmayı kabul edemezdim.

ben şunu anladım insan bir kere şüpheye düştü mü asla eskisi gibi olamıyor. hepimiz güven duyacağımız insanlar istiyoruz hayatımızda doğal olarak ama böyle gereksiz, basit şeylerden bile yalan söylemesi bana karakter sorunu gibi geliyor. muhtemelen herkese irili ufaklı yalanlar söyleyip peşine düşülmeyeceğini düşünüyor. o kadar akıl edebiliyor.

Son düzenleme:
Bana kuruntu yapıyorsunuz gibi geldi. Adam sizin onu ziyaret etmemenizi ve aramamanızı istese işe gidiyorum akşamda başka programım var derdi. Kardeşi gerçekten gitmiştir bence. Herkes her an olduğu yeri doğru olarak paylaşmıyor. Belki evde olduğu halde eski resim paylaştı. Ya da geç gitti ama adam kardeşim gelecek demek yerine siz merak etmeyin geldi dedi. Ya da erken döndü, adam kardeşinin döndüğünü belirtmedi.

Belki konuşmamak , belki yanına gitmeyin diye herşey olabilir. Eğer hasta değilse muhtemelen meşguldür. Hep aynı çoğu erkek aynı şeyi yapıyor .
genel anlamda meşgul bir insan, hastalık değil de meşguliyet olsa söylerdi saklamazdı onu. çalışıyorum derdi yani niye hastayım desin ki? direkt ben napıyosun nasılsın dediğim anda söyledi. hastayım uzanıyorum, bilmem nerden kardeşim geldi bana bakmak için, dedi.

Ohooo o güzel yalanları anında sıraya inci gibi dizen o kadar çok erkek var kiiiii . Meşgul derken başkalarıyla demek istedim

Ben İnstagram kullanmıyorum ama kız ne paylaşacaksa öğlen yapıp, akşam paylaşıp kendi evini taglemiş olamaz mı?
neden öyle bişey yapsın?
tag'lediği yer kendi evinin olduğu semt değil, ailesinin evinin olduğu semt idi. misal kız karşıyaka'da oturuyor, ailesi de alsancakta. benimki bana kardeşim geldi karşıyakadan diyor. ama kız alsancaktan bi sabah bi de akşam sularında hikaye atmış. taglediği yer aile evi yani.

İlgi çekmek istemiş de olabilir bir halt yemiş de. Tek şeyle karar veremeyiz.
Birinin yalan söyleyip söylemediğini anlamanın en kolay yolu seri soru sormaktır.
Aa kardeşin mi geldi?
Çorba yaptı mı bari sana?
Ne çorbası içtin? Yayla mı?
Ateşin var mı?
Sana öyle geliyordur belki, kardeşin de üşüyor muydu ev soğuk olmasın?
İlacını kaçta içtin?
Kardeşin saati biliyordur belki?
Seri soruya takılarak cevap verir çünkü bu detayları düşünmemiştir. Sonra alakasız bi zamanda mercimek çorbası mı içmiştin hastayken tavuk içseydin bari dersin o da hıı evet derse detayı hatırlamıyordur, yalandır.

Bir yandan kardeşi de belki birinin dikkatini çekme peşinde olup story atıyordur.
İyi gözlemle.
Şunu da unutma bazen insanlar çok iyi yansıtır. Öyşe biriymiş gibi yansıtır ki kendimi biz de halo etkisine kapılırız ama asla öyle değildir.
Belki de çok gururlu değildir öyle gibi yapıyordur.
Ben yakınen birini tanıyorum asla bi şey istemez, iki lafından biri ben kimseden bi şey istememdi.
4 sene anlamadım ben bunu. Ben yalvarır gibi aa geleyim mi, aa allah aşkına hastayken sana ilaç vereyim derdim.
Sebep şu seni kendi kendine yapacak hale getiriyor sonra da sen bi şey dediğinde yapmasaydın deyiveriyor.

Son olarak gelecek herkes gibi şu programın adını sorayım ben de. DM atar mısın?

ben de ben merak etmeyeyim diye söylemiş olma ihtimalini düşünüyorum. çok uzak değilim çünkü ona kalkıp yanına gitmek zor olmaz benim için. bi de pazartesi dönecek deyip yarını da aradan çıkarmış oldu kendince.

iş konusunda asla yalan söylemez gerçekten yoğun bir işi var, burada detay veremeyeceğim bişeyler de var şimdi eminim yani iş olsa söylerdi.
bekar kız sonuçta kendince birine göstermek için öyle hikayeler atmış olabilir.

Belki gunduz kiz kardesi kendi evinden cikip bunun evine gitti, ordan annelerine gecti
yok, pazartesi dönecek dedi yani bu gece ve yarın gece kalacağını söyledi kendisinde.
gündüz kendi evinden çıkıp geçerken annelerine uğrayıp sonra benimkine geçmiş olabilir.

olabilir, senin konunu biliyorum bu arada, adamda ağır zeka sorunu vardı o son vaka, saç meselesi falan yani yalan söylüyorsa bile mantık, zeka ararım. yalansa da zekice olsun bari.
Tek o değilki öyle söyleyen çok. Ben evli olup , karısından ev arkadaşım diye bahsedeni bile gördüm o baya uzun hikaye tabi

Kızzz daha sa ah erkeklerden ümidim kalmadı demiyor muydun salla ya yalansa da kendi kaybeder ama alakasız story atanlarıda biliyorum
evet kalmadı bibicim, bak yalansa bile yine umutsuz bir vaka sonuçta.
hayır güven olmaz bunlara.
şu an sevgilim değil belki de hiç olmaz.
alakasız story derken birilerine bişeyler göstermek için yapmış olabilir. o benim de aklıma geldi. genç güzel bekar bir kız sonuçta, vardır story atıp acaba bakmış mı diye kontrol ettiği bir yiğit

Tek o değilki öyle söyleyen çok. Ben evli olup , karısından ev arkadaşım diye bahsedeni bile gördüm o baya uzun hikaye tabi
tamam yalan söylesin de zekice yalanlar söylesin, karısından ev arkadaşım diye bahsetmek de saçma mesela
yalan dediğin akıllıca olacak ki söylediğine değsin...
bana saçma yalan söylenirse üzülürüm valla.

Kızın fake hikaye attığını sanmıyorum muhtemelen yalan söylüyor. Yalnız kalmak istemiş olabilir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…