Ne yapabilirim kira konusu

Gerçekten düşündükçe sinirlerim bozuluyor.Gecen sene 1500 TL diye anlaştık.Mutfak dolabı yenilenmesini rica etti diye bizde tamam dedik.6000 liraya maloldu.Babasi ödedi.Kendide bir yıl boyunca 1000 TL ödedi.Bir ayda kombi tamir parası diye kirayı vermedi öbür ay diğer kısmı eksik yatırdı.Onada tamam dedik.Kira zam olayı gelince sözleşme imzalamaya gelmedi en son 1500 TL'yi 1650 TL yaptı.yok diye itiraz edince mahkemeye verin dedi pişkin pişkin .ayda 150 TL sadece şaka gibi.

Ya lanet ev sahiplerine iyi kiraci geliyor ya da tam tersi iki tarafinda iyi olduğu kisiler birbirine denk gelse keşke. Eviniz hangi ilde?

Ayrica size bunu yapan üst komsuya da bu beleşçi arkadaşınin oğlunu söyleyin bence
İstanbul'da .Haberi var.Kira zam olaylarında karşılaştığım tutumdan dolayı oğlanın annesiyle konuşuyordum sonra oda telefonlara çıkmamaya başladı açmadı bende komşumu aradım ona ulaşmasını söyledim.Komsumun söylediği annesi iyidir ne dediyse yapar düzgün biridir oğlanı fazla bilmiyorum bildiğim birşey düğün zamanı oğlan annesiyle beraber oturmak istemiş .Anneside istemiyor ona ayrı ev aradı diye.

İnanmıyorum istanbul'da o kadar kira konu sahibi umarim bir sey yapabilirsiniz çünkü hakkiniz

Ya lanet ev sahiplerine iyi kiraci geliyor ya da tam tersi iki tarafinda iyi olduğu kisiler birbirine denk gelse keşke. Eviniz hangi ilde?

Ayrica size bunu yapan üst komsuya da bu beleşçi arkadaşınin oğlunu söyleyin bence
Maalesef.Buradada okuyorum kış günü çocuğuyla dışarı cikartanmi ararsın tamam anlastik deyip üç ay sonra kışın çıkın diyenmi.Ben kötü bir ev sahibi olduğumu düşünmüyorum.Ama benim kiracımin yaptığınada yanına kar bırakmak istemiyorum.

Güvendiğiniz bir tanıdığınıza tapuyu devredin .noterden İhtar çeksin , satınaldım ben oturacam diye. 6 ay içinde çıkması lazım

Güvendiğiniz bir tanıdığınıza tapuyu devredin .noterden İhtar çeksin , satınaldım ben oturacam diye. 6 ay içinde çıkması lazım
Onuda düşündüm.Kardes lerimizin evleri hatta ikinci evleri var.Kendi üstüne ev olunca tasinamiyor diye biliyorum.Oglum gelecek deseler ikinci evleri var.Birinin çocuğunun üstüne ev yok.Guvendigim biri oda yurtdışına gitmek için haber bekliyor Diğer yiğenimede güveniyorum ama onun eşine güvenmiyorum.Daha yeni boşanmadan döndüler . Baskada kimseye güvenemem.2 trilyona yakın bir ev

Ne kiracılar ne ev sahipleri var...

Ben de 2170 tl ye oturuyordum, ev sahibi tefe tüfeyi bile kabul etmedi %80 zamla 3500 yaptı... aidatla beraber 4000 i bulur. Millet marmaray, metro, hastane dibinde 2000 e oturuyor hem de 3. 4. katlarda...

Tefe tüfeden anlaşsaydınız bari ama yine 2500 olmazdı...

Ayy bizim ev sahibinden sonra siz ne kadar saf, iyi niyetli geldiniz Bizimkini var ya şeytan görse salavat getirir. Bize neler imzalatmış sözleşme ayağına. Avukatlık olunca ne hinlikler düşünmüşler. Biz farkında değilmişiz meğer.
Kendi ayağınıza sıkmışsınız. 5 yıl beklemekten veya satmaktan başka çareniz yok

Bizimki de 1.750 den 3.500'ü kabul etmedi bize dava açtı. 6 bin istiyo

Binası da 40 yıllık. İzmir deyiz ve deprem olunca ödüm kopuyo

Binası da 40 yıllık. İzmir deyiz ve deprem olunca ödüm kopuyo

Maalesef izmir de istanbulla yarışır kiralar. Coşmuş durumda. Bir de komik olan, ev sahipleri zam dönemi gelince civardaki evlere göre kıyaslama yapıp zam istiyor. İyi de biz o eve yeni taşınan kiracı değiliz. %200 zam istiyor, 3 katını istiyor.

Allah gözlerini doyursun.

5. yılınızı doldurmadıysanız ve kiranızı her ay zamanında ödediyseniz hiçbi şey yapamaz. Sadece sizi rahatsız edip, huzurunuzu kaçırabilir... Ne açgözlüler var :/

Şeytanlar. Çok kötü insanlar. Benüm küçük bebeğim olduğunu biliyolar ama umurlarında değil.

Bunlar bizi avukata verdiler. Avulat arabuluculuk yapmaya çalıştı. Adam en son bizi arayıp dayanamayıp artık onları ofisinden kovduğunu söyledi. Başka bi avukata gidip direkt tahliyemizi istemişler.

İşin kötü yani ellerinse tahliye taahhüdümüz olması. Eşime arada imzalatmışlar. O elimizi kolumuzu bağlıyo maalesef...

Evet yani ben eski kiracılığın avantajını hiç yaşayamayak miyim? İlk girdiğimizde ben maaşımın %70-80 ini buranın kirasına ödüyodum. Eee 2 yıl oldu. Fazla öderken iyiydi şimdi çık?

Yüzde 25 1800 civarı oluyor.1500 TL'den 2500 e çıkmasını istedim.3. kat çift balkonlu tek daire güney cephe için normal diye düşündüm ama kiracı sanki dunyalari istemisim gibi tepki gösterdi. Bendemi bı tuhaflık var kiracidami.kardesim kiracisina zam yaptı 2000 lira dedi ocakta yüzde 50 daha zam yapacak kira 3000 lira olacak. Kiracısı tamam demiş .Anlaşmışlar.Bizimki yüzde ondan bir kuruş fazla vermem diyor. Tam bir başbelasi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…