ne iş yapıyoruz kaç para ücret alıyoruz

İşletme lisans mezunuyum... daha önce muhasebe işi yapmış olmama rağmen şuan kendi işimi yapamıyorum... çünkü gelir elde edemiyorum... o kadar kafa patlat aldığın asgari ücret... güvenlik işine yöneldim ama tam bir fiyasko... yağmurdan kaçarken doluya tutuldum... güvenlik işinde herşey dahil 1590 tl alıyorum fakat yol yemek hepsi içinde... maaş sektöre göre orta seviyelerde fakat şirket politikaları galiba pek bana göre değil... kısmet artık...

ücretli öğretmenlik yapıyorum. işim 13.00te bitiyor. çarşamba ve haftasonum boş. 1100 tl. ama güvencem yok.kadrolu olsam kesin 2500 alırdım.bu sitemin Allah belasını versin. iki aydır çalışıyorum.normalde kpss çalışıyordum ama artık bıktım,senelerdir olmuyor.o kadar kötü oldum ki ağlama krizlerine giriyordum.bu iş olmasa halim haraptı

bır mağazada temızlık işi yapıyorum
cocugumu okula goturup grtırmeme izin verdıkleri için bu işe girdim
çocuk olunca bakacak insanınızda yoksa çalışmak zorlaşıyor
çok şukur çalıştığım yerden memnunum 3, senem bitecek
toplantı , 23 nisan etkinliği, yerli malı
aklınıza gelen okul ile ilgili etkinliklere izin alıp gide biliyorum. başka bıyerde çalışsam oglen saatı okula goturmeye aksam cıkısta okuldan almaya izin vermezler,

bir teknik üniversiteliyim ve akademisyen olmak istiyorum. Bu gün savunmadan çıktım maillerime cevap vermeyen hocam Allah belasını versin bana ne dedi biliyor musunuz? bana ne dedi? : ben tezin son halini mail ataymışım bir bakıp eksikleri söylermiş....
3 kez sordum kendisine bir eksik var mı diye bana cevap dönmedi. bu ortamda kullandırtmam kendimi mis gibi yüksek müh.üm girerim özele çakarım parayı yaaaa bunlarla mı uğraşacağım. her türlü kullanılıyorsam bari para kazanayım. adam aynı sizin gibi beni 750 tl yte tübitak projesinde çalıştırttı. haftanın bir günü gelmeyelim kıyameti koparttı projenin bitimine 2 ay kala dedim başka öğrencilerinizden birine devredeyim projeyi lakin ben bye bye .....

ah ah...ben de devlet hastanesinde özel güvenlik olarak çalışmaya başladım.....1200 tl maaş, 8 saat ayakta bekle, 200 tl yol parasına gidiyor ve sonuç canım çıkıyor....

Hamileligim nedeniyle 1 ay once isten ayrildim. Yurtdisi egitim danismaniyim. Maasim 1700 tl idi ve ayrica satistan yuzde 6 prim aliyordum. Primleri zamaninda almak zor tabii. Taksimde yemek ve yol derken maasin yarisi gidiyordu. Dogum sonrasi bi sure calismayi dusunmuyorum. Bakiciya da para verirsem tum param yola yemege ve bakiciya gidecek. En azindan bi sure bebegimle kalirim.

Bu mesajı yazdıktan bir süre sonra işe başladım. Doktora yarıda duruyo. Mis gibi maaşım yatıyor. Çok güzel bir işim var. Okuyunca alıntıyı gülümsedim. Hiç ümitsizliğe kapılma tatlım. Özel sektör sıkıntılı evet ama kaliteli eleman açıkta kalmıyor.

inaşallah benim de dudukalarımda bir gülümseme olur böyle bir kaç ay sonra,Allah hepimizin yolunu açık etsin. Çok zorlandım bir master tezi verdim 130 sayfa yaa ...

" kısmetten öte köy yok " lafına istinaden, şu bölümü bitireyim belki ilerde diye başlayıp hayallerimin beni bambaşka bi gerçekle yüzleştirdiği işteyim ve uğraşmazsam durmadan popom büyüyecek oturmaktan.

aynen öyle memur oldum baya zaman önce :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…