Ne yapayım bilemedim, iş yerim kabus oldu

Ben çalıştığım iş yerinin insan kaynaklarına haber verdim. Kötülük yapmak gibi bir niyetim asla yoktu, kaldı ki benden önce güvenlik insan kaynaklarına haber vermişti bile. O köpekleri saldırgan oldukları için zaten göndereceklerdi sadece ben yeni ameliyat olduğum için daha hassas davrandılar.
Lütfen biraz daha anlayışlı olun:KK43: rica ediyorum.
konunuz için sadece şunu diyorum işyerinde illa birleriyle dost arkadaş olmak durumunda değilsin boş vaktiniz çok değilse tabi benim takıldığım kısırlaştırılmış ve arkadaşınızn isnların baktığı köpeklerin neden saldırgan olduğu orası biraz tuhaf geldi insana alışık olmları lazım

Kız açık açık bir şey yapmıyor yaptığı her şey gizli kapaklı şekilde, o sebeple tepki verse eşim rezillik epey büyüyecek. Zaten eşim haksız olduğunu kabul ediyor ama bekar adammış yapmış hangi erkek masum ki? Sonradan pişman olmuş sonra görüşmemiş. Zaten bir kaç ay sonra da ben işe başladım ve birlikte olmaya başladık.
1 sene olacak biz evleneli, bu neyin hırsı anlamıyorum.
Kaldı ki ben arkadaşlarıma kırgınım, o kız ya da ortaya çıkaracaklarından çekinmiyorum, eşim yanımda, ben de onun yanındayım.

Yanlis anlamayin burda begenmedigim, onaylamadigim durum esinizin o kadinla veya bu kadinla bulusmasi, gorusmesi degil; isyerinden biriyle gorusmesi. Insan bana gore yemek yedigi kaba pislik yapmamali. Isyerindekilerle iliski kurmak hem profesyonellikten uzak, hem potansiyel basagrilarina yol aciyor, hem de ozel hayat isyerinde agza sakiz olabiliyor...yani yanlis kere yanlis. Yoksa kiminle ne isterse yapsin, isyerinde yapmasi yanlis hem kendi basini hem sizin basinizi derde sokmus. (bence) Yani kadin da esiniz de kafasiz, kendilerini rezil etmisler.

Bana kalirsa hiiiic takmayin. Isinizin sartlari iyiymis. Esiniz ya da kadin sacmaladi diye isinizden olmayin bence. Gorusmeyin, konusmayin, muhattap olmayin, isinizi yapin cikin, gidin. Sefler yabanci demissiniz, mobbing isi yabancilarca ciddiye alinir. Mobbinge ugradiginizi belirten bir yazi yazin ve gonderin bence.

Yanlis anlamayin burda begenmedigim, onaylamadigim durum esinizin o kadinla veya bu kadinla bulusmasi, gorusmesi degil; isyerinden biriyle gorusmesi. Insan bana gore yemek yedigi kaba pislik yapmamali. Isyerindekilerle iliski kurmak hem profesyonellikten uzak, hem potansiyel basagrilarina yol aciyor, hem de ozel hayat isyerinde agza sakiz olabiliyor...yani yanlis kere yanlis. Yoksa kiminle ne isterse yapsin, isyerinde yapmasi yanlis hem kendi basini hem sizin basinizi derde sokmus. (bence) Yani kadin da esiniz de kafasiz, kendilerini rezil etmisler.

Bana kalirsa hiiiic takmayin. Isinizin sartlari iyiymis. Esiniz ya da kadin sacmaladi diye isinizden olmayin bence. Gorusmeyin, konusmayin, muhattap olmayin, isinizi yapin cikin, gidin. Sefler yabanci demissiniz, mobbing isi yabancilarca ciddiye alinir. Mobbinge ugradiginizi belirten bir yazi yazin ve gonderin bence.
Eşim bence de haksız. Diğer bayan beni ilgilendirmiyor. Ama olan olmuş... hatasını anladı ama geç oldu, klasik erkek ne diyelim :)

Elle tutulur bir verin eşimle kızın yazışmaları ama o artık çok çok özel ben istemem o seviyelere düşmeyi, hem eşimi de zor duruma düşürürüm. Evliliğimi sarsmadan çare bulmaya çalışıyorum.

Burası bir iş yeri kafasındayım...
Zaten birbiri arkasından konuşanların şu an ki canciğer durumları pek komik geliyor :)

Kimsenin arkadaşlığı bozulsun kötü olsun istemem, sadece kendi arkadaşlarıma kırgınım.
Kocama kızgınım ama dediğim gibi adam bakarmış, hepimiz hatalar yapıyoruz. Ben de boşanmıştım... sonuçta ikimizde birbirimizi geçmişlerimize sünger çekip kabul ettik.
İnsanlar ne sevgisiz ona acıyorum
kimsenin arkadasligi bozulsun demiyorum ki is yerinde kankalik olmaz cok samimiyette islerin ciktigi nokta cok istisnalar haric bu oluyor sizdede bu olacak buyuk ihtimalle diyorum
Sizin o tapinanlar sevgiden degil cikardan yanindadirlar (ya islerinde yardim ediyordur,ya onlardan usttur,ya ifadesi ustlerle cok iyidir bizide over mantigi ya ilerde sorun olursa bizi korur mantigi vs vs) yada siz sivrisinizdir ki oyle birsey yok diyorsunuz ondan onun yanindadirlar

Sizinkilere gelince zaten arkadas degillermis varmis iclerinde bise en ufak sorunda ortaya cikmis daha neyin kirginligi Allah askina hayatta baba evlada kazik atar hale gelmis siz kan baginiz dahi olmayan sosyal ortamda sonradan hayatiniza girmis tanidiginiz size sirt cevirmis kisileri bu kadar takiyorsunuz ustelik hastayim diyorsunuz verin bir top ellerine sektire sektire gitsinler
Oyle olduktan sonra disarda konusacak cok arkadas var

Eşimle çalıştığım şirkette tanıştım ve ben işe başladıktan sonra 1 sene içerisinde evlendik. Birlikte olduğumuzu nişanımıza kadar ofisteki 2 yakın kız arkadaşım hariç herkesten saklamıştık. Zaten onları da kardeşim olarak görüyordum.

Bizim birlikte olduğumuz haberi ortaya çıktıktan sonra ofisteki samimiyetlerine pek inanmadığım ve pek görüşmediğim ama kavgalı dövüşlü de olmadığım kız grubu bana cephe aldı.

Sebebini daha sonra öğrendim ki, ben işe başlamadan önce bu grubun elebaşı kızlarından biri, kocasıyla evlerini ayırmış ve bizim şirkette işe başlamış, sonrada hala boşanmamışken, yani evliyken eşime aşık olmuş. Ve üzülerek söylüyorum ki çok kısa bir süre eşimle yakınlaşmışlar. Yakınlaşmadan kastım mesajlaşmalar ve cinsel birliktelik olmadan sadece öpüşmeyle geçen birkaç gece… Eşime bu konuda çok ama çok kızgınım. Evini ayırmış da olsa, boşanıyor da olsa bir kadınla birlikte nasıl aynı çatı altında kalmış gerçekten anlayamıyorum. Bu arada gelecek eleştiriler için şimdiden söyleyeyim, cinsel birliktelik olmamış buna eminim, kendini kandırma diyenlere belirteyim ki yazışmalarını buldum, o dönemde kız reglmiş, bu yazışmalarında açık açık yazıyor, o sebeple birliktelik olmamış, zaten eşimde sen evliyken öpüşmek bile fena, asla senle birlikte olmam demiş, kız eşime birlikte olmak için mesajlarında yalvarmış ama eşim olmaz demiş defalarca ama salak kocam sonuç olarak o kızla aynı çatı altında kalmış ve öpüşmüş…

Kocam bu konuda 100% hatalı, bakın 99 demiyorum, kıza hata bulmuyorum hata eşimde… Konu eşim değil ama sonrasında anlatacaklarımı anlamanız için bunu belirtiyorum.

Nişan haberimizi duyunca bu kız ekibi soğuk soğuk da olsa yarım ağızla tebrik etmişti, ama 2 ay sonraki nikahımıza eşimizin en samimi olduğu ve bu kız grubunda olan bir hanım bile gelmedi. Tahmin edeceğiniz üzere o kız grubundan kimse gelmedi, o gün o saatte parti düzenlediler şirketten insanları da çağırıp günler torbaya girmiş gibi… Gerçekten önemsemedim gelmemelerini, iyi bile oldu nazarları değmedi dedim.

Balayından döndükten sonra bu kız grubu bana inanılmaz bir cephe aldı, suratlar beş karış, selam verirsin almaz, soru sorarsın cevaplamaz, bir şey dersin bozmak için elinden geleni yapar, böyle tiplere döndü hepsi… Çünkü dediğim gibi eşimin görüştüğü o kız grubun ele başı… Bir de tam bizim evlendiğimiz dönemde kocasından boşandı, sürekli ofiste ağlamalar, uzun iç çekişler, ortaya laf koyuşlar… Bu arada o kızla kocam arasındaki mevzuyu bu kızın o 2 kankasından başka kimsenin bildiğini sanmıyorum. Zaten diğer kızlar o ekibin yancıları, ele başları ne yaparsa kendilerini sevdirmek için çırpınan tipler var ya, onlardan işte. O sebeple bu ele başları benle konuşmuyor diye yancılar da bana cephe aldı. Ne kıza ne iffetine tek kelime etmedim, söylediği her şeyi sineye çektim çünkü eşim hatalı bence… Ama ben sustukça şiddeti arttı iç çekmelerin, laf sokmaların..

Gelelim benim 2 yakın kız arkadaşıma… Biriyle kendi kına-nikah dönemimde bir gerginlik yaşamıştık, zaten içimde bir soğukluk vardı ona karşı. İnsanların değerlerini paralarıyla, kıyafetleriyle, statüleriyle ölçmeye başlamıştı.

Kınama gelmesin bile demiştim, burada konu açmıştım, kocası onu aldatırken ben kucak açmıştım, günlerce evimde kalmıştı ama tahmin edeceğiniz üzere kocasıyla arası düzeldi, içten içe bana kin besledi. Yine de seviyeli de olsa arkadaşlığımız devam etti. Sırlarımı paylaşmadım, ama birlikte yedik, içtik, alışverişe gittik ama hep hissettim içten içe bana hissettiklerini… Eşinin dolduruşuna gelmişti, araları düzelince eşi aldatmanın ve ona attığı dayağın normal olduğunu gösterip, benim ona gaz verdiğimi aralarını açtığımı çünkü onu kıskandığımı empoze etmişti..

Gelelim diğer kız arkadaşıma, kardeşim dediğim insana... Gerçekten kardeş gibiydi içimi açtığım can bildiğim insandı.

Şirketin bahçesinde beslediği 5 köpek vardı ve köpekler büyüdükten sonra herkese saldırmaya başladı. Defalarca insanlar köpekleri şikayet etti.

Ben daha yeni 3 haftalık ameliyatlıyken ki ciddi bir ameliyat geçirdim iç organlarımdan, bahçede bu köpeklerin 4 tanesi bana saldırdı. Güvenlik beni köpeklerin elinden zor aldı ki adım atmakta zorlanıyordum ameliyat sonrası, raporumun bittiği işe başladığım gündü.

Herkes gibi insan kaynaklarına bu köpekleri ben de şikayet ettim ve ben daha yeni ameliyatlı olduğum için daha hassas davranıp bu köpekleri bir gün sonra belediyeyi çağırıp iğneyle uyuşturup götürmüşler.

Belediyenin hayvanları götürdüğü yer çok çok üzülerek söylüyorum ki pek sağlıklı bir yer değilmiş.

O köpeklerde benim de hakkım çok, evden kemikler kaynatıp kemikleri - kemik sularını taşımıştım bu yavrucaklara. Kısırlaştırılması için defalarca barınağa gidip gelmiştim, ameliyatlarından sonra ziyaretlerine gitmiştim, yem alıp yemlerini götürmüştüm…

Hayvan hakları savunucusu arkadaşlar için söylüyorum, gerçekten bu köpekleri seviyorum ama köpekler çok saldırganlaşmıştı ne yazık ki ve burası bir iş yeri…

Neyse, belediye gelip köpekleri aldıktan sonra bu benim kardeşim dediğim arkadaşım bana cephe aldı.

Sebebiyse ona değil insan kaynaklarına haber vermem, onu ezmişim, insan kaynaklarına haber vererek, hayvanlar kötü yere gittiği için bunun vebali benim boynumaymış… Üstelik bana cephe aldığı gibi o benimle görüşmeyen kız grubuyla samimiyeti epey ilerletti, bu sabah maşallah gülücükler havada uçuşuyordu…

Diğer kız arkadaşım da tahmin ettiğim gibi içindeki bütün kiniyle arayı düzeltmektense arayı daha da açtı laf taşımalarıyla fitne ve fesadıyla… Ve tahmin edebileceğiniz üzere benimle gayet resmi, güya konuşuyor ama resmi…

Sonuç olarak şu an ofiste yeni işe başlayan henüz aralarına almadıkları kız ve herkese eşit mesafede duran genel müdür asistanı hariç diğer kızlarla konuşamıyorum.

Üstelik eşime aşık olan kız sürekli laf çarpıyor ortaya köpeklerle ilgili ya da başka şeylerle ilgili…

Eşim rahatsız olmasın diye ofiste daha önce evlenip ayrıldığımı söylemeyi tercih etmemiştim, kendi kız arkadaşımlarım hariç kimse bilmiyordu.

Şimdi bu eşime aşık olan kız benim daha önce evlenip boşandığımı öğrenmiş.

Bizi ayıracakmış, elinde kanıtlarıyla geliyormuş, ben kocamı kandırmışım evlenmeden önce ona göre eşimden de saklıyormuşum bunu, sağda solda böyle konuşuyormuş...

Onlara yakın olan başka bir kız içine sindiremediği için gelip söyledi, henüz elinde kanıtı yok, bomba etkisi yaratsın diye duyurmuyor kanıtıyla gelecekmiş, saçmalıyor dedi. Ses etmedim kocamla konuşmadan…

Muhtemelen benim kardeşim dediğim arkadaşımı da bana inat içlerine alıyor kanka oluyorlar.

Eşimden yana şüphem yok, bu konuyu konuştuk, duyulsa bile eşim ben biliyorum size ne diyecek konu kapanacak…

Ancak yaşadığımız sağlık sorunları üzerine (ki hala devam ediyor ve uzun süre devam edecek ciddi sağlık sorunlarının) üzerine bir de kendi arkadaşlarımdan destek beklediğim bir dönemde onların cephe alması ve diğer kızın saçmalıklarıyla uğraşmak gerçekten çok zor…

Eşim görme duyma işimizi yapıp evimize gidelim diyor…

Eşim hep yanımda, ama üzülüyorum işte. Evliliğimde maşallah çok mutluyum.. Ama iş yeri beni tüketiyor. Üstelik dediğim gibi ciddi bir sağlık sorunu ile başbaşayız...

Sadece içimdekileri paylaşmak istedim sizinle, çok uzun oldu, affınıza sığınıyorum. Hakkınızı helal edin, uzun uzun okudunuz :)

Geçmiş olsun gergin iş ortamı çok sıkıntılı :KK43:.

Fakat birincisi, kesinlikle eşim suçlu bu ilişkide demişsiniz fakat eşiniz bekarmış, evet hoş bir durum değil ama kadının sorunu bu, eşiniz direkt olarak suçlu değil. Ayrıca geçmişte olup bitmiş olay, diğer kadının da bir kızgınlığı varsa eşinize değil size tavır alması çok aşağılık. Kadınlar böyle durumlarda erkeğe değil hikayedeki diğer kadına tavır alınca çok sinirleniyorum, ha burda erkeğin de suçu yok tavır alacak bir durum yok ya neyse.

Hal böyleyken kesinlikle iş yerindeki tepkileri sallamamanızı öneririm. Bence işe gidip gelin ve herkesi bloklayın kafanızda.

Köpek konusunda ise, maalesef arkadaşınıza biraz hak verdim, bu da önce ona haber vermeniz gerektiğini düşünüyorum, belki başka bir yere götürürdü, eğer bir şey yapmıyorsa o zaman IK'ya haber verebilirdiniz, bunu da ona söylerek. Ben olsam da bozulurdum sanırım, yakın arkadaşım bana gelmeden gidip farklı bir yere şikayette bulunduğu için.

geçmiş olsun tekrar,

konunuz için sadece şunu diyorum işyerinde illa birleriyle dost arkadaş olmak durumunda değilsin boş vaktiniz çok değilse tabi benim takıldığım kısırlaştırılmış ve arkadaşınızn isnların baktığı köpeklerin neden saldırgan olduğu orası biraz tuhaf geldi insana alışık olmları lazım
Köpekler kısırlaştırıldı ama gece vardiyasındaki operatör arkadaşlar huylarını biraz değiştirmiş paydoslarda...
Köpeklerimiz git gide canavara döndü, gelen geçen her şeye herkese saldırır olmuştu.
Yoksa ben ister miyim ellerimle beslediğim hayvanları göndermeyi :KK43:

Off ne biçim iş yeri içim şişti kimseyle muhatap Olma gerekirse üstüne söyle. Ayrıca köpekleri o kadar beslemişsiniz sizi de tanıyor size nasıl saldırdı hiç anlamadım çok hayvan bakarım hiç başıma böyle birşey gelmedi :110: kesin barınağa götürdüler ve barıknakların hali içler acısı :KK43:

O can acısıyla vurması refleks olurdu buna söylenecek bişey olmaz ama olay soğuyup düşünüp taşınıp belediyeyi gelin alın bunları diye aramak hem de köpeklerle ilgilenen kişiyi tanıdığı halde ona bile haber vermeden yapmak kötülük evet. Ayrıca köpeklerin kısırlaştırılmış olduğunu söylemiş kısırlaştırılmış köpekler saldırganlık yapmaz bana acayip geldi orası
Iyi yapmis bence.. ellerini cabuk tutsalarmis..hayvan sevmeyen biri degilim ama ama cok talihsiz birsey yasamis

Geçmiş olsun gergin iş ortamı çok sıkıntılı :KK43:.

Fakat birincisi, kesinlikle eşim suçlu bu ilişkide demişsiniz fakat eşiniz bekarmış, evet hoş bir durum değil ama kadının sorunu bu, eşiniz direkt olarak suçlu değil. Ayrıca geçmişte olup bitmiş olay, diğer kadının da bir kızgınlığı varsa eşinize değil size tavır alması çok aşağılık. Kadınlar böyle durumlarda erkeğe değil hikayedeki diğer kadına tavır alınca çok sinirleniyorum, ha burda erkeğin de suçu yok tavır alacak bir durum yok ya neyse.

Hal böyleyken kesinlikle iş yerindeki tepkileri sallamamanızı öneririm. Bence işe gidip gelin ve herkesi bloklayın kafanızda.

Köpek konusunda ise, maalesef arkadaşınıza biraz hak verdim, bu da önce ona haber vermeniz gerektiğini düşünüyorum, belki başka bir yere götürürdü, eğer bir şey yapmıyorsa o zaman IK'ya haber verebilirdiniz, bunu da ona söylerek. Ben olsam da bozulurdum sanırım, yakın arkadaşım bana gelmeden gidip farklı bir yere şikayette bulunduğu için.

geçmiş olsun tekrar,
Eşimde hatanın çoğu olmak üzere, kız da o da hatalı... diyorum ya benden önceymiş diyecek bir şeyim yok.

Köpeklerle ilgili güvenlik benden önce IK ya haber vermişti bile ben sonradan mail attım. Dediğim gibi köpekler zaten sürekli saldırır olmuştu son 1 aydır. Bunlar 11 aylık köpeklerdi, defalarca yer bulalım diye uğraştık ama kimse kabul etmiyor. üstelik o köpeklere düşkün arkadaşım da kabul etmemişti köpeklerden birini, yani yer bulamıyorduk ne yazık ki.
Arkadaşıma da haber verdim o gün ama ık'dan sonra. Belki. Hatam buydu ama şirkette bir sorun olduğunda benim mantığım yetkiliye haber vermektir. Sonuçta köpekleri o da sahiplenmemişti.

Off ne biçim iş yeri içim şişti kimseyle muhatap Olma gerekirse üstüne söyle. Ayrıca köpekleri o kadar beslemişsiniz sizi de tanıyor size nasıl saldırdı hiç anlamadım çok hayvan bakarım hiç başıma böyle birşey gelmedi :110: kesin barınağa götürdüler ve barıknakların hali içler acısı :KK43:
Öyle olmuş maalesef ki :KK43:

Bence işinizi değiştirme şansınız varsa değiştirin insanı çok etkiliyor çünkü ve resmi olmak en iyisi insanlarla hem kafanda rahat olur

Benimde aklima söyle bir oyun geldi kocaniz sanki sizden sogumusda kiza yöneliyor gibi bir yerden mesaj atin oda illaki yakinlascak gösterin derdi buydu esime asik olmasi beni cekemememsi yüzünden bunlari yapti görün neymis diye ..

yerinde olsam o kız gurubunun ele başını şöyle bir ele geçirir parçalarımsende pek sessizsin be bacım senin evlilik hayatın hakkında kocana kanıt götürecekmiş yok cephe almış yok tersliyormuş o sizi terslerken siz neden sessiz kalıyorsunuz şirlet olsanıza gınah geçirdim yerinize.

X