ne iş yapıyoruz kaç para ücret alıyoruz

"4 yıl bitirdim boşunamı okudum hayır soranlara üniversite mezunuyum diye rahatca söyleyebilecek bir gururum var.bu bana yeter :)"

aferim sana.. gururun da var.. oh mis! bu sana yeter..
anladım, peki, hı hı, tamam!
Allah'ım.. neler var.. neler..

ben sizin gibi düşünmüyorum.bende 26 yasımdayım.uni biteli 3 yıl oldu.ama şahsen evlendiğimde çalışmayı düşünmüyorum.şöyle çalışırım devlet işine girersem yada evlendiğim insanın maddi durumu iyi olmazsa çalısırım aksi halde evlendiğim kişi bana bakabilcek durumdaysa çalışmıcam.sabah kalk 7 de 8 de iş bası yap akşam en erken 6 da eve gel özel sektörde bu sabah 8 aksam 8 gibide olabiliyor.o saatten sonra yemek yap temizlik yap kocanla ilgilen filan hadi bide cocuk oldumu cocukla ugras zor iş :)maddi durum iyi değilse mecbursun calısıp katkıda bulunmaya ama normalde asla istemiyorum devlet işi olmadıktan sonra ögretmenlik işi olmadıktan sonrada düşünmüyorum.kalkcam sabah 10 gibi sonra bi saat sporumu yapıcam.sonra kahvaltı sabah kahvesi derken saat olcak 12 o saatten sonra temizlik yemek yap tatlı yap derken saat olucak 4 filan oh otur tv izle nete gir arkadaslarla 2-3 saatliğine gezmeye git sana gelsinler sen git ev için alışverişe cık .akşam kocan gelmeden evde ol benim istediğim hayat bu.işte calıs stres ol eve gel stres ol allah korusun bide kocanla tartıstıgını düşün oda ayrı stres cocuk olsa onunda sorumlulugu var çalışan bir bayanın işi gerçekten çok zor. stresli calıs calıs depresyon sahibi olurum ben böyle heran emekli hayatı gibi.cocuk olursa cocukla bütün gününü geçir evimin kadını cocuklarımın anası olcam modundayım :) iş hayatı bana göre değil.4 yıl bitirdim boşunamı okudum hayır soranlara üniversite mezunuyum diye rahatca söyleyebilecek bir gururum var.bu bana yeter :)
Öğretmenlik işi olmadıktan sonra çalışmayı düşünmüyorum demişsiniz peki siz eğitim fakültesi mezunu musunuz? Ayrıca düşüncelerinize ben de çoğu arkadaş gibi katılmıyorum. Her insanın, erkek ya da kadın, çalışıp verimli olması gerektiğini düşünüyorum. Mesleğinizi icra etmeyecekseniz niçin üniversite okudunuz? Sadece gururla üniversite mezunuyum diyebilmek için mi?

Ozel bir sirkette muhasebecilik yapiyoruk 1300 TL maas aliyorum 9 yillik tecrubem var 2 yillik yuksek okul mezunuyum

yeni mezunlar ne kadar alıyor kızlar ortalama olarak? marmara iktisattan mezun olacağım haziranda inşallah, özel sektör olur olursa. 1000 tl verirler mi ki :KK14:

Büyük bir GSM firmasında yazılımcı olarak çalışuyordum 4500tl civarı alıyodum, çocuklarıma daha iyi analık yapabilmek için istifa ettim şu an devlete atandım 3000tl civarı alıyorum mühendis kadrosunda, mutluyum mesutum :)

yeni mezunlar ne kadar alıyor kızlar ortalama olarak? marmara iktisattan mezun olacağım haziranda inşallah, özel sektör olur olursa. 1000 tl verirler mi ki :KK14:

yeni mezunlar hemen iş bulamıyor maalesef :KK43: ben de hala iş aramaktayım. sana tavsiyem, ilk önce maaşlı çalışmayı düşünmek yerine, güzel bir yerde staja başla.. staj başvuruları da açıldı her yerin, önce stajla başlarsan daha kısa zamanda iş bulursun.

Bu topik intihara sebep olabilir :)

Özellikle benim...

Millet 4 haneli rakamlarla ceplerini doldururken ben daha 3 hanelilerde sürünüyorum...

Bu topik intihara sebep olabilir :)

Özellikle benim...

Millet 4 haneli rakamlarla ceplerini doldururken ben daha 3 hanelilerde sürünüyorum...

bende aynı senin gibi düşünüyorum nerden baktım bu topiğe diye :) bu sene maaşım 4 haneli rakama yükselir diye ummuştum ama umduğumla kaldım 3 hanelilere devam

benimde moralim bozuldu valla
daha bi ikramiye bile vermedi patron bize.. ne yılbaşında ne bayramda
bayramda bi çikolata alıp veriyor :KK14:

Suan calismiyorum evdeyim 1 ay oldu isten ayrildim tup bebek tedavim icin ciktim ama geri dönebilirsiniz dedi patronlarim..bebegim tutundu ve ben calismak istiyorum..resepsiyonistim ve 1350 tl maas aliyordum inanin ben sundan yanayim gercekten calismak kadar mukemmel birsey yok..ben suan evde yatiyorum ve bunaldim 1 aydir..esime kalp atisini duydugumda ise baslayacagimi soyledim..kendisi risk tasidigim icin izin vermesede her yolu denicem ..evde olunca abuk sabuk insanlari kafaya takiyorsunuz , o bunu dedi su bunu dedi hem maddi ozgurlugunuz oluyor..her bayanin muhakkak calismasi lazim tabi çocuğunuz yoksa :)

4 yıllık üni mezunuyum 2 yıllık çalışma hayatım oldu halkla ilişkiler yapıyordum 2 sene önce istifa ettim istifa ettiğimde 1300 tl alıyordum. sonra hastalandım 2 yıldır evdeyim ne çalışıp para kazanabiliyorum nede evde bişi yapabiliyorum. bildiğin bunalıma girdim bunlar okurken işinizin kıymetini bilin kızlar paraası az bile olsa mutlaka çalışın. ben içeri ağlamaya gidiyorum :KK14:

bir an kendi yazdığımı okur gibi oldum bende rahatsızlandım evdeyim 8 aydır :KK43: sizin neyiniz var geçmiş olsun buarada

X