Ne yapabilirim kira konusu

Cok zor bir durum gercekten. Soyle bir sey yapabilir misiniz ? Satiyorum diyip bi emlakciyla anlasin ama satmayin yani o surecte biraz blof yapin acaba o zaman geri vites yapip anlasma yoluna gider mi ? Cunku cikarsa evden kendisi daha buyuk zarara ugrar ya da bir tanidiginizla anlasip tlsatis gosterceksini 5 sene yuzde 10 oturmasini ben de istemezdim. Orta yolu bulmasi gerekiyor iki tarafin da

Orta yolu bulalim de emediği için problem yaşıyoruz.O kafada biri değil.Tabiri caizse beleşcinin biri.Benim iş arkadaslarimda var.Kendiliginden ev sahibine yüzde elli olsun diye teklif eden.Teklif ettiği kişi birde akrabası.Düşünen düşünüyor ama bu yüzde ondan fazla vermem diyor . Mahkemeye git diyor.Zorla insani çileden çıkarıyorlar.Vallahi her türlü öneriye açığım.Emlakciyla anlasip satıligada çıkarabilirim ama satmam.Ondada cinslik yapar evi göstermez bence

Satışa çıkardığınız zaman öyle bir hakkı yok malesef fotograflari cektirin musait olduklari gunleri sorun ona gire gelenlerle plan yapicam diyin yalandan bir kac kisi gidip gelsin ozellikle aile olunca gelip gidenler korkarlar cunku aile oraya oturacak demektir. Yani deneyin.

Teşekkür ederim Denemekte fayda var.

Yüzde 25 max zam oranı, bunun altı yasal üstü değil. Sözleşmede ise yüzde 10 yazıyormuş, yasalar açısından oranda sorun yok.bazı insanlar max yüzde 25'i zorunlu yüzde 25 sanmış.

Eşinizi babama benzettim tam onun yapacağı türden saflıklar Bu devire göre o kadar iyi niyetli kalıyor ki onun da karıştığı her işten hep zararlı çıkıyoruz. Mesela başına bir iş gelmesinden korktuğu yeğeninin iddia parasını ödemek için amca ben geri ödeyeceğim lütfen çek lafına inanıp 25.000 tl kredi çeken birisi Tabi babam ödeyip bitirdi borcu. Annemlerin de kiracısı var 7 yıldır oturuyorlar ver kiraları şu an 2.000 tl. Oturduğumuz muhitte giriş katlar 5.000 tl olmuş durumda. Ama babam mesela yazık günah ben zam yapamam deyip 2 yıl korona sürecinde zam bile yapmadı. Öfkeleniyoruz biz ama aslında seviyorum onun bu temiz kalbini.

Yüzde 25 max zam oranı, bunun altı yasal üstü değil. Sözleşmede ise yüzde 10 yazıyormuş, yasalar açısından oranda sorun yok.bazı insanlar max yüzde 25'i zorunlu yüzde 25 sanmış.
Yani her şeye enflasyon uygulanıp yüzde bilmem kaç zam gelmişken ve normalde yapılan kira zammı tüfe oranıyken ev sahiplerini mağdur edecek bir orana sabitlemek doğru mu? Çok düşünüyorlarsa insanları hiçbir şeye de zam yapmasınlar o zaman. Başkasının cebine girecek paraya çok güzel müdahale etmesini biliyorlar.

Ihtar cekin evi bosaltmasi icin, gerekce olarak da kendiniz oturacaginizi soyleyin. Bosaltmazlarsa mahkemeye verin. Eve siz oturun. Anca siz oturursaniz cikarlar.

Gerçektende benziyorlarmis .Bir yerden sonra kabak tadı veriyor amaYinemi diyorsun.Hep zarar hep zarar.Daha önceki kiralık evde korona dönemi bizde bir iki ay kira almadık .Kendimiz teklif etmiştik Onlarda sonraları bu iyi niyeti suistimal etmeye basladilar.Kirayi aksatmaya başladılar .Faturalarida rica minnet üzerlerine almışlardı.Eşime elektirk su borcu gelince ödemişti.Onlar kullanmıştı eşim ödemişti.Ben tabi kriz geciriyorum.İnsan nasıl kullandığı elektigin parasını başkasına odetir diye.Zar zor üzerlerine aldilar.Kiracı seçmekte eşimin üzerine yok gerçekten Biz karı koca fazla safız ama eşim benden daha saf bu tür konularda vukuatlari çok neyse saymayayım.İyi niyetli olmak güzelde fazlası zarar.Suistimal edip enayi yerine koyuyorlar sonra.Sizin oralarda da fiyatlar bizim semt gibiymis .Kiracı çıksa bizim ev 5000 TL eder en az.Gerci ben kiracı miracı istemiyorum artık.

Kiralayan anne gözüküyor içinde başkası oturuyorsa çıkarma hakkına sahip olabilirsiniz, araştırın derim

Ihtar cekin evi bosaltmasi icin, gerekce olarak da kendiniz oturacaginizi soyleyin. Bosaltmazlarsa mahkemeye verin. Eve siz oturun. Anca siz oturursaniz cikarlar.
O evde asansör olmadığı için tasinamayiz maalesef.Bu eve o yüzden gelmiştik.

Gsgsgsgaga halkımızın bir Zeki kendisi sanmaları beni çok güldürüyor.

Gsgsgsgaga halkımızın bir Zeki kendisi sanmaları beni çok güldürüyor.
Açtığım konuda bir avukat olarak öneriniz varmı acaba.Sözlesme annenin adına ama kirayı oğlu ödüyor annesi oğlundan ayrı kendi evinde oturuyor aslında.Oğlu şehir dışında olduğu için annesiyle imzalanmıştı

Oğluyla yani evde oturan asıl kişiyle yazılı bir iletişiminiz oldu mu? İkinci soru da kira bedelini o mu gönderiyor kendi hesabından ? Bu iki soruyu da cevaplayın lütfen

Oğluyla yani evde oturan asıl kişiyle yazılı bir iletişiminiz oldu mu? İkinci soru da kira bedelini o mu gönderiyor kendi hesabından ? Bu iki soruyu da cevaplayın lütfen
Evde oturan oğluyla iletişimimiz oldu .Kendi ismiyle bankadan benim hesabıma gönderiyor 1650 TL.

Ya lanet ev sahiplerine iyi kiraci geliyor ya da tam tersi iki tarafinda iyi olduğu kisiler birbirine denk gelse keşke. Eviniz hangi ilde?

Ayrica size bunu yapan üst komsuya da bu beleşçi arkadaşınin oğlunu söyleyin bence

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…