ne iş yapıyoruz kaç para ücret alıyoruz

ben çalışmıyorum. eşimin maaşından otlanıyorum. Allah kazancınızın bereketini göstersin hanımlar...

Son düzenleme:
şunu anladım ki ( her ne kadar geç olsa da ) ; üniversite okumakta birşey getirmiyor. oku tabii ki ama iyi bir bölüm oku. Ben beslenme bilimlerini kazandığımda en ihtiyaç duyulan bölümdü ve okul birinciliğiyle gittim. 4 yıl boyunca tıp okuyor gibi köle gibi ders çalıştım. üstüne bir de radyo televizyonda çap yaptım. Mezun olacağım yıl devlet kadromuzu kaldırdı ve ve tarım ve köy işlerinden atamaları durdurdu. Neden yok ... Hukuksal savaş verdik yıllardır ama elimiz boş döndük. Ben yine şanslıyım ki özelde olsa bir işe girdim çalışıyorum ve büyük bir şehirde yaşıyorum. ama benimle birlikte mezun olan çoğu arkadaşım işsiz..

Türkiye koşullarında her an herşey oluyor, tavan puanlarla girdiğim bir bölüm şimdi bir hiç.. yazık ki 4 yılıma ve yazık ki birinciliklerime..

fet fadıldan neyim eksik bi sarık bi cübbem
jet NeMeSiS98235

Gün iyi fikirmiş
Ev almasam da kredisini kapatırdım ben

Şimcik benim aklım bu yeni pozisyona takıldı
Almakla iyi mi ediyorum bilmiyorum
Stresli bi iş

Bir de bana daha fazlası verildi
Eskiden bu işi yapan bu kadarını yapmıyordu

Pazarlama müdürü devraldı kalanı
Şimdi de biri ayrıldı, pazarlama müdürünü de galiba ekarte etmek istiyorlar
Diğer pazarlamacılar igib dışarı çıkacaksın artık demişler

Bende yeniyim olmaz diyemem diye düşündüm
Hani bulmuş ta bunuyo gibi
Bakalım inşallah hayırlısı olur

tüm hayallerimi yıktın biliyomusun
o zaman ben sınıf değiştirmeliyim, yahu zaten sağlıkçıyım ben genel idarede ne işim var ama cahillik işte

Sınıf değiştirmek zor ama en sinir olduğum bölüm tıbbi dökümantasyon ve sekreterlik onlar bile sağlık sınıfında sayılıyormuş ya sen sağlık bakanlığından bilirsin

kk hatunları ne zengin böyle maşşallah
binler havada uçuşuyor

ne yapsam acaba ben:97::97:
ek iş falan da paklamaz beni

ben çalışmıyorum. eşimin maaşından otlanıyorum. Allah kazancınızın bereketini göstersin hanımlar...

Allah sana daha iyilerini nasip etsin, sana etmezse de eşine etsin bol bereket versin inşallah.

kk hatunları ne zengin böyle maşşallah
binler havada uçuşuyor

ne yapsam acaba ben:97::97:
ek iş falan da paklamaz beni

Hayırlısını versin o zaman :)

iş yoğunluğum belli olmuyor, örneğin eğer yöneticim şehir yada yurtdışındaysa daha rahat, şirkette ise çok daha yoğun oluyorum

Sınıf değiştirmek zor ama en sinir olduğum bölüm tıbbi dökümantasyon ve sekreterlik onlar bile sağlık sınıfında sayılıyormuş ya sen sağlık bakanlığından bilirsin

yaa sorma canım tüylerim dikeldi yine, hele att'ler yokmu 93-94 doğumlu bıcırık kızlar atanmış gelmiş hemide 50 puanla falan, ayda 5 kere nöbete geliyo dönerle birlikte 3000 liraya yakın alıyolar, ben niye 80 küsür puan aldım yırttım kendimi o zaman, Ankaraydı ilk tercihim Ankarayada atandım zaten, 1 sene çalıştım asaletim onaylandı hop geldim Batmana, burdaki memurların kpss ile atandığına bile şüpheliyim

özel bir şirkette bilgisayar mühendisiyim 4bin civarı alıyorum maaştan yana bi sıkıntım yok çok şükür bazen prim verirler o da extra güzel olur ama çok yoruluyorum bazen sabaha kadar işyerinde kaldığım bile oldu.Ben devlet istiyordum daha zorlanmadan çalışabilmek ve tabiii ki iş güvencesi olduğu için ama devletteki arkadaşların maaşları da düşündüğüm gibi değilmiş yani tabiii ki özel sektörle farkı olur ama ne bileyim yine de böyle düşünmemiştim.

Allah sana daha iyilerini nasip etsin, sana etmezse de eşine etsin bol bereket versin inşallah.

Saol elmayracım, Allah razı olsun.
Rabbim bana da nasip etsin memurluğu. evde oturmak çok sıkıcı. akşama kadar kafamda kuruyorum da kuruyorum ...Eşim özelde ve iş yeri sürekli değişiyor gibi. 4,5 yılda 6 il gezdik. ne eşya kaldı ne sabır ...
katiplik peşindeyim şimdi o da olursa tabi ..

Her kadronun maaşı aynı değil balımmmm. Teknik kadronun maaşı her zaman fazladır, bizim mühendisler 4binden fazla alıyorlar, sabah 08,30 akşam 17

memur olmak bana gore degıl gıbı atamalardan oturu
ama maaslar cok cazıp
Ben ne ıstıyorum Rabbim?

ATT belki olabilir onların nöbet falan ancak tıbbi sekreterlik ne bildiğimiz düz memur kan bile alma yetkisi yok

Her kadronun maaşı aynı değil balımmmm. Teknik kadronun maaşı her zaman fazladır, bizim mühendisler 4binden fazla alıyorlar, sabah 08,30 akşam 17

hey maşallah,her gün 5 te çıkıp gittiğimi düşünemiyorum ,işte giremedik ki devlete ,ilk sınava girdiğimde 92 puan aldım kpssden. istanbulda 2-3 tane kadro vardı giremedim.Sonra da her girdiğimde puanım düşüp gitti kaldı öyle.Maaş değil de gelecek korkusu var bende, özelin en berbat yönü de bu.

ATT belki olabilir onların nöbet falan ancak tıbbi sekreterlik ne bildiğimiz düz memur kan bile alma yetkisi yok

ayda 5 gün işe geliyo be canım, bide o nöbet günlerini satıyolar parayla başkasına tutturuyolar, işe uğramadan evde çocuk büyüten var, yeni müdürleri rapor işine denetleme getirmiş, sızlanıyolar rapor alamıyoruz diye geçen birini boğuyodum zaten 5 gün işe geliyosunuz diye oturup telefon bakcak bu yani

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…