ne iş yapıyoruz kaç para ücret alıyoruz

şu devlete totoyu dayama ya da kurumsal olayını hiç hedef yapamadım ben ya :KK37:
abi işe geç kalırım , kafama esince gitmem, istediğimi giyerim, emir alamam :KK52:
eccüg gelire talim :KK52:

ben sizin gibi düşünmüyorum.bende 26 yasımdayım.uni biteli 3 yıl oldu.ama şahsen evlendiğimde çalışmayı düşünmüyorum.şöyle çalışırım devlet işine girersem yada evlendiğim insanın maddi durumu iyi olmazsa çalısırım aksi halde evlendiğim kişi bana bakabilcek durumdaysa çalışmıcam.sabah kalk 7 de 8 de iş bası yap akşam en erken 6 da eve gel özel sektörde bu sabah 8 aksam 8 gibide olabiliyor.o saatten sonra yemek yap temizlik yap kocanla ilgilen filan hadi bide cocuk oldumu cocukla ugras zor iş :)maddi durum iyi değilse mecbursun calısıp katkıda bulunmaya ama normalde asla istemiyorum devlet işi olmadıktan sonra ögretmenlik işi olmadıktan sonrada düşünmüyorum.kalkcam sabah 10 gibi sonra bi saat sporumu yapıcam.sonra kahvaltı sabah kahvesi derken saat olcak 12 o saatten sonra temizlik yemek yap tatlı yap derken saat olucak 4 filan oh otur tv izle nete gir arkadaslarla 2-3 saatliğine gezmeye git sana gelsinler sen git ev için alışverişe cık .akşam kocan gelmeden evde ol benim istediğim hayat bu.işte calıs stres ol eve gel stres ol allah korusun bide kocanla tartıstıgını düşün oda ayrı stres cocuk olsa onunda sorumlulugu var çalışan bir bayanın işi gerçekten çok zor. stresli calıs calıs depresyon sahibi olurum ben böyle heran emekli hayatı gibi.cocuk olursa cocukla bütün gününü geçir evimin kadını cocuklarımın anası olcam modundayım :) iş hayatı bana göre değil.4 yıl bitirdim boşunamı okudum hayır soranlara üniversite mezunuyum diye rahatca söyleyebilecek bir gururum var.bu bana yeter :)

üniversite okumayanlar gurursuz mu? Ne oldum dememeli ne olucam demeli.. Allah kimselerin eline düşürmesin sizi ozaman görürüm ben gururu..... Şaka gibi yorum yapmışsınız...

evim merkezi olan yerlere uzak olduğu için malesef bana yakın yerlerde ki iş ilanlarına bakıyorum, umarım yakın zamanda da bulurum :2: okuduğum kadarıyla evli olup çalışanlara yüklenildiği kadar çalışmayanlara da yüklenilmiş. şöyle söyleyeyim kimse kimsenin ev halini bilemez, şahsen ben evlensem eşim maaşı yetmeyip sıkıntıdan kafayı yerken o ne derse desin çalışmak için elimden geleni yaparım ama maddi açıdan bir sıkıntı yoksa da çalışmak için zorlamam.

bende özel sektörde sekreter olarak ama memur gibi çalışıyorum (çalışma saatleri ve hafta sonu )çok şükür, bu gün zamlı olucak yada zamsız bilemiyorum birazdan belli olur.aranızda sekreter olarak çalışan varmı arkadaşlar sizler ne kadar alıyorsunuz ?

bende özel sektörde sekreterim asgari ücret alıyorum.

bu başlığı yeni gördüm:)

4 sene önce mesleğime 1500 ile başlamıştım şimdi 3000 civarı alıyorum, memnunum diyebilirim. gelir arttıkça harcama da doğru orantılı artıyor. şimdiki aklım olsa daha çok para biriktirirdim. maaşımı hep kıyafet takı ayakkabıya yatırdım pahalı kozmetik ürünleri aldım.

arkadaşlarımla çok gezdim kendi paramı harcamanın zevkini çıkardım.
ama bu sene duruldum. 500 tl aylık harcamalarıma ayırıyorum. 500 de aileme veriyorum. kalanını direk yatırım hesabıma. biriktirip ev almayı planlıyorum inşallah

Son düzenleme:
Fizik gibi zor bir bölümü bitirdim..ama ne devlette nede özel sektörde iş var..Ünvan sorulduğunda fizikçiyim derken gurur duyuyorum evet ama keşke okumasaydım :KK43:( evliyim eşimin durumuda iyi sıkıntımız yok allaha şükür ama o kadar kafa patlattım bide vasıflarımı biliyorum neler yapabileceğimi biliyorum ama kullanamıyorumya o çok üzüyo beni :KK43:(

Bazı arkadaslar o kadar cok haddini aşmış ki artık ne desem eksik kalıyor
Ne demek yani sadece calısanların mı vatana millete hayrı dokunuyor
Evet calısmak ayaklarının uzerinde durmak cok onemli, yarın bir gun Allah korusun eşlerimize bir sey olsa yıkılmamamız icin de gerekli bla bla ama boyle calısmayanlara da koca parası yiyen asalak asalak yasayan insan muamelesi yapamaz hic kimse
Milletin nasıl yasamak istediği sizi hic ilgilendirmez
Sizin ki nasıl bir tercihse calısmamakta dogru veya yanlıs o kişinin tercihidir.
Calısan kadın cok ulu yuce, calısmayan kadın tu kaka yapılmıs resmen
Bir densizde demiş ki ev hanımları gibi kocamın eline bakıp yeyip icip popomu buyutemem demiş
Aklımda neler varda daha buraya yazamıyorum o arkadas icin

Buraya az bir cesaret edip ben calısmıyorum cocuguma daha cok vakit ayırmak istiyorum vs yazan her arkadasa kac kisi birden yuklenmis

Bu yazdıklarımı yapmayan arkadasları tenzih ediyorum

Her neyse daha fazla soz tuketmenin lüzumu yok
Bana da linc uygulanır birazdan
Calısma hayatınızda basarılar

Fizik gibi zor bir bölümü bitirdim..ama ne devlette nede özel sektörde iş var..Ünvan sorulduğunda fizikçiyim derken gurur duyuyorum evet ama keşke okumasaydım :KK43:( evliyim eşimin durumuda iyi sıkıntımız yok allaha şükür ama o kadar kafa patlattım bide vasıflarımı biliyorum neler yapabileceğimi biliyorum ama kullanamıyorumya o çok üzüyo beni :KK43:(

evet malesef böyle.fen edebiyatların önü kapalı.iktisadi idari bilimlerle mühendislik fakultelerini bitirenler iş konusunda biraz daha avantajlı.devlette belki sayısalcı olmanı kullanarak kpss den yüksek bir puan alıp 4001 alan yerlerden birine tercih yapabilirsin.
hakkında hayırlısı olsun.

Staj muhabbettini bilmiyorum ama kimyager bir arkadaşım MKE'de 2500 den fazla alıyor.

Bahsettiginiz Ankara Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu sanırım.Hiç aklımda yoktu aslında ama devletin kadro açması kpss si pek umutlu değilim açıkçası.Allah arttırsın daha çok inşallah :nazar:

Son düzenleme:
Oncelikle hepinizin isleride gelirleride bereketli olsun ama anlamadigim neden calismayan kadini asagiladiginiz ben yedi sene calisma hayati olmus dort yillik mezun olan biriyim bebegim dogmadan yirmi gun once isi biraktim ve hic pismandegilim. Biraz yazdiklariniza dikkat edin sizleri yetistiren annelerin coguda ev hanimi unutmayin herkws diledigi gibi yasamakta ozgurdur.hem koca parasi ne demektir ya biz esimle bir butunuz onun parasibenim emegim bu evi gecindiren.ozaman oda benim pisirdigimi yemesin yikadigimi giymesin varmi boyle birsey hem caliisip calmamak degil kendi gelistirmis bilgisini gorgusunu arttirmis olmak onemli olan ve bunu ev hanimlarida yapabilir forum fikir alisverisi icin acilmis ama ayni fikirden olmayanlara ev hanimiyim diyenlere istedigini soyleyen cok insan sayginligini okuyarak calisarak yadevde oturarak degil kendini kendini yetistirmesiyle kazanir

şuan ki işyerime 2009da ön muhasebeci olarak 650 tl maaşla başladım.. bugüne kadar dil dökerek zar zor aldığım zamların toplamı 150 tl :KK37: asgari ücret zamlarıyla beraber şuanda 1070 tl alıyorum(bunada şükür) :KK37: yemek+ssk var ama yol cepten gidiyor :KK37: istihbarattan aldığım bilgiye göre bu işyerinde en az maaş alan benmişim, benle aynı işi yapan diğer şubedeki yalaka şahıs(tek farkımız onun patronlara yalakalık yapması) 1500 tl alıyormuş :KK37: bugüne kadar buna da şükür dedim sabrettim çalıştım zaman ilerledikçe tazminatım yanmasın bari dedim sabretmeye devam ettim(ki kesinlikle burası sabredilecek biryer değil..toz pislik dolu, sunta mdflerin satıldığı, hele ki yazın inanılmaz derecede kokan, müşterilerinin marangoz olduğu ve küçük dağları kendileri yaratmış havasına bürünmüş kıro adamlarla muhatap olmak zorunda olduğum bir yer burası) :KK37: 4.yılın içindeyim ama 40 yıl çalışmışım gibi hissediyorum :KK37: patronlarımda ayrı bir cinstir(Allah görsün.) müşterilerin yanında işçisini ezmeler küçümsemeler (3-5 kere başıma geldi) illahlah ettim artık ayrıntıya girerek anlatsam eminim bana hak verirsiniz..az kaldı kurtuluyorum şükürler olsun..bu arada istanbul-avr.yakasındayım..

X