Ne yapayım bilemedim, iş yerim kabus oldu

Tam bhsettiginiz gibi bir is yerine sahibim. İlk geldigimde butun ekip birbirimize bayiliyorduk herkes muhtesem iyi gece gunduz cumleten beraberiz. Bi baktim obur hafta populerlerden biri en kotu oldu herkes cephe aldi bir konusani yok. Bir ay sonra herkes onla iyi digeri en kotu oldu. Saskinlikla izliyorum bende. Obur ay herkes bana bayiliyor en iyi benim. Sonra binbir kazik yedim yapmadigim seyler havada ucustu en kotu ben oldum derkenn bu nasil manyak bir yer gec otur masana herkesle selam sabah git evine dedim. Suan sirayla populerlikler degisiyor :)) ben yine orta halli oldum ama kimseye karismiyorum kafam rahat oldu en azindan. Survivor bizim is yerinde bakalim haftaya ne olacak?
Kisacasi unutulur gecerrr bu gunlere gulersin. Dostum dedigin dusman olmus, dusmanim dedigin en kotu gununde yaninda olmus...
Yahuu kahkaha attimm :KK70: o nasil biryermis :KK70: :KK70: populerliklerceeee:63::KK53::KK53:

İşyerinizde huzurunuzu kaçıran insanlara bunu başarabildiklerini hissettirirseniz daha da çok üstünüze gelirler bu yüzden hiç önemsemeyin ve olaylara dışardan bir gözle bakın, olaya siz dahil değilmişsiniz de tv' de Brezilya dizisi izliyormuş gibi düşünün :KK70: umursamaz tavırlarınızla ezin o grubu :KK66: bu arada eşinizden daha önce evlendiğinizi nasıl saklayabildiniz nikah işlemleri sırasında nüfus bilgilerinden herşey ortaya çıkıyor çünkü.
Daha önce belirtmiştim, eşime görüşmeye başladığımız ilk gün söyledim, böyle şey saklanır mı :) ben şirkette kimseye duyurmadım, eski eşim eski iş yerlerimde rahatsız ediyordu, iş değiştirmek zorunda kalmıştım. Sonra da evlendik şimdi ki eşimle. Biri eşime ters bir şey söyler rahatsız olur diye söylemedim kimseye daha sonra da, yoksa eşim elbet biliyor.

Esinizle birlikte o iş yerinden ayrilma ihtimaliniz yok mu?bir de iclerinden bi kiz gelip soylemis ya hani sizi ayirmak icin ugrasiyo diye. Acaba ozellikle huzursuz etmek icin mi soyletti o kiza? Aklima direkt bu geldi. Sonucta evlenip ayrilmissiniz neyin kanitiyla gelecekmis :) bu insanlar manyak ya. Size rahat vermezler gibi
Bu ne yahu. Şirket değil ilkokul 3.sinif sanki.
Molalarda da kol kola girip geziyorlar mi?
Eşiniz haklı. Işinizi yapıp cikin.
Ben iş arkadaşlıklarını dışarı taşımam, zorunlu arkadasliklardir onlar gönüllü degil. Haliyle samimiyetlerine pek inanmam. Tavsiye ederim. Tıpkı işle eşi ayırmak gibi dostlarınız iş yerinden olmasın.
Kol kola gezmiyorlar belki ama çişe bile beraber gidiyorlar :)
İş yerini ayrı tutacağım hayatımda bundan sonra :)

Onca şey olurken bu şirketin bi patronu idari amiri yok mu bu olanlara dur diyecek?çiftlik mi şirket mi nası yer ora anlayamadım.Köpek olayındaki arkadaşınız haklı benim de yakınım dediğim biri beni hiçe sayıp gidip şikayet etse silerdim.Diğer konuyu da bilemicem ama hep mi herkes kötü demek istedim şu an nedense.
Elbette herkes kötü değil, ancak bazı şirketlerde ne yazık ki ortam gerçekten çok garip oluyor ve firma kültürü diye bir şey var ya ona uyum sağlıyorsun ya da benim gibi garipsiyorsun.
Özel sektörde hele de yabancı şirketlerin bazılarında bu şekilde... Kariyer hırsıyla kuyu kazmalar, özel hayatta kimin eli kimin cebinde belli olmayan vakalar, fazla maaş için kendini üstlere farklı şekillerde gösterme çabaları...
dediğim gibi elbette herkes kötü değil ama şu an çalıştığım şirketin firma kültürü kötü... ben de yapmacık bir insan değilim, politik olamıyorum. Bir arkadaş anlatmış sizden sonra sürekli değişen popülerlik listesi, sırayla birbirlerine atılan çamurlar, sonra sarmaş dolaş olmalar... yapamam ben... benim gibi olanlar var elbet, ama en politik olamayanları benim sanırım :) o sebeple en kötü benim :)

Köpek konusunda zaten hassas olduğunu biliyorum arkadaşımın ama sonuçta hayvan bu ve saldırıya uğramışım, onun işe geleceği günü bekleyemezdim. Zaten güvenlik ik ya bildirmişti, sonrasında da ben mail atmışım. Kırılmasını gerçekten kalben anlıyorum, ama gereğinden fazla uzattı bence... orta yol bulunabilirdi...

Ay ben bu kadar sessiz kalamazdim:sopa:

Ciziii bencee bir arkadas soylemis yukarda
O laf tasiyan arkadas ve diger eski kankalarina bu tehdit ettigi konuyla alakali ve soylentilerden dolayi onlardan sikayetci olacagini duyur bence biyerleri tutusur:KK45:
Yapmayacağımı biliyorlar bence, belki de o sebeple cesaret alıp bu şekilde davranıyorlar...
birazda inançla yaklaşıyorum. Şimdi ben o kulun açığını ortaya çıkarırsam günaha girerim, haklıyken o benim günahlarımı alıp beni hafifletirken haksız duruma düşerim. Ne gerek var diyorum.
Ve işle ilgilide onlarla ortak yaptığım bir şey Yok. Ben bireysel çalışıyorum çok şükür :)

Ben de buna katılıyorum. Arkadaşınız çok kırılmış belli ki, arkasından iş çevrilmiş gibi hissetmiş olabilir (öyle yapmadığınız halde). Hayvanseverler hassas oluyorlar bu konuda ve ayrıca sizin de dediğiniz gibi bu şekilde toplatılan köpekler kötü yerlere götürülüyor. Belki başka bir çözüm bulunabilirdi... Bu konuda alttan alıp iletişime geçebilirsiniz arkadaşınızla, eğer hala değer veriyorsanız. Diğerleri zaten boş beleş, daha önce de dendiği gibi onları dizi gibi uzaktan izleyin. Hatta bi süre sonra sıkılıp senaristlere küfür edip, izlemeyi de bırakırsınız :)
Dedikodu, laf sokma haricinde isinle ilgili seni sıkıntıya sokacak şeyler yapılıyor mi. Elinde somut biseyler olursa daha iyi olur. Duruma göre mobbinge ugradiginla ilgili dava açarsın. Elinde kanıt olursa mobbing davalarindan sonuç alınıyor.
Çok sıkıntılı bir durum gerçekten iş yerinde huzur olmayınca da çok zor oluyor. Allah kolaylık versin.
Bir de iş yerindeki bahçede köpek besleme olayı bence de pek doğru degil. Bir de saldirganlarmis. Ama sen o konuda ayıp etmişsin. Kardeşim dediğin insanın arkasından iş çevirmiş durumundasin şu an.
Az önce dediğim gibi ben bireysel çalışıyorum onlarla işim Yok, o sebeple pek sallamıyorum. Bana bir zararları Yok:)

Köpek konusunda şu an olsa farklı davranırdım, o kesin. Ama diyorum ya o an saldırıya uğramışım, daha yeni ameliyatlıyım... sağlıklı düşünemedim. Yine köpekler şikayet edilmeliydi ama benim gibi değil belki...

ya bahsi gecen kisi sevgilin degil ki nikahlı kocan...eşin ya eşin! kim kimi elinden alıyor..ben senin yerinde olsam o kizlara karsi ezik davranmaz aksine iş yerinde onun sahibi benim sen anca boş konusursun modunda havalı havalı dolasırdım...

Daha önce belirtmiştim, eşime görüşmeye başladığımız ilk gün söyledim, böyle şey saklanır mı :) ben şirkette kimseye duyurmadım, eski eşim eski iş yerlerimde rahatsız ediyordu, iş değiştirmek zorunda kalmıştım. Sonra da evlendik şimdi ki eşimle. Biri eşime ters bir şey söyler rahatsız olur diye söylemedim kimseye daha sonra da, yoksa eşim elbet biliyor.
Ayy yanlış anlamışım kusura bakmayın :olamaz:

ya bahsi gecen kisi sevgilin degil ki nikahlı kocan...eşin ya eşin! kim kimi elinden alıyor..ben senin yerinde olsam o kizlara karsi ezik davranmaz aksine iş yerinde onun sahibi benim sen anca boş konusursun modunda havalı havalı dolasırdım...
Daha öncesinde onların durumunu kimse bilmediği için ve o da sinsi davrandığı için benim havalı dolaşmam pek işe yaramıyor:)
Anca o anlayıp daha da hırs yapıyor :)

İş değiştirme imkanınız varmı? Aynı işyerinin farklı bi yerde bi şubesi vs de olabilir? İnsan huzursuz oluyor çünkü böyle durumlarda. Birde sizinle uğraşmaya devam ederse eşimle aile huzurumuzu bozuyor diye iş yerine şikayette bulunun. Tabi ilkönce elinize ıspat edecek bişeyler alın. Bizim işte biri böyle birşey yapsa ve bu ispatlansa anında kovulur. Tabi zararı sizede olabilir ama inceldiği yerden kopsun bu kadar etkiliyorsa hayatınızı. Diğer taraftan şunu da yapabilirsiniz giyinin süslenin yapın makyajınızı (mutlu bir görüntü için) eşinizin elinden tutun gidin işe. Çalışın ve çıkın. Bi süre sonra zaten baktılar ne yapsalar olmuyor vazgececekler. Boş boş işlerle uğraşıyorlar aslında ne rahat işyeriniz varmış takmadığınızı her fırsatta gösterin kuyruk acısı var o kızda kolay değil bırakın içini soğutmaya çalışsın biraz yarın başkasına aşık olur unutur sizi

İş bakıyorum ama bu hastalıktan dolayı minimum haftanın 2 sabahı hastaneye gitmemiz gerekli eşimle. Bunu mevcut ii yerim hariç şu an hiç bir yer kabul etmez. 10 ay oldu evleneli, borçlarımız var işten de ayrılamıyorum o sebeple. Allah bana güç versin.
Ben özellikle o is yerinden ayrilmaz onlari sevindirmezdim

X