Ne yapayım bilemedim, iş yerim kabus oldu

Ben catlar calisamazdim orda.esim ve asik oldugu kisi ayni catida kiskancliktan ya esimi ya onu yer bitirirdim.iyi sabriniz varmis.arkadas icinde sallayin gitsin .esiniz varmis ondan iyi arkadas mi olur onunla takilin
Eşimden azıcık şüphe etsem dünyayı başından dar ederim anan eşimin ona karşı bir hissi yok, durdur edip adamı tüketmek evliliğime zarar. Biz mutluyuz prensesler gibi davranıyor eşim o sebeple onları görmemek daha kolay. Ve kız öyle çirkef öyle çirkin ki bulaşmamak uzak durmak en mantıklısı geliyor.

Ben de senin yerinde olmak istedim şimdi :)
Eşim hep diyor, bir şeyler yaşandı, tamam ben hatalıyım ama o da hatalı. Durup dururken biz bir söz çıkartırsak olmaz, bekleyelim onlar ses ederse ben vereceğim cevaplarını diyor ki yapar da şüphem Yok. Eşime güveniyorum. Bırakayım saldırmak istiyorsa saldırsın, ben hanımlığımı bozmayayım diyorum.
bak eşin doğru düşünüyor ondan bir atak gelirse siz de ona istediği cvb verirsiniz kendi rezil olsun sonuçt kimse onu taciz etmiyor size yapılıyor herşey siz hanımefendiliğinizi koruyun yeter ....

İnsanlar gelip geçer.. kendi egemenliğini kur, bağımsızlığını ilan et. Gün gelir, onlarında arası bozulur. Her şey bu zamanki gibi kalacak sanıyorsun ya, kalmaz.
Kasap döner, sap döner. Gün gelir hesap döner.

bak eşin doğru düşünüyor ondan bir atak gelirse siz de ona istediği cvb verirsiniz kendi rezil olsun sonuçt kimse onu taciz etmiyor size yapılıyor herşey siz hanımefendiliğinizi koruyun yeter ....
Aynı düşüncedeyiz. Dediğim gibi o kızla olan durum ve onun yandaşları umrumda değil. Ben kendi arkadaşım, kardeşim dediklerimi anlayamıyorum...

İnsanlar gelip geçer.. kendi egemenliğini kur, bağımsızlığını ilan et. Gün gelir, onlarında arası bozulur. Her şey bu zamanki gibi kalacak sanıyorsun ya, kalmaz.
Kasap döner, sap döner. Gün gelir hesap döner.
Ben de öyle düşünüp koca ofiste bireysel alanımı ilan ettim. Kendimi soyutladım herkesten. İyi ki kk var da derdimi paylaşabiliyorum sizinle, haremlik ediyorsunuz bana çok şükür :)

Aynı düşüncedeyiz. Dediğim gibi o kızla olan durum ve onun yandaşları umrumda değil. Ben kendi arkadaşım, kardeşim dediklerimi anlayamıyorum...
insanlar malesef böyle bu güne kadar böyle bir durum yaşamamışsın sanırım ... insanların gerçek yanları malaesef

insanlar malesef böyle bu güne kadar böyle bir durum yaşamamışsın sanırım ... insanların gerçek yanları malaesef
Burası benim 3. iş yerim. Önceki iş yerlerimde de ilişkiler kırgınlıklar vs oluyordu ama burada seviye gerçekten çok düşük... seviyeden kastım kafa yapısı. Herkes üniversite mezunu ki iyi yerler, 2-3 yabancı dil biliyor ama hareketler resmen lise seviyesinde...
Ve evet, acı yoldan da olsa öğreniyorum, varmış böyle yerler de :KK43:

Kısmet böyleymiş, buraya gelmeden eşimi bulamazdım, bunlar da çilesi diyorum.

size sabır diliyorum gerçekten çok kötü ve zor bir ortamda çalışıyormuşsunuz. ama onların açısındsn düşünürsek eşinize aşık olan kişinin de eşinizle ayrılığı nasıl oldu bilmiyorum ama belli ki hem kalbi hem gururu kırılmış. yanındakilerde olay olsun diye onu gaza getiriyor olabilir, hiç üstlerine gitmeyin. zamanla sakinleşirler. kardeşim dediğiniz arkadaşınıza karşı bence siz hatalısınız köpekleri ona söylemeliydiniz belki o başka bir çözüm bulurdu, ben olsam ben de kızabilirdim ama her ne olursa olsun şuan yalnız durumda kalmışsınız yakın arkadaşlarınızjn sizin yanınızda olması lazım olmuyorlarsa o kadar yakın da değillermii demekki dert etmeyin. arkadaşların da dediği gibi bu süreç çok uzun sürmez, onlar bir şey yapmadan siz yapmayın seviyenizi düşürmeyin.

Dallas gibi bir iş yeriymiş....
Bu kızlar dedikodu yapmaktan çalışmaya fırsat bulabiliyor mu
iş değiştirme şansınız yoksa takmayın, kafanızı öne eğip işinizi yapın çıkın, muhatap olmayın..

size sabır diliyorum gerçekten çok kötü ve zor bir ortamda çalışıyormuşsunuz. ama onların açısındsn düşünürsek eşinize aşık olan kişinin de eşinizle ayrılığı nasıl oldu bilmiyorum ama belli ki hem kalbi hem gururu kırılmış. yanındakilerde olay olsun diye onu gaza getiriyor olabilir, hiç üstlerine gitmeyin. zamanla sakinleşirler. kardeşim dediğiniz arkadaşınıza karşı bence siz hatalısınız köpekleri ona söylemeliydiniz belki o başka bir çözüm bulurdu, ben olsam ben de kızabilirdim ama her ne olursa olsun şuan yalnız durumda kalmışsınız yakın arkadaşlarınızjn sizin yanınızda olması lazım olmuyorlarsa o kadar yakın da değillermii demekki dert etmeyin. arkadaşların da dediği gibi bu süreç çok uzun sürmez, onlar bir şey yapmadan siz yapmayın seviyenizi düşürmeyin.
Ayrılıkları yazışmalarından anladığım kadarıyla ve eşimin söylediklerine göre, bir kaç görüşme sonrası o eşime ilanı aşk ederken boşanayım hemen evlenelim şeklinde ilerlemiş. Eşim de açıkçası emrivakileri sevmez, belki de o soğuttu bilmiyorum, ayrılmak istemiş. Şimdi sorduğumda, o değildi benim beklediğim, bir şeylere kanım ısınmadı, 2-3 sefer görüştük ben hatırlamıyorum bile diyor. Ama kız hazmedememiş, sürekli yazmış eşime. Hatta bizim birlikte olmaya başladığımız dönem de yazıyordu, eşim bi fena tersledi yazmayı kesti ama imalı imalı izliyordu eşimi ( o zaman sevgilimdi ben de uzaktan seyrediyordum tabii ki ama kız bizi bilmiyordu).
Sonuç olarak elbette hem kalbi hem gururu kırılmıştır bir bayan olarak, e bir de kendi yuvası yıkıldı, üstüne biz evlendik. Sessiz kalıyorsam cidden Allah rızası için. Ben de boşandım onun hislerini elbet bilemem ama yaşadığı zorlukları biliyorum. Belki hırçınlığı ondan ama azıcık mantıklı olur insan. Evlenmişiz nerdeyse bir sene olacak vazgeç yani... eşim engelledi her yerden, ben de engelledim. Bekleyip göreceğiz onla olacakları.
Arkadaşıma gelecek olursak, kırılmakta duygusal olarak hakkı olabileceğini biliyorum. Ama dediğim gibi hayvanlarımıza yer bulamadığımız gibi kendisi de birini sahiplenmedi. Keşke böyle olmasaydı. Şu an bana eziyet eden ekiple bir olmalarından anladığım, dediğiniz gibi benim gerçek dostum arkadaşım değillermiş demek ki...
Zaman insana neler öğretiyor, acımam diyen yerinden bir daha bir daha acıyor insan...

Dallas gibi bir iş yeriymiş....
Bu kızlar dedikodu yapmaktan çalışmaya fırsat bulabiliyor mu
iş değiştirme şansınız yoksa takmayın, kafanızı öne eğip işinizi yapın çıkın, muhatap olmayın..
Aynen Dallas gibi :)
Şu an sağlık durumundan ötürü hareket edemiyorum muhatap olmamayı seçtim o sebeple :)

Eşinizle birlikte istifa verip çıkın, kimseye söylemeden. Daha bi şok olsunlar göremeyince. Ne uğraşıyorsunuz, hiç uzatıp büyütmeyin.
Kadın da eşinizi görmez yatışır artık. Gözden uzak gönülden ırak.

Ne iş yapıyorsunuz gerçekten çok merak ettim lise yıllarından kurtulamamış kişiler, arkadaş ortamları cephe almalar ne gereksiz işler ya, orada dedikodu ve fitneden hariç çalışılıyor mu diye merak ettim

O kadının karsısına eşinle birlikte el ele çıkın..eşin de sizin arkanizda oldugunu senin evlilik yaptigini bildigini ve senle artik ugrasmamasini soylesin.. Aslinda hic gerek bile yok basit insanlarla aciklama yapmaniza .ama sizi bunalttigi icin bir son vermek adina yapin bence

Sizin boşanmış olmamızdan kime ne ya eşin biliyor durumu millete ne bence sen uyma o ergenlere eşin uğraşsın

Sen var ya bekle gör o grubun gerileme ve dağılma dönemini :)
Eşimle çalıştığım şirkette tanıştım ve ben işe başladıktan sonra 1 sene içerisinde evlendik. Birlikte olduğumuzu nişanımıza kadar ofisteki 2 yakın kız arkadaşım hariç herkesten saklamıştık. Zaten onları da kardeşim olarak görüyordum.

Bizim birlikte olduğumuz haberi ortaya çıktıktan sonra ofisteki samimiyetlerine pek inanmadığım ve pek görüşmediğim ama kavgalı dövüşlü de olmadığım kız grubu bana cephe aldı.

Sebebini daha sonra öğrendim ki, ben işe başlamadan önce bu grubun elebaşı kızlarından biri, kocasıyla evlerini ayırmış ve bizim şirkette işe başlamış, sonrada hala boşanmamışken, yani evliyken eşime aşık olmuş. Ve üzülerek söylüyorum ki çok kısa bir süre eşimle yakınlaşmışlar. Yakınlaşmadan kastım mesajlaşmalar ve cinsel birliktelik olmadan sadece öpüşmeyle geçen birkaç gece… Eşime bu konuda çok ama çok kızgınım. Evini ayırmış da olsa, boşanıyor da olsa bir kadınla birlikte nasıl aynı çatı altında kalmış gerçekten anlayamıyorum. Bu arada gelecek eleştiriler için şimdiden söyleyeyim, cinsel birliktelik olmamış buna eminim, kendini kandırma diyenlere belirteyim ki yazışmalarını buldum, o dönemde kız reglmiş, bu yazışmalarında açık açık yazıyor, o sebeple birliktelik olmamış, zaten eşimde sen evliyken öpüşmek bile fena, asla senle birlikte olmam demiş, kız eşime birlikte olmak için mesajlarında yalvarmış ama eşim olmaz demiş defalarca ama salak kocam sonuç olarak o kızla aynı çatı altında kalmış ve öpüşmüş…

Kocam bu konuda 100% hatalı, bakın 99 demiyorum, kıza hata bulmuyorum hata eşimde… Konu eşim değil ama sonrasında anlatacaklarımı anlamanız için bunu belirtiyorum.

Nişan haberimizi duyunca bu kız ekibi soğuk soğuk da olsa yarım ağızla tebrik etmişti, ama 2 ay sonraki nikahımıza eşimizin en samimi olduğu ve bu kız grubunda olan bir hanım bile gelmedi. Tahmin edeceğiniz üzere o kız grubundan kimse gelmedi, o gün o saatte parti düzenlediler şirketten insanları da çağırıp günler torbaya girmiş gibi… Gerçekten önemsemedim gelmemelerini, iyi bile oldu nazarları değmedi dedim.

Balayından döndükten sonra bu kız grubu bana inanılmaz bir cephe aldı, suratlar beş karış, selam verirsin almaz, soru sorarsın cevaplamaz, bir şey dersin bozmak için elinden geleni yapar, böyle tiplere döndü hepsi… Çünkü dediğim gibi eşimin görüştüğü o kız grubun ele başı… Bir de tam bizim evlendiğimiz dönemde kocasından boşandı, sürekli ofiste ağlamalar, uzun iç çekişler, ortaya laf koyuşlar… Bu arada o kızla kocam arasındaki mevzuyu bu kızın o 2 kankasından başka kimsenin bildiğini sanmıyorum. Zaten diğer kızlar o ekibin yancıları, ele başları ne yaparsa kendilerini sevdirmek için çırpınan tipler var ya, onlardan işte. O sebeple bu ele başları benle konuşmuyor diye yancılar da bana cephe aldı. Ne kıza ne iffetine tek kelime etmedim, söylediği her şeyi sineye çektim çünkü eşim hatalı bence… Ama ben sustukça şiddeti arttı iç çekmelerin, laf sokmaların..

Gelelim benim 2 yakın kız arkadaşıma… Biriyle kendi kına-nikah dönemimde bir gerginlik yaşamıştık, zaten içimde bir soğukluk vardı ona karşı. İnsanların değerlerini paralarıyla, kıyafetleriyle, statüleriyle ölçmeye başlamıştı.

Kınama gelmesin bile demiştim, burada konu açmıştım, kocası onu aldatırken ben kucak açmıştım, günlerce evimde kalmıştı ama tahmin edeceğiniz üzere kocasıyla arası düzeldi, içten içe bana kin besledi. Yine de seviyeli de olsa arkadaşlığımız devam etti. Sırlarımı paylaşmadım, ama birlikte yedik, içtik, alışverişe gittik ama hep hissettim içten içe bana hissettiklerini… Eşinin dolduruşuna gelmişti, araları düzelince eşi aldatmanın ve ona attığı dayağın normal olduğunu gösterip, benim ona gaz verdiğimi aralarını açtığımı çünkü onu kıskandığımı empoze etmişti..

Gelelim diğer kız arkadaşıma, kardeşim dediğim insana... Gerçekten kardeş gibiydi içimi açtığım can bildiğim insandı.

Şirketin bahçesinde beslediği 5 köpek vardı ve köpekler büyüdükten sonra herkese saldırmaya başladı. Defalarca insanlar köpekleri şikayet etti.

Ben daha yeni 3 haftalık ameliyatlıyken ki ciddi bir ameliyat geçirdim iç organlarımdan, bahçede bu köpeklerin 4 tanesi bana saldırdı. Güvenlik beni köpeklerin elinden zor aldı ki adım atmakta zorlanıyordum ameliyat sonrası, raporumun bittiği işe başladığım gündü.

Herkes gibi insan kaynaklarına bu köpekleri ben de şikayet ettim ve ben daha yeni ameliyatlı olduğum için daha hassas davranıp bu köpekleri bir gün sonra belediyeyi çağırıp iğneyle uyuşturup götürmüşler.

Belediyenin hayvanları götürdüğü yer çok çok üzülerek söylüyorum ki pek sağlıklı bir yer değilmiş.

O köpeklerde benim de hakkım çok, evden kemikler kaynatıp kemikleri - kemik sularını taşımıştım bu yavrucaklara. Kısırlaştırılması için defalarca barınağa gidip gelmiştim, ameliyatlarından sonra ziyaretlerine gitmiştim, yem alıp yemlerini götürmüştüm…

Hayvan hakları savunucusu arkadaşlar için söylüyorum, gerçekten bu köpekleri seviyorum ama köpekler çok saldırganlaşmıştı ne yazık ki ve burası bir iş yeri…

Neyse, belediye gelip köpekleri aldıktan sonra bu benim kardeşim dediğim arkadaşım bana cephe aldı.

Sebebiyse ona değil insan kaynaklarına haber vermem, onu ezmişim, insan kaynaklarına haber vererek, hayvanlar kötü yere gittiği için bunun vebali benim boynumaymış… Üstelik bana cephe aldığı gibi o benimle görüşmeyen kız grubuyla samimiyeti epey ilerletti, bu sabah maşallah gülücükler havada uçuşuyordu…

Diğer kız arkadaşım da tahmin ettiğim gibi içindeki bütün kiniyle arayı düzeltmektense arayı daha da açtı laf taşımalarıyla fitne ve fesadıyla… Ve tahmin edebileceğiniz üzere benimle gayet resmi, güya konuşuyor ama resmi…

Sonuç olarak şu an ofiste yeni işe başlayan henüz aralarına almadıkları kız ve herkese eşit mesafede duran genel müdür asistanı hariç diğer kızlarla konuşamıyorum.

Üstelik eşime aşık olan kız sürekli laf çarpıyor ortaya köpeklerle ilgili ya da başka şeylerle ilgili…

Eşim rahatsız olmasın diye ofiste daha önce evlenip ayrıldığımı söylemeyi tercih etmemiştim, kendi kız arkadaşımlarım hariç kimse bilmiyordu.

Şimdi bu eşime aşık olan kız benim daha önce evlenip boşandığımı öğrenmiş.

Bizi ayıracakmış, elinde kanıtlarıyla geliyormuş, ben kocamı kandırmışım evlenmeden önce ona göre eşimden de saklıyormuşum bunu, sağda solda böyle konuşuyormuş...

Onlara yakın olan başka bir kız içine sindiremediği için gelip söyledi, henüz elinde kanıtı yok, bomba etkisi yaratsın diye duyurmuyor kanıtıyla gelecekmiş, saçmalıyor dedi. Ses etmedim kocamla konuşmadan…

Muhtemelen benim kardeşim dediğim arkadaşımı da bana inat içlerine alıyor kanka oluyorlar.

Eşimden yana şüphem yok, bu konuyu konuştuk, duyulsa bile eşim ben biliyorum size ne diyecek konu kapanacak…

Ancak yaşadığımız sağlık sorunları üzerine (ki hala devam ediyor ve uzun süre devam edecek ciddi sağlık sorunlarının) üzerine bir de kendi arkadaşlarımdan destek beklediğim bir dönemde onların cephe alması ve diğer kızın saçmalıklarıyla uğraşmak gerçekten çok zor…

Eşim görme duyma işimizi yapıp evimize gidelim diyor…

Eşim hep yanımda, ama üzülüyorum işte. Evliliğimde maşallah çok mutluyum.. Ama iş yeri beni tüketiyor. Üstelik dediğim gibi ciddi bir sağlık sorunu ile başbaşayız...

Sadece içimdekileri paylaşmak istedim sizinle, çok uzun oldu, affınıza sığınıyorum. Hakkınızı helal edin, uzun uzun okudunuz :)

Eşinizle birlikte istifa verip çıkın, kimseye söylemeden. Daha bi şok olsunlar göremeyince. Ne uğraşıyorsunuz, hiç uzatıp büyütmeyin.
Kadın da eşinizi görmez yatışır artık. Gözden uzak gönülden ırak.
Hastalık durumu olmasa yani sürekli paraya ihtiyacımız olmasa aklıma geldi aslında ama şu an işimizi değiştiremez durumdayız.

Çok uzun ama çok güzel yazmışsınız teşekkür ederim öncelikle... ya bilemiyorum gerçekten çok zor bir durum.. ben olsam eşimle beraber başka iş bakarım ilk fırsatta işten ayrılırdım..

Ne iş yapıyorsunuz gerçekten çok merak ettim lise yıllarından kurtulamamış kişiler, arkadaş ortamları cephe almalar ne gereksiz işler ya, orada dedikodu ve fitneden hariç çalışılıyor mu diye merak ettim
Şaka gibi ama bu insanların çoğu mühendis :) ne garip di mi? Yaş büyümüş ama ayaklar gidip gelmiş okula akıl lisede kalmış:)

Çok uzun ama çok güzel yazmışsınız teşekkür ederim öncelikle... ya bilemiyorum gerçekten çok zor bir durum.. ben olsam eşimle beraber başka iş bakarım ilk fırsatta işten ayrılırdım..
Ben teşekkür ederim, emek verip uzun uzun okumuşsunuz :) sağlık problemlerimizi halledelim, eşimin aklındaki plan önce benim iş bulup ayrılmam ki, o da beni bu ortamda yalnız bırakmasın, sonrasında da eşim ayrılacak. Onu isteyen firmalar var zaten, çok özel bir iş yapıyor çünkü.
Allah dertlerimize şifa versin inşallah, sonrası gelir :)

X