Ne yapacağımı bilmiyorum ...

Tekrar teşekkür ederim sizide yordum gece gece ya kusuruma bakmayın :) bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim :)
Ne demek :KK36: benim yasam amacim meslegim bu 🥰 aklina takilan , derslerle ilgili gelecek kaygisiyla ilgili herhangi bir konuda bana istedgn zaman danisabilirsin😊 istersen msj at istersen konunuzernden etiketle ✌🏻 elmden geldgnce yardmci olurum :KK36:

Ne demek :KK36: benim yasam amacim meslegim bu 🥰 aklina takilan , derslerle ilgili gelecek kaygisiyla ilgili herhangi bir konuda bana istedgn zaman danisabilirsin😊 istersen msj at istersen konunuzernden etiketle ✌🏻 elmden geldgnce yardmci olurum :KK36:
Çok teşekkür ederim sizin gibi öğretmenlerin olması güzel bir şey :) şimdiden yardımcı oldunuz :) takibe alıyorum hemen sizi :)

Sonuçlar 27 sinde açıklanacak ama evhamlıyım malesef
Anlayabiliyorum :KK43: buradan sana sakin ol endişe yapma falan demek çok kolay ama bu senin ne kadar isine yarar bilmiyorum :KK43:lütfen şunun farkında ol ama bu durumda insan en kötüsünü düşünmeye meyillidir :KK43: ben seni anlayabiliyorum
doktora hiç gittin mi bu durum için?

Sonuçlar 27 sinde açıklanacak ama evhamlıyım malesef
Artık neredeyse her üniversitenin uzaktan yani açık eğitim bölümleri var.
Mesela Ankara üniversitesi uzem, İstanbul üniversitesi uzem diye araştırırsanız daha detaylı bilgilere ulaşırsınız.

Anlayabiliyorum :KK43: buradan sana sakin ol endişe yapma falan demek çok kolay ama bu senin ne kadar isine yarar bilmiyorum :KK43:lütfen şunun farkında ol ama bu durumda insan en kötüsünü düşünmeye meyillidir :KK43: ben seni anlayabiliyorum
doktora hiç gittin mi bu durum için?
Daha önce gittim ama daha kötü olduğum için ilaçları bıraktım yararı olmadı

Öncelikle geçmiş olsun

AÖF ye kaydolsan da bir yandan ünv okuyup bir yandan da çalışabilirsin.

Benim Öner’im ataması kolay 2 senelik bölümler var

Onları tercih edersen daha rahat edersin.

Öncelikle geçmiş olsun

AÖF ye kaydolsan da bir yandan ünv okuyup bir yandan da çalışabilirsin.

Benim Öner’im ataması kolay 2 senelik bölümler var

Onları tercih edersen daha rahat edersin.
Şuan ki korkum şu barajı geçememe barajdan kastımda tyt 150 yi geçememe çünkü sınavım iyi geçmedi çok strese girdim herkesin dipdibe olduğu bir ortamdı korona korkusu sardı beni :KK43: türkçe sorularında dil bilgisi yoktu felsefi paragraf sorularıydı çoğu bu yüzden odaklanamadım :KK43: ayt güzel geçti neredeyse fulledim çoğunu o koyuyor işte :KK43: ne yapacağımı hiç bilmiyorum inanın :KK43:

Şuan ki korkum şu barajı geçememe barajdan kastımda tyt 150 yi geçememe çünkü sınavım iyi geçmedi çok strese girdim herkesin dipdibe olduğu bir ortamdı korona korkusu sardı beni :KK43: türkçe sorularında dil bilgisi yoktu felsefi paragraf sorularıydı çoğu bu yüzden odaklanamadım :KK43: ayt güzel geçti neredeyse fulledim çoğunu o koyuyor işte :KK43: ne yapacağımı hiç bilmiyorum inanın :KK43:
Barajı geçersiniz inşallah

Daha önce gittim ama daha kötü olduğum için ilaçları bıraktım yararı olmadı
Geçmiş olsun :KK43:( ilaçların etkisinin başlaması için uzun bir zaman gerekebiliyor ve herkes de ilaç için uygun değil yani çok gerekli durumlar hariç ilaç kullanılmamalı bence.
Inşallah seni mutlu edecek bir sonuç gelir :)

Geçmiş olsun :KK43:( ilaçların etkisinin başlaması için uzun bir zaman gerekebiliyor ve herkes de ilaç için uygun değil yani çok gerekli durumlar hariç ilaç kullanılmamalı bence.
Inşallah seni mutlu edecek bir sonuç gelir :)
Umarım sohbetiniz için teşekkür ederim tekrardan sağolun ilginiz için :)

Merhabalar , bugün kaydoldum 21 yaşındayım ve sorunum sınavla alakalı :KK43: tyt ye girdim ve çok strese girip az soru çözebildim. Sorular okadar zor geldiki elim ayağım titredi. Keşke geçen sene tercih yapsaydım diyorum :KK43: ayt güzel geçti ama tyt iyi değildi barajı geçememekten korkuyorum :KK43: sonra açık üniversite olduğu bilgisine rastladım araştırdım daha önce hiçbir öğretmenim bu konuda bilgilendirmemişti beni , açıkçası sevindim okuyunca barajı geçebilirsem inşallah :KK43: açıktan okumayı düşünüyorum örgün eğitimde bilinmeyen bir üniversitede basit bir bölüm okumaktansa açıktan okumak daha cazip geldi hala bilgim yok açık üniversitelerle alakalı :KK43: çevremden çok baskı görüyorum bari işe gir çalış diyorlar ama hiçbir tecrübem yok ailem hep hazıra alıştırıp büyüttü hiç dışarıya kendim çıkıp gezmedim lisede tecrübe edinmeye başladım dışarıyı ama hangi işi yaparım diye düşünüyorum akrabalarımın hepsi üniversiteyi bitirmiş yada okuyan insanlar benim dedikodumu yapıyorlar :KK43: annemlerde sıkıştırıyor başarısız olduğumu beceriksiz olduğumu söylüyorlar ve benim öz güvenim çok düştü bu yüzden çok strese girdim :KK43: açık öğretim okursam iş imkanı varmı üniversite diplomam olacak mı :KK43: bilgilendirirseniz sevinirim çok mutsuzum :KK43: daha sınav sonuçları açıklanmadı ama barajı geçemezsem ne yaparım diye düşünüyorum 2 sene dershaneye gittim ama olmayınca olmuyor galiba geçen sene neden tercih yapmadım diyorum :KK43:
2 sene dershaneye gittiğin halde barajı bile geçemicem diyorsan zorlamanın anlamı yok.
Hayatına başka bir yönde devam edebilirsin.
Herkes aynı kapasitede aynı yeterlilikte olamaz zaten buna eyvallah...
herkes yüksek puanlar almak zorunda da değil ANCAK 2 sene dershaneye bile gönderilmiş bir çocuğun barajı geçemiyorum kaygısı varsa oturup şapkasını önüne koyması gerekiyor ne yapıyorum, ne yaptım diye....
10-15 tane türkçe çözsen 120 sınavlık soruda barajı geçersin nerdeyse...
Neyse akrabalara haber salın görücü gelsin Evlen git sonuçta senin için en ideal yol bu...

Bu dediklerimi başka yönlere çekecek ve ne demek istediğimi anlamayanlar lütfen alıntılamasın!
Beğenmeme tuşuna basıp geçiniz...

Üniversite sınavının yanında dgs solda sıfır kalır.Açıktan okumadım dgsye girmedim ancak bi yerde 200 bin kisi sınava giriyor diğerinde 2 milyon.Birinde ilk kısımdaki fen ve sosyal belirleyici oluyor,ya da lisenin tüm konuları cıkıyor,diğerinde sadece 9.sınıftan matematik ve türkçe cıkıyor.Yani karsılastırılamaz bile o acıdan denenmeli mutlaka.En azından acıktan 4 sene okumak yerine 4 senelik fakülte ihtimali olması bile avantaj
Teoride öyle görünsede pratikte öyle değil maalesef :KK43:
Öncelikle Dgs'de rakiplerin çok farklı misal Matematik öğretmenliği bitirmiş biriyle Adaletten Hukuğa geçme yarışına girebiliyorsun.
Ayrıca Dgs sınavının soru biçimleri üni. Geçiş sınavına göre daha zor.
Birçok aday süre sıkıntısı yaşıyor karmaşık sorular karşısında
kontenlar yeterli değil..
Rakip sayın az ama o rakiplerin üni. Sınavına haybiye giren laylaylom tayfadan daha donanımlılar genelde bu da işi zorlaştırıyor.

2 sene dershaneye gittiğin halde barajı bile geçemicem diyorsan zorlamanın anlamı yok.
Hayatına başka bir yönde devam edebilirsin.
Herkes aynı kapasitede aynı yeterlilikte olamaz zaten buna eyvallah...
herkes yüksek puanlar almak zorunda da değil ANCAK 2 sene dershaneye bile gönderilmiş bir çocuğun barajı geçemiyorum kaygısı varsa oturup şapkasını önüne koyması gerekiyor ne yapıyorum, ne yaptım diye....
10-15 tane türkçe çözsen 120 sınavlık soruda barajı geçersin nerdeyse...
Neyse akrabalara haber salın görücü gelsin Evlen git sonuçta senin için en ideal yol bu...

Bu dediklerimi başka yönlere çekecek ve ne demek istediğimi anlamayanlar lütfen alıntılamasın!
Beğenmeme tuşuna basıp geçiniz...
Neden böyle dediğinizi anlamadım barajı zaten her sene geçiyordum ben bu sene kaygıyla girdiğim için kazanamama korkum oluştu yoksa evliliğe meraklı biri değilim. Umarım sizde sorunlarınızı halledersiniz zira mutsuz olduğunuz çok belli :KK43: umarım hayatınız düzene girer. Ama böyle demeniz kırdı beni :KK43:

Neden böyle dediğinizi anlamadım barajı zaten her sene geçiyordum ben bu sene kaygıyla girdiğim için kazanamama korkum oluştu yoksa evliliğe meraklı biri değilim. Umarım sizde sorunlarınızı halledersiniz zira mutsuz olduğunuz çok belli :KK43: umarım hayatınız düzene girer. Ama böyle demeniz kırdı beni :KK43:
Yoo hiç mutsuz değilim aksine gayet rahat ve realistim...
Başarını, başarısızlığını yargılamadım zaten herkes aynı kapasitede olmak zorunda değil veya herkesin ilgi alanı aynı şeyler olacak da demedim.
Sınavım kötü geçti desen kaygını yazsan okey ama barajı geçemiyebilirim demen bana bunları söyletir.
Ayrıca teknoloji çağındayız ailen sana ekstrem kötü koşullarda sağlamamış anladığım kadarıyla buna rağmen bile sınav geçmiş, bitmiş tercih yapılacak nerdeyse halen bilgim yok diye öğretmenim bahsetmedi diye yakınıyorsun.
Gerçekten okumak isteyen insan şimdiye 100 bölüm araştırmıştı.
Özgüven eksikliğim var, siteye yeni üye oldum, bilmiyorum, kaygılıyım vs. Diyorsun ama dilin pabuç gibi maşallah laf atıp cevap vermekten kendini hiçte geri çekmemişsin!
Neyse yazmıcam bir daha pardon 👍

17 yaşında Lisans örgün eğitime başladım, bölümümün ataması çok az diye okulu son sınıfta bırakıp 2. Üniversite olarak AÖF ye başvurdum. AÖF den mezun olduktan sonra KPSS önlisans dan memur olarak atandım şimdi bölümümü lisansa tamamlıyorum yine AÖF den.
Şimdi sorularına gelecek olursak, önlisans veya lisans tercih edebilirsiniz. Her dönem için okula harç parası yatırırsınız. Güz ve bahar dönemi olmak üzere toplamda 4 sınava girersiniz (vize ve final). Artık kitapları kayıt esnasında vermiyorlar istiyorsanız ayrıca ücret vermeniz gerekiyor yada ekampüse girip oradan derslerinize ait kitabın tamamını PDF yada derslerinizin özet konularını indirip oradan çalışabilirsiniz. Her ders için ders anlatım, örnek soru çözümleri ve çıkmış sınav sorularıda mevcut sistemde

Bende istiyorum o ortamı ama masrafı düşünüyorum dandik bir üniversiteye gidip masraf yapmak yerine açık öğretim daha iyi gibi zaten puanımın düşük olma ihtimali yüzünden aöf ü tercih etmeyi planlıyorum tyt iyi geçmedi :KK43: ve bana yaşlanıyorsun oku diyenler yüzünden özgüvenim düşüyor beni aşağılıyorlar :KK43:
Yok,dandik universitenin dandik bolumu her zaman daha iyidir acik ogretimden. Universitenin bir ruhu var,ve o havayi solumak sosyal yasantiniza cok sey katiyor. Asla acik ogretim tercih etmem ben olsam. Zaten is hayatiniza da bir katkisi yok aman aman. Lise mezuniyetiyle ayni sey gibi

X